"Чоловіки нерідко досягають високого становища завдяки своїм дружинам. Жінки досягають високого становища тільки всупереч своїм чоловікам".
Лінда Лі-Поттер.

       Мішель Обама (Робінсон) була і залишається головним наставником президентом США Барака Обами. Вона готує йому промови, відповідає на закиди журналістів та зізнається, що зараз кохає чоловіка більше ніж, коли вони одружилися.

    Їх спільне фото (вверху), зроблене під час оголошення результатів президентських виборів 2012, стало «золотим» у Твітері, зібравши майже мільйон ретвітів. А емоційна промова Мішель Обами під час з'їзду Демократичної партії визнана найкращою у 2012 році:

       «Я люблю Барака за те, що для нього немає таких речей, як «ми» та «вони» – він не звертає уваги чи ти демократ, чи республіканець, чи не той і не інший. Він знає, що всі ми любимо свою країну. І він завжди готовий вислухати добрі ідеї. Він завжди шукає найкраще в кожному, кого зустрічає.»

   Коли у 2008 р. Барак Обама вперше вирішив балотуватися на пост президента, Мішель взяла на себе основний захист честі чоловіка. У ЗМІ була розгорнута активна компанія проти сенатора штату Іллінойс Барака Хусейна Обами. Опоненти звинувачували його у відсутності патріотизму, який є основною цінністю американського суспільства.

  Приводом стало ставлення Барака Обами до війни та в Іраку та його спроби внести зміни до Патріотичного акту про захист США від тероризму. Друге ім'я Барака – Хусейн, стало для опонентів вдалим способом асоціювати кандидата в президенти з терористом Саддамом Хусейном. ЗМІ намагалися знайти між ними спільне, а в багатьох американців прокинулися сумніви, а чи дійсно буде Барак Обама вести боротьбу з тероризмом?

       Іншим разом Обама не начепив значок із прапором США під час зустрічі з ветеранами війни у В'єтнамі та не поклав руку на серце під час виконання національного гімну. Це стало потужним приводом для припущення, що кандидат є недостатньо патріотичним.
Щоб не втратити голоси виборців, Барак Обама був змушений доводити свою патріотичність у передвиборних виступах, апелюючи до найважливіших цінностей американського суспільства, зокрема таких, як свобода, єдність.

   Рятувати ситуацію взялася Мішель Обама: вона власноруч написала для Барака промову про патріотизм, що допомогла йому перемогти на президентських виборах.

     «Патріотизм глибший за символіку чи сентиментальні почуття, більший за банальну демонстрацію відданості національному прапору, підспівування національному гімну, святкування Дня подяки чи феєрверки на День Незалежності.

   Кожен, хто вважає себе патріотом, повинен не лише говорити про свій патріотизм, але й робити щось, щоб змінити Америку на краще. Бути патріотом потрібно не тільки під час воєнних дій, оскільки незалежно від того, підтримує людина війну в Іраку чи виступає проти, вона все одно залишається патріотом, адже народ Сполучених Штатів присягає на вірність країні та захищає її.»

   Мало хто знає, що в минулому Мішель була досвідченим спеціалістом юридичної компанії «Сідлі Остін», коли туди на практику прибув «зелений» новачок – Барак Обама. Керівництво призначило Мішель наставником Барака, але їх стосунки вийшли за рамки службових.

 Втім, Мішель довго не затрималася в компанії: невдовзі вона стала помічником мера Чикаго, а ще незабаром комісаром з планування та розвитку. Вона багато в чому випереджала свого чоловіка, займала більш активну позицію та впевнено просувалася по кар'єрній сходинці. І це при тому, що народилася вона в звичайній робітничій американській сім'ї.

    На жаль, президентами США стають тільки чоловіки, незважаючи на високий розвиток гендерної політики. Перші леді країни хоча й не поступаються своїм чоловікам у професіоналізмі та лідерських якостях, змушені вдовольнятися  роллю вірної дружини. Але це роль особлива, почесна, адже ти маєш бути завжди поруч свого чоловіка.  Бути дружиною американського президента  насправді не легко, бо кожен крок , кожне слово та вчинок може мати вагомі  наслідки. 

   Мішель Обама – яскравий приклад жінки, яка ніколи не стояла осторонь справ свого чоловіка, яка допомагла йому подолати багато життєвих вершин, але при цьому не втратила яскравості своєї персони. Мішель вдало поєднує ролі матері, дружини, громадської діячки та бізнес-леді. Вона визнана найвпливовішою жінкою світу та кращим юристом 2010 року за рейтингом журналу Forbes. А ще вона улюблениця мільйонів американців і головний охоронець свого чоловіка, тому що Мішель інакше не може.

Comments:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua