Куріння - багаторічна насолода смертю

-         Мамо, подивися, які погані дівчатка: вони курять, - сказала мені донька, вказуючи на підлітків, які палили на дитячому майданчику.

-         Ну, по – перше, поганих людей  не буває, є тільки поведінка хороша чи погана, - зауважую. А по – друге, курити шкідливо і хлопчикам, і дівчаткам.

-         Так, я знаю, - продовжує п’ятирічна Софійка. Від цього можна померти. Тільки хлопчикам можна курити, а дівчаткам ні, - наполягає донька.

     У нашому суспільстві існують чіткі правила, що «нормально» для чоловіків  - те, заборонено для жінок. Поблажливе ставлення до негативних звичок чоловіків: куріння, пияцтва та  «зв’язків на стороні» – невпинно знищують  чоловіків як стать. Так, серед причин смертності чоловічого населення  в Україні  на першому місці – куріння, потім алкоголізм, а стосовно «любасок» – ми перші у Європі по рівню венеричних хвороб та розповсюдження Сніду.

    Натомість жінки, які палять та п’ють, засуджуються суспільством  жорсткіше. І хоча  жінки найчастіше помирають  від раку жіночих органів, до яких куріння мало причетне, будь – хто скаже - палити жінкам не личить. Хоча всі розуміють, що  боротьбу з курінням треба розпочинати не з жінок, а з чоловіків, інакше втрати чоловічого населення стануть загрозливими.

  Куріння – основна причина раку легень. Україна належить до держав з високим рівнем захворюваності на рак легенів. Ризик смерті від раку легенів при тривалому палінні зростає в середньому в 10 разів. Тільки в Донецькій області щорічно фіксуються близько 2,5 тисяч первинних хворих на рак легенів, що складає близько 20% від загальної кількості хворих з цією патологією, виявлених в Україні.

      Перші описи раку легень були описані ще у 16 - му столітті у гірників Саксонії під назвою «злоякісна лихоманка». Вже у наш час вдалося встановити, що однією з імовірних причин захворю­вання могла бути висока кількість радіоактивного газу - радону в повітрі шахтних виробок.

          Цікаво, що рак легень був доволі рідкісним захворюванням, допоки не з’явилася реклама цигарок. Коли на пачках цигарок стали з’являтися  мачо, які уособлювали образ сексуальних та сильних чоловіків, продаж цигарок рекордно  збільшився.

  Рекламодавці зрозуміли, як сильно може діяти реклама на психіку людини і почали пропагувати через цигарки стиль життя та можливості. Їх цікавили тільки прибутки, і вони були просто фантастичні.

  Але США, звідки  прийшла реклама цигарок, найбільше й поплатилася за це - у них  найвищі показники захворюваності на рак легень у світі. По суті, на сьогодні кожен 20 - ий чоловік у світі помирає від раку легенів.Однак захворюваність жіночого населення за останні 40 років  практично подвоїлася і набуває тенденції до збільшення.

   Аерозоль тютюнового диму містить понад 3800 хімічних компо­нентів, з яких декілька десятків є канцерогенами (поліароматичні вугле­водні, нітросполуки), які викликають розвиток не лише раку легенів, але й злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту та сечостатевої системи.

        Не менш небезпечне і так зване «пасивне паління», оскільки курець вдихує лише 15% тютюнового диму, а 85% розсіюється в повітрі при­міщень, згубно впливаючи на присутніх. Агенція з захисту навколишнього середовища США вважає, що пасивне паління є причиною 3000 випадків захворювання на рак легенів у США щорічно. У зв'язку з цим можна лише схвалювати жорсткі заходи щодо заборони паління в усіх громадських місцях, які вживаються останнім часом в багатьох країнах, зокрема й в Україні. 

      Борці проти куріння не стали вигадувати нічого нового. Знайомих ковбоїв із реклами цигарок вони подають в іншій інтерпретації. І їх діалог значно реальніший, ніж відчуття спокою та задоволення, які дають цигарки: "Боб, у мене рак.." - каже один із них. Кидайте палити, бо ковбої очевидно їдуть до Вас!

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...