Ефект Блюми Зейгарник

Школа як місце формування чоловічності та жіночності
Автор статті: Бардіна Марина Олегівна - студентка магістерської програми із соціології, кафедра соціології, Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Гендерне виховання є необхідною складовою освітнього процесу, що сприяло б вихованню гендерної свідомості у поєднанні з усуненням певних дискримінацій та нерівностей.
Натомість шкільна освіта в Україні є одним із найпотужніших чинників конструювання чоловічності та жіночності, відтворення андроцентричного бачення соціальних процесів, тобто чоловічого домінування та жіночого підкорення і слухняності.
Своє коріння такі процеси беруть із шкільної чи можливо навіть дошкільної освіти, коли хлопчики й дівчатка під впливом старших та шкільного середовища починають навчатися тому, що значить бути фемінною жінкою та маскулінним чоловіком, що є непрописною нормою в українському суспільстві.
Життя і смерть у фашистських концтаборах
Екзекуція — ліквідація в німецькому концтаборі мала два основні етапи. В першому етапі людину ломали морально. Властиво все діялось на безправ’ї. Безправно арештовували, безправно засаджували за дроти, безправно карали й так без перестанку. Атмосфера безправ’я створювала оправданий страх перед невідомим завтра. Витворювалось враження, що смерть за концтаборовими дротами це невідклична конечність.
Крилаті вислови, що виникли на війні
З щитом або на щиті.
Спартанські жінки, як пишуть древньогрецькі історики, відрізнялися особливою силою волі, сміливістю, відданістю Батьківщині.
Їх промови були стримані та лаконічні. Плутарх пише, що одна з спартанських жінок, проводжаючи сина на війну, подала йому щит зі словами: « З ним або на ньому», тобто повернися переможцем або загинь. (У Древній Греції пораненого чи загиблого з поля бою виносили на його щиті.)
Так виник крилатий вислів «з щитом або на щиті», що має значення: повернутися переможцем або загинути в бою, домогтися мети або потерпіти повну невдачу .
Гвардія помирає, але не здається.
Фраза, що нібито належить французькому генералу П’єру Камбронну (1770-1842), який командував дивізією старої наполеонівської гвардії в битві під Ватерлоо 18 червня 1815 року.
У відповідь на пропозицію англійців здатися в полон, він відповів «Гвардія помирає, але не здається». Насправді генерал Камбронн не помер і здався в полон, будучи важко пораненим. У 1835 р. генерал Камбронн публічно відмовився від цієї приписаної йому історичної фрази.
Проте пам'ятник генералу був прикрашений саме цим висловом. Після відкриття пам'ятника сини полковника Мішеля, убитого під Ватерлоо, виступили з протестом, наполягаючи на тому, що ці слова були передсмертним вигуком їх батька. Протест був підтриманий показами свідків та очевидцями подій. Суперечка про авторство цього крилатого вислову французькими істориками так і не була вирішена.
Рік дерев’яного коня буває раз на 60 років. Що кажуть астрологи?

Більше статей...
Схожі дописи
Невидимий батальйон - українські жінки в АТО
Жінка онлайн
Ворожіння та прикмети на Новий рік
Обряд ворожіння своїми коренями сягає в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили, тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою ворожби. У залишках колишніх язичницьких обрядів збереглися окремі форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю, ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?
Поговоримо по жіночому
Що подарувати рідній людині на свято?
Подарунок - обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально наповнюють життя людей радістю й змістом, полегшують моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини лікують людину не гірше за пігулки.
Жінка відпочиває
Магія весільного вінка
На Прикарпатті здавна виготовляють головні убори, які можна вважати справжнім витвором мистецтва. Тут плетуть унікальні вінки з гусячого пір’я, які використовують у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний шедевр народної творчості від 1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має бути два: менший – спереду, більший – ззаду.
Краса та здоров'я
Street Workout як альтернатива фітнес - залам
Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є Street Workout - різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності серед української молоді. Street Workout передбачає заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж вуличне тренування абсолютно безкоштовне та корисне для організму будь - якого віку.