Мало хто знає, але США залишається країною, в якій не має законів  про гендерну рівність. Конституція США містить 28 поправку, яка гарантує рівні права та можливості незалежно від статі, але поправка досі не вступила в силу.

  Втім, американок це мало хвилює, бо вони знайшли більш  дієвий спосіб, аби потрапити у вищі ешелони влади. Понад двадцять років тому американки заснували жіночу організацію, що суттєво змінила представництво жінок на керівних посадах. Вони привели до влади тисячі жінок, що стали ключовими політиками США. А починалося все так: 

  Успішна та відома американська організація під назвою «Список Емілі» (Emily’s List) була  заснована в  1985 році в США.  Дана організація виникла з ініціативи 25 жінок і мала на меті перш за все фінансово підтримати  кандидаток, що йдуть на вибори, незалежно від того, які політичні погляди вони сповідують.

   "Список Емілі" – це мережа, що налічує більше 100 000 членів з усієї країни, і займається тим, що вербує та спонсорує сильних та активних жінок -кандидаток; допомагає їм розробити і реалізувати ефективну передвиборчу кампанію; виховує наступні покоління активісток; мобілізує жінок, що голосують, щоби вони допомогли прогресивним кандидаткам виграти загальнонаціональні вибори.

Емілі - зовсім не ім'я, як можна припустити. Це всього лише абревіатура образного вислову «Early Money Is Like Yeast» (Ранні гроші це як дріжжі). 

   "Список Емілі" допоміг змінити обличчя американської влади. До того, як у 1985 році з'явилася ця організація, жодна жінка-демократка ще самотужки не виграла вибори до сенату, жодна не ставала губернатором великого штату. За 22 роки існування "Список Емілі" залучив мільйони доларів і допоміг обрати рекордну кількість жінок до органів влади: 68 депутаток Конгресу, 13 сенаторок і 8 губернаторок. Крім того, ця організація стала найбільшим джерелом фінансування для жінок-представниць етнічних меншин (чорношкірих та індіанок), котрі прагнуть пройти до федеральних органів влади.

   Жінки, які приймали  допомогу  «Списку Емілі»,  брали на себе зобов’язання  вирішувати соціальні питання та підтримувати розвиток жіночого лідерства у разі обрання сенатором чи конгресменом. Дана організація є некомерційною, але її першочерговим завданням є пошук коштів та розповсюдження інформації про кандидаток серед населення.

      З дня свого створення, організація зібрала більше четверті мільярда доларів для підтримки жінок на виборах. Завдяки Emily’s List сотні американських жінок змогли займатися політичною та законотворчою діяльністю. Жінки, які підтримав «Список Емілі» неодноразово перемагали на виборах до Конгресу США, Сенату, виборах на посаду губернаторів та до адміністрації штатів. Перша жінка – спікер Палати Представників Ненсі Пелозі  - лише одна з багатьох жінок, яка отримала високу посаду завдяки підтримці Emily’s List.

  Особливо сприятливий період для «Списку Емілі» був під керівництвом Джо Салмонезе ( на фото), що виступав за громадянські права для осіб  нетрадиційної орієнтації.

  Він розробив для кандидатів  в місцеві та федеральні законотворчі органи спеціальну програму «Рівні політичні можливості для всіх», що допомогла вибрати 141 жінку, які повністю змінили ставлення законодавців до проблем ЛГБТ- руху.

      У 2006 році організація "Emily’s List" потратила на вибори понад 46 млн. доларів та була відзначена за особливий вклад у розвиток жіночого руху та лідерства.  Варто зауважити, що в США діє ряд подібних організацій, які часто конкурують між собою за підтримку того чи іншого кандидата.

    Сьогодні Україні ніхто не заважає піти аналогічним шляхом щодо збільшення жінок на керівних посадах та в парламенті. Це може бути одна впливова організація, яка буде шукати кошти серед вітчизняних та іноземних спонсорів для підтримки українських жінок на виборах. Або ж це може бути  кілька організацій по всій Україні. 

      В будь – якому випадку, така організація могла б  надавати фінансову допомогу жінкам - кандидаткам незалежно від їх партійної приналежності, беручи від них зобов’язання дбати про  розв’язок соціальних проблем та жіночого лідерства. Також  це могла б  бути підтримка жінок на виборах до органів влади усіх рівнів: місцевого самоврядування, міських та обласних рад, Верховної Ради та на ряд посад, що мають вплив на державну політику України.

         Створення та діяльність таких організацій – єдиний можливий варіант збільшення кількості жінок на всіх рівнях влади та забезпечення гендерної рівноваги в суспільстві. Успішна робота таких організацій посилить активізацію жіночого руху в Україні, який є доволі слабким в Україні, та збільшуватиме зацікавленість жінок громадською  та політичною діяльністю.

     Жінки зможуть суттєво змінити соціальну політику країни шляхом ініціювання нових законів та вдосконалення діючих. Також на прикладі Джо Салмонезе  цілком реально змінити ставлення соціуму до вразливих категорій населення, які потребують захисту. Адже не можна засуджувати людину  лише за її статевий вибір.

    Поява та підтримка організацій в Україні на зразок Emily’s List сповна реалізовуватиме право української жінки на повноцінну участь в політичній та законотворчій діяльності країни, що безумовно вплине позитивно на ряд економічних  і соціальних показників в державі.

Comments:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua