Жінок потрібно підтримувати, а не утримувати
- Деталі
- Категорія: Громадська молодіжна організація "Жінка"
Українські жінки хочуть паритету – бути нарівні з чоловіками у всьому: в парламенті, бізнесі та владі.
Що не день, то українки доводять – вони готові діяти більш рішуче і не лише тоді, коли йдеться про їх особисті права.
Інтереси країни, свобода слова, протизаконні рішення влади – українки здатні до жіночого бунту. Це вже не радянський типаж жінки, що мовчки зносила всі образи та каторжну працю на благо країни.
Від створення першої жіночої організації в Україні минуло більше 100 років, але і тоді, і сьогодні, жінок об'єднує спільне бажання - захищати країну, приймати участь в державотворенні. Недарма гаслом перших жіночих об'єднань було «Слава Україні», а девізом слова Лесі Українки «Берімось краще до роботи, Змагаймось за нове життя!»
Схоже, що сучасні українки нарешті зрозуміли: ніхто не зробить життя кращим, ніж вони самі. Ніхто не буде створювати спеціальних умов для жінок і запрошувати їх очолювати високі посади. Розчаровані обіцянками та пасивністю численних лідерів-чоловіків, жінки стали більш активними в діях:
«Через паркан у Межигір'я лізла українська жінка. Давала ляпаса "письменнику" за образу Тараса Шевченка - теж. Квітами по морді Табачнику - теж. І квашеному Жириновському - капустою, теж. Тенденція. А чоловіки подібних же переконань ходять на марші зі смолосипами і вигукують щось дуже страшне для ворогів України.» Вахтанг Кіпіані, сторінка соціальної мережі фейсбук.
Чим не вияв жіночого бунту? Поки чоловіки криво посміхаються – жінки діють! Якщо десять років тому інтернет не реагував на слово «гендер», а вперто запитував «може ви шукали тендер?» , то сьогодні ситуація докорінно змінилася. Жінки змусили всіх заговорити про гендерну політику як пріоритетний напрям розвитку країни.
На днях у Києві, двадцять найсильніших жіночих громадських організацій, які об'єднує Жіночий Консорціум України, зробили ще один крок до подолання гендерної нерівності в суспільстві.
Зі своїми ідеями, планами та програмами вони будуть підкорювати... інтернет, адже там зосереджена найбільша аудиторія молоді. Доступ до мережі інтернет неухильно покращується в Україні - це допоможе громадським активісткам налагодити роботу в невеликих містечках та сільській місцевості.
«Нові медіа – нові можливості для просування гендерної рівності та захисту жінок» - це не просто формальний тренінг. Це модуль, який навчає жінок працювати ефективно з необмеженою аудиторією та з користю для власного успіху.
А підтримують українських жінок у прагненні утверджувати гендерну рівність, як завжди іноземці. Цього разу - посольство США в Україні. Там впевнені: жінок треба підтримувати, а не утримувати. Шкода, що наші чоловіки не завжди це розуміють.
Comments: