Кому потрібні жіночі організації? Хто «їсть» їхні кошти?

robota     Жіночий рух, що розвивається в Україні, наполягає на захисті жінок від усіх форм дискримінації, насильства, сексизму. Жіночі організації України створили численні Телефони довіри, надають різноманітну психологічну, юридичну і соціальну підтримку потерпілим від домашнього насильства і жінкам з групи ризику.

   З'явилися в Україні перші притулки для жінок. Жіночий рух продовжує зміцнюватись і розвиватися в Україні, проте йому потрібна державна підтримка та взаємодія.

    Державі необхідно підтримувати створення нових жіночих організацій, підтримувати (у тому числі й фінансово) їхні програми допомоги жінкам у кризових ситуаціях, особливо в сільських регіонах, налагоджувати обмін досвідом, розповсюдження інформації про проблему домашнього насильства та шляхи її подолання. Цьому сприяють загальнонаціональні кампанії проти насильства в сім'ї, конференції, тренінги з проблем для активісток жіночих організацій, широкі освітні програми для громадськості.

На жаль, державні органи, що працюють над вирішенням проблемам насилля, не особливо переймаються співпрацею з жіночими громадськими організаціями. Так, на запитання «Чи співпрацює Ваша установа з громадськими організаціями щодо впровадження гендерної політики?» більшість міністерств дали відповідь «ТАК». Але коли їх попросили назвати кількість даних організації та спільні проекти діяльності, то з’ясувалося, що така співпраця епізодична та обмежується залученням максимум п’яти організацій (лідер співпраці – МВС України). 

Такі важливі установи як Міністерство праці та соціальної політики, Міністерство Закордонних Справ, Національна Академія Наук, що мають безпосереднє відношення до впровадження гендерної політики, взагалі не співпрацюють з громадськими організаціями. (За даними моніторингу державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві до 2010р.) 

   Мова про фінансову підтримку громадських організацій з державного бюджету навіть не порушується. Жіночі організації підтримують в основному «донори» - вітчизняні та закордонні неурядові організації, що підтримують розвиток демократичних процесів в Україні. Часто можна почути, що громадські організації лише «їдять гранти», мовляв вони для цього й створюються. Але, коли аналітики проаналізували, куди ж зникають гроші, що надаються Україні із –за кордону для подолання тих чи інших проблем, то були неприємно здивовані.

    Більше 95% коштів «донорів» отримують міністерства та інші державні установи ніби – то на реалізацію різних програм – подолання насильства, підтримка сиріт та соціально – не захищених верств населення і т.д. Державні органи виступають гарантом виконання соціальних проектів, результативність яких мало відчутна.

Я сама особисто тримала в руках буклет, який роздавали всім бажаючим на одній міжнародній конференції. В ньому іноземці звітували куди і скільки грошей вони потратили на діяльність в Україні. Серед донорів – Європейський Союз, Рада Європи, ООН, які профінансували проекти міністерств та департаментів вартістю від 300.000 тис. євро до 1.000.000 євро!

 Чому так відбувається? Іноземні організації прагнуть передати кошти в руки держави, на їхню думку це більш надійно та результативно. «Донори» ще не проникнулися довірою до громадських організацій. Тим більше, в штатах державних органів є спеціальні працівники, які вміють досконало складати проекти, заявки, одним словом працюють над тим, аби здобути черговий грант. 

Громадські організації не здатні конкурувати із офіційними установами, бо у переважній більшості мають низьку матеріально – технічну базу, брак ресурсів, не володіють наукою адвокасі та займаються громадською діяльністю час від часу. Для того аби отримати грант, потрібно не лише написати і показати як має спрацювати той чи інший проект, але й зробити детальний розрахунок витрат та у більшості випадків зробити внесок власних коштів. А так як більшість громадських організацій взагалі не мають рахунку в банках, офісів та найманих працівників, то це суттєво понижує шанси підтримки їхніх проектів.

Тому перед громадськими організаціями стоїть першочергове завдання – привести до ладу всю документацію та навчитися грамотно оформляти проекти. Потрібно переконати міжнародні організації, що віддавати гроші державі – неефективно. По перше, якщо громадська організація вчасно звітується в органах податкової інспекції за кожну придбану ручку чи набір паперу, то міністерства не поспішають звітувати, де зникли гроші на той чи інший проект. Як працює дана програма? Чи ефективна вона? Які результати? Що подолано, а що ні? – вам пощастить, якщо ви натрапите на звіт.

По друге – громадські організації зосереджують свою роботу на місцевому рівні, який найбільше потребує підтримки у подоланні соціальних проблем. Це може бути робота в якомусь депресивному районі або з асоціальною групою, яку на центральному рівні охопити важко й неможливо.

Це може бути суттєвою перевагою діяльності місцевих громадських організацій, які зосереджують надавання своїх послуг локально. Діяльність таких організацій має всі шанси на подальшу трансформацію роботи у політичній діяльності, аби здійснювати всі необхідні зміни законодавчим шляхом.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...