Марафон написання листів 2014

марафон написання листів   Вже традиційно (втретє) громадська молодіжна організація "Жінка" у м. Житомирі провела одну з найбільших правозахисних компаній у всьому світі "Марафон написання листів". 

Це глобальний захід, який проводиться кожного року міжнародною організацією Amnesty International до Міжнародного дня прав людини - 10 грудня.

  Amnesty International – всесвітній рух більше 7 млн. людей що виступають на захист загальновизнаних прав кожної людини. Ідея Марафону народилася у Варшаві у 2001 році. Тоді польські активісти Amnesty International у форматі 24-годинного заходу першого разу провели Марафон написання листів.  З часом, захід став глобальною кампанією, у якій беруть участь сотні тисяч людей зі 140 країн.

  Головна мета Марафону зібрати щонайбільше листів та надіслати їх  на адресу людей, яким в даний момент загрожує небезпека. Привернення суспільної уваги через ЗМІ та інтернет допомагає донести наші звернення багатьма мовами до мільйонів людей. У цей час ми пишемо листи, щоб приділити трохи більше уваги й часу тим, хто цього потребує, та показати нашу небайдужість. Надсилаючи сотні тисяч листів ми здійснюємо тиск на уряди країн, де відбуваються порушення прав людини, а також висловлюємо свою підтримку жертвам порушень.

 До успіхів минулорічних  Марафону можна віднести звільнення  білоруського активіста Алєся Бєляцького – герой Марафону 2012 — був звільнений з в’язниці в червні 2014 року, вісім місяців раніше терміну. Він сказав, що відношення до нього у в’язниці покращилося після участі його справи у Марафоні.

  Трьох несправедливо ув’язнених активістів – камбоджійську активістку з захисту житлових прав Йорм Бофу, російських активістів Володимира Акименкова та Михайла Косенка — звільнили після того, як прихильники Amnesty International відправили тисячі підписів на їх підтримку. Тільки у 2013 році було зібрано 2.3 мільйони підписів під петиціями та листів на захист дванадцяти осіб.

 Цьогорічний всесвітній Марафон був 15-тим та всьоме проходив в Україні. Крім Житомиру, до марафону написання листів, приєдналося більш ніж 50 містах України.

 На захист кого ми писали  цього року? На захист українського режисера, арештованого російськими спецслужбами, китайської активістки, ув'язненої за мирні протести, жінок Південної Африки, що борються за доступ до медичної допомоги, українки Ірини Рабченюк, яка постраждала від «Беркуту» на вул. Інститутській у грудні минулого року. Про цих та інших героїв цьогорічного марафону ви можете прочитати на сайті http://amnesty.org.ua/

 Ми переконані, що з порушеннями прав людини, де б вони не відбувалися, повинні боротися люди у всьому світі.

марафон написання листів Житомир

марафон написання листів Житомир

марафон написання листів Житомир

марафон написання листів Житомир

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...