Оксана Білозір: «Жінки повинні захотіти бути в політиці»

   Оксана Білозір – заслужена артистка України (1986 р.), народна артистка України (1994 р.), естрадна співачка (сопрано). Член партії "Наша Україна".

    Народний депутат України IV скликання,  голова Соціально-Християнської партії України. З лютого 2005 р. по 27 вересня 2005 р. – міністр культури та мистецтв.

Ви – відома українська співачка, навіть більше – символ української естради. Чому вирішили піти стати політиком? Політика дає більше можливостей?

   – Просто мені захотілося спробувати. У В'ячеслава Піховшека є така фраза: «Якщо ти не будеш цікавитися політикою, політика зацікавиться тобою». Мені здалося, що зможу ефективно там попрацювати. Прийшла я в політику свідомо. Закінчила дипломатичну академію, отримала другу вищу освіту, здобула нову професію – магістр зовнішньої політики та інформації. І розпочала політичну кар'єру з нуля.

Де жінці важче реалізувати себе – на естраді чи в політиці?
– Всюди важко. Всюди одні й ті самі закони: праця, праця, наполеглива праця на шляху до мети.

 – Чому в українській політиці так мало жінок?

– Тому що, думаю, мало жінок хочуть займатися політикою свідомо. Жінці хочеться, щоб їй це хтось запропонував, створив комфортні умови, дав відповідні доручення, призначив на певні посади. А так не буває. Чоловіки собі так думати не дозволяють. Жінці треба бути надзвичайно активною, щоби проявити себе в політиці, щоби взяти для себе те, що вона хоче. І дуже мало є жінок, чесно кажучи, які на це готові.

  – Що потрібно зробити, щоби жінок в українській політиці було більше?

– Вони повинні захотіти бути в політиці. Ясна річ, є й об'єктивні перепони. Є проблеми, пов'язані з ґендерною політикою, проблеми з неприйняттям жінки-політика, жінки-керівника, жінки на ключових державних посадах. Все це є. Але самим жінкам треба трошки більше над собою попрацювати, докласти трошки більше зусиль. Можна рухатися в цьому напрямку.

   Ґендерна політика була однією з тем, якою я займалася під час роботи в парламенті. Необхідне створення відповідного законодавства, відповідних умов позитивної дискримінації на певний період часу для того, щоби зацікавити жінок, щоби вони підключилися, побачили, що займатися політикою – це першочергова необхідність.

– Як вам працювалося міністром культури в уряді, який складався з міністрів-чоловіків?
– Дуже цікаво. В мене немає поділу – чоловік це чи жінка. Державі цікава особистість, і немає значення, якої вона статі. Важливо шукати особистість і дати їй максимальну можливість розвиватися. І тому в Кабінеті міністрів для мене не було чоловіків чи жінок, були особистості: цікаві – з якими я працювала, і нецікаві – такі, що не відповідали своєму статусу. Я так працюю не тільки в виконавчій гілці влади, а й у парламенті, загалом у житті. Це така моя життєва позиція. Якщо мені з людьми цікаво – я з ними працюю, якщо нецікаво – працюю з тими, з якими цікаво.

– Тобто до вас не виникало упередженого чи, навпаки, поблажливого ставлення з боку чоловіків-урядовців?
– Ні. Усе залежить від того, як ти себе зарекомендуєш. Коли зарекомендуєш себе як жінка, як слабша особа, якій треба приділяти увагу, – так до тебе і будуть ставитися. Мені ніколи це не подобалося. Моїм пріоритетом завжди були партнерські відносини, співпраця на паритетних засадах, мені подобалося бути цікавою, потрібною, бути корисним партнером.

– Якими особистими якостями, на вашу думку, повинна бути наділена жінка, щоби в чоловічому світі політики її приймали за свою?
– Вона повинна бути сильною, компетентною, професійною, а також забезпечувати досягнення тих результатів, на які розраховує. Можна вміти багато говорити, але не вміти досягти сказаного. У чоловічому товаристві поважають тих, хто може продемонструвати потрібний результат.

– Як ставитеся до введення обов'язкової квоти на присутність жінок у Верховній Раді?
– Не дуже добре. Це якраз і є один із видів позитивної дискримінації. Проте я вважаю, що нині необхідно залучити жінку до парламенту, хай навіть забезпечивши їй через квоту представництво. Адже саме через парламент можна потрапити у виконавчу гілку влади, і досвід відповідний здобути, і законодавство вивчити. Я вважаю, що це на сьогодні необхідно.

   Тому що, ще раз хочу підкреслити, в Україні є багато цікавих, амбітних жінок, які є яскравими і сильними особистостями. Але вони не бачать потреби йти до парламенту. Вони думають, що є абсолютно самодостатніми на своєму місці. А я якраз обстоюю думку, що якщо ти жінка, яка претендує на активну роль у суспільстві, має високий потенціал і фахове розуміння своєї сфери, тобі необхідно пройти через парламент.

Даний матеріал підготовлений за допомогою  бюлетня громадської організації "Жіночі перспективи".

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...