Українці в інтернеті

  У нас з дідом свій чат:)- Та нащо нам той інтернет? У нас з дідом свій чат: карпатський)

 Більшість українців живе на добу всього за три долари (підрахунок соціологів), тому основні блага цивілізації ще не  для всіх доступні.

  Не кажучи  про таку річ як  інтернет -покриття, яке  для багатьох громадян досі залишається недосяжною  мрією.

     І це попри той факт, що Україна ще у 1952 р. створила третій у світі комп’ютер після США й Великобританії, сформувала всесвітньо відому школу з кібернетики та обчислювальної техніки на чолі з академіками С.Лебедєвим і В.Глушковим.       

        Інтернет - покриття в більшості країн світу є такою ж ознакою прогресу як електрика та дороги. У деяких країнах, таких як Естонія, Фінляндія, Франція, Іспанія доступ до інтернету розглядається як «основне право для громадян».  

       В розвинених державах  у  середньому 70 % населення має доступ до мережі  інтернет. Україна відповідно до «індексу мережної готовності» виявилася лише на 82-му місці з 134 країн світу. Низька комп’ютерна грамотність населення, цифрова нерівність сприяє тому, що Україна помітно відстає від розвинених країн світу за ступенем інтегрованості у глобальний веб-простір і за показниками кількості інтернет-аудиторії.

 Світова  п'ятірка  країн - лідерів  користувачів інтернетом  виглядає так:

  1. Китай - (384 млн осіб)
  2. США - (240 млн)
  3. Японія - (99 млн)
  4. Бразилія - (76 млн користувачів)
  5. Німеччина – 5-е (65 млн),

       Україна за числом користувачів Інтернетом (15,3 млн) займає 28-е місце у світі. При цьому чоловіки складають 55 % вітчизняної інтернет- аудиторії, а жінки – 45 %.

   Більшість українців (56% від загальної кількості запитів) найчастіше шукають в інтернеті… порно - так  показує останній аналіз запитів в пошукових системах Google і Яндекс.  На другому місці - знаходиться "робота" з показником 14% від загальної кількості. На третому місці в пошуку лідирує "секс" з 11%. Це свідчить, що сьогодні українці ще не вміють використовувати інтернет- технології для збагачення знань, розвитку бізнесу та діяльності.

П'ятірка найпопулярніших сайтів серед українців (2013р.)  виглядає так:

1.google, 2.vkontakte,  3.mail.ru, 4.yandex,  5.odnoklassniki

    На жаль, 79% українських сайтів на російській мові. Більше того, російський домен ru став найпопулярнішим на теренах колишнього СРСР, зокрема й серед українців. Найпопулярніший український домен  com. ua  мають лише 40% сайтів.

    Україна стабільно входить у світові лідери за темпами збільшення аудиторії «соціальних мереж», які вперше з’явилися ще в 1995 році в США (американський портал Classmates.com - “Одноклассники” є його російським аналогом).

    В Україні найпопулярнішою соціальною мережею є «В Контакте», свої сторінки щоденно відвідують майже 70% користувачів. Друге місце «Одноклассники» -  58%. Facebook регулярно відвідують 43% інтернет-користувачів, але варто зауважити, що Facebook і  Twitter не достатньо популярні  серед українців: четверта частина зареєстрованих зовсім не користуються власними акаунтами. 

   Серед науковців досі точаться суперечки, наскільки корисним та безпечним є спілкування в соціальних мережах. Віртуальний світ дає високий рівень збудження і радості, але люди не вчаться зав'язувати відносини в реальному світі і втрачають соціальні  навички – так стверджують фахівці з Гетеборзького університету. Вони дійшли висновку, що кожен четвертий з  користувачів відчуває внутрішній дискомфорт при порушенні регулярності спілкування з  улюбленим ресурсом, хоча негативні емоції можуть виникати і при необмеженому  перебуванні в  соціальних мережах. 

       Доктор психології Артур Гараганов з Росії  навпаки заперечує негативний вплив соціальних  мереж на людину. За його словами, спілкування в соцмережі дозволяє розширити кількість контактів.  За його словами,  ці «віртуальні контакти», дозволяють показати людині себе,  встановити  нові зв'язки.  При цьому він заявив, що  спілкування в соціальній мережі не можна назвати залежністю. Соціальна мережа дозволяє  людині бути максимально включеною в сучасне суспільство.

     Якби там не було, лікарі констатують: інтернет-залежність вже давно є визнаною формою психічного  захворювання, а соціальні мережі є ще одним його проявом. Люди починають більше  піклуватися не досягненнями в реальному житті, а перейматимя  іміджем  в інтернеті, що викликає  відповідні відхилення. Доведено, що користувачі соціальних мереж більш  схильні до самомилування, самозакоханості та нарцисизму.

       Соціальні мережі є лише частинкою  глобального інтернету, які лише задовольняють потребу в самовираженні та спілкуванні. Натомість в інтернет - мережі  існує безліч ресурсів завдяки яким можна отримати нові знання та можливості для роботи та самореалізації.

Інтернет можна використовувати як на шкоду собі, так і на користь, а  вибір завжди залишається за нами. Як і вибір, на якій мові створювати сайти та писати матеріали. Як і вибір, на якій мові читати і коментувати новини.  Питання лиш в тім, чи є сьогодні люди, які готові пожертвувати власними звичками та байдужістю на користь національної ідеї...

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...