Громадська Рада - ще один чоловічий стартап

      Про те, що жінкам доволі складно прийти в політику, великий бізнес або утриматися в керівних органах влади говориться чимало.

   Адже навіть на місцевому рівні часто відбувається складна боротьба за посади, до яких жінок всіляко не допускають.

  Гендерна дискримінація розпочинається з селищних рад і досягає свого апогею у парламенті. Не стають винятком навіть Громадські Ради, які утворені та діють майже на всій території України з метою участі громадян в управлінні державними справами.

  Як ми переконалися особисто, керівні посади цього органу традиційно віддають чоловікам, порушуючи при цьому Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
Так, у Житомирі шість заступників та радників Голови Громадської Ради виявилися... чоловіками. Це обурило та принизило жінок - членів засідання, які звинуватили керівництво органу у відсутності паритету: 

   «Шановний Голово! Чи не здається Вам, що призначення виключно чоловіків на ключові посади в Громадській Раді є дискримінацією жінок? Ми протестуємо та вимагаємо рівності!» - заявили жінки, коли стало відомо, що президія матиме виключно «чоловіче обличчя».

Незважаючи на те, що членами Громадської Ради при ЖОДА є майже 200 організацій, третину яких очолюють жінки, жодної кандидатури жіночої статі не було представлено на керівну посаду Громадської Ради.

  І хоча жінки лобіювали свого кандидата на посаду заступника, що відповідатиме за роботу комісій з гендерної політики, освіти, оздоровлення та виховання дітей, тощо – робили це досить  невпевнено. А чоловіки вкотре продемонстрували власну неготовність поступатися жінкам місцем та реалізовувати закони на практиці. 

  Молодіжна організація «Жінка» вперше стала членом Громадської Ради та працюватиме в комісії з питань гендерної політики та в комісії з прав людини, свободи слова, інформаційної діяльності. А також відслідковуватиме дотримання гендерної рівності у роботі Громадської Ради.

Фотоматеріали з засідання 28 лютого 2013 р.:

 

 

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...