Новорічне свято для дітей - сиріт. Фоторепортаж

діти -сироти      Майже  250 дітей, позбавлених батьківського піклування, привітали з новорічними святами  Житомирська обласна громадська молодіжна організація  «Жінка»  спільно з Громадською організацією «Фундація прав людини».

27 грудня  ми  завітали до дітей - сиріт, які навчаються та проживають  у  Бердичівській спеціалізованій школі (с. Гришківці),  Бердичівському ЗОШ – інтернаті  та в Житомирському обласному притулку для неповнолітніх.  Для діток ми підготували солодощі, фрукти та засоби гігієни.

Вкотре переконалися, що для дітей найкращим подарунком  на свято є  увага та людське тепло, якого їм так бракує в повсякденному житті . Адже діти потребують  значно більше позитивних емоцій , чим дорослі.

Створити  вихованцям  святковий настрій  та подарувати їм щасливі посмішки  нам допомогла Житомирська міська організація «Все робимо самі», за що ми висловлюємо глибоку вдячність. Також дякуємо благодійному фонду «Сім’я» за наданий транспорт для перевезення подарунків. Фоторепортаж:

Детальніше...

Марафон написання листів 2014

марафон написання листів   Вже традиційно (втретє) громадська молодіжна організація "Жінка" у м. Житомирі провела одну з найбільших правозахисних компаній у всьому світі "Марафон написання листів". 

Це глобальний захід, який проводиться кожного року міжнародною організацією Amnesty International до Міжнародного дня прав людини - 10 грудня.

  Amnesty International – всесвітній рух більше 7 млн. людей що виступають на захист загальновизнаних прав кожної людини. Ідея Марафону народилася у Варшаві у 2001 році. Тоді польські активісти Amnesty International у форматі 24-годинного заходу першого разу провели Марафон написання листів.  З часом, захід став глобальною кампанією, у якій беруть участь сотні тисяч людей зі 140 країн.

Детальніше...

Пишемо та говоримо про ґендер сучасно

тренінг по гендеру ОБСЄ «Гендер для журналістів: нові можливості для професії» під такою назвою у Львові відбувся дводенний тренінг – семінар, організований представниками ОБСЄ.
 
Інтерес до зустрічі, крім журналістів, виявили викладачі гендерних студій, представники громадських організацій та літературні редактори. 
 
   У своєму вітальному слові координаторка проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Медун зауважила, що нині будь – яка програма, яка реалізується в Євросоюзі, має обов’язковий  гендерний компонент. На практиці це означає врахування інтересів кожної статі при дії того чи іншого проекту. Навіть складання бюджету (державного, міського, сільського)  містить попередній аналіз витрат для тієї чи іншої статі.

Детальніше...

Напиши лист - зміни життя

марафон написання листів   10 грудня  - у День захисту  прав людини Житомир долучиться до «Марафону написання листів» - однієї з найбільших глобальних акцій, яка мобілізує сотні тисяч людей в усьому світі.

Мета  марафону - змінити на краще життя людей, що стали жертвами порушення  прав людини, через простий акт написання листа.

    Листи будуть направлені урядам країн, створюючи тиск та домагаючись змін на краще у кожному окремому випадку. Крім того, учасники матимуть можливість написати листа особисто жертвам порушень прав людини, щоб висловити свою солідарність та підтримку.

Марафон написання листів – це щорічний захід Amnesty International - найбільшої у світі правозахисної організації,  що відслідковує зловживання та свавілля у сфері прав людини.

В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними. 

Цього року захід пройде у понад 80 країнах, а за час проведення акції Amnesty International очікує зібрати понад два мільйони паперових та електронних листів, факсів, текстових та twitter повідомлень, адресованих до органів влади та героїв Марафону. В України листи писатимуть більше чим у 30 містах на захист восьми осіб - героїв Марафону 2013.

Детальніше...

У Житомирі журналісти створювали світ без насилля

 майстер клас з журналістами   У дні всесвітньої кампанії «16 днів проти гендерного насилля»  житомирські  журналісти та просто бажаючі учасники  мали змогу  приєднатися  до майстер – класу з арт - терапії.

Арт- терапія — терапія мистецтвом, що  дозволяє експериментувати з почуттями  і виражати їх на символічному рівні. 

   Зустріч відбулася з ініціативи  громадської організації «Жінка».  Ціль та мета  майстер – класу - привернути увагу до  питання толерантності та  взаєморозуміння між статями.  

 Запрошеним пропонувалася створити модель – колаж «світу жінок» та «світу чоловіків».  Чоловіки мали змогу розповісти, якими вони уявляють  жінок,  що, на їх думку важливо для  жінки та її життя. Дівчата  мали змогу  поділитися думками щодо чоловічого світу, озвучити вимоги до чоловіків  та  порівняти уявлення   «світів» між двома статтями.

Детальніше...

Сільська жінка: творимо новий портрет

    сільська жінка       Становище  сільських жінок в Україні достатньо складне, але  влада ніяк на це  не реагує.

    На державному рівні жінкам, які мешкають в сільській місцевості приділяється незначна увага. Відсутні програми  захисту  та підтримки прав сільських  жінок, які мають високий нереалізований потенціал.

В українських селах мешкає 8 мільйонів жінок, які потерпають від безробіття, насильства, швидко спрацьовуються та старіють.

       Кожна восьма сільська родина в Україні має ходити по воду більше  ніж за 200 метрів, і  зазвичай це обв’язок жінки.  Саме їй доводиться готувати їсти, прати, напувати худобу, виховувати дітей та поратися по господарству.  На плечі сільських жінок перекладено багато роботи – їх життя докорінно відрізняється від життя міщанок і навіть від життя сільських чоловіків.

      Важко уявити, як жінка, зморена за день роботою, увечері сяде до комп’ютера, аби шукати в інтернеті  нові можливості для себе.  За статистикою 40 % сільських жінок мають вищу освіту, але доступ до інформаційних, фінансових, комунікаційних ресурсів залишається вкрай низьким. Безробіття – невід'ємна частина життя в сільській місцевості.

Детальніше...

Ти можеш все сама

«Ти можеш все сама! Розпочни власну справу!» - під таким девізом відбувся  тренінг для сільських жінок у м. Володарськ – Волинський ( Житомирська область).  

« Я очікую від цього тренінгу більше дізнатися про роботу. Та ще як її розшукувати в своєму селищі» - зізналася одна з учасниць, яка вже кілька років не може знайти собі роботу.

   Якщо чоловіки  можуть влаштуватися  на  гранітний кар’єр  чи на інші підприємства, якими славиться цей край, то жінки потерпають від безробіття. За словами представників Володар – Волинського центру зайнятості,  на двадцять сіл нині не має жодного роботодавця.  Тож жінкам нічого не залишається, як сподіватися на себе, на свою працьовитість та  брати ініціативу у власні  руки.

 Тренінг був спрямований на  підвищення знань жінок  про підприємницьку діяльність. Що таке бізнес – планування, як знайти ідею для справи у сільській місцевості, а головне, де взяти  гроші на  відкриття власного підприємства, - про це та інше розповіла президент Житомирського  жіночого інформаційно – консультативного центру, тренерка  Ірина Бабенко. 

Детальніше...

Сільські жінки мають шанс змінити життя

жінка та прця Правозахисники стверджують: трудові права жінок масово порушуються  на підприємствах будь – якої власності: державної, приватної, колективної.

     Роботодавці не зважають на наявність неповнолітніх дітей у жінок та змушують їх працювати понад норму. Жінкам важче знайти високооплачувану роботу через неможливість поєднувати сімейні обов’язки та трудовий договір.

   У сільській місцевості жінки взагалі не мають можливості працювати на оплачуваній роботі, адже там панує безробіття. Через домашнє господарство навантаження на  українську жінку в селі  щоденно становить до 15 годин! Це перевищує будь-які фізіологічні норми. Українські жінки становлять переважну більшість трудових мігрантів у Європі. 

      Розірвати замкнене коло та  допомогти сільським жінкам змінити життя має на меті  «Програма захисту трудових прав  жінок, що мешкають у сільській місцевості».  Дана програма ініційована Українською  Фундацією Прав Людини та діє на території шести областей України.

Детальніше...

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...