Українки народжують мало і поза шлюбом

       Ще на початку XX століття народжуваність в Україні була найвищою в Європі. Коефіцієнт сумарної народжуваності становив 7,5 дитини в середньому на одну жінку.

   Населенню була властива рання шлюбність, відсутнє сімейне регулювання дітонародження, висока дитяча смертність. Очікувана тривалість життя становила для чоловіків всього 35 років, для жінок – 36 років.

Починаючи з 1950 – років, в Україні поступово втрачаються традиції багатодітності. Вже у 1964 р. кожна жінка народжує за життя в середньому 2 дітей. Останні соціологічні дані свідчать, що 72,3% українських сімей – це родини тільки з однією дитиною. Спроби пропагувати багатодітність в сучасних економічних умовах не отримали підтримки у населення. Навпаки, ставлення до багатодітних матерів вкрай негативне : як можна народжувати дітей, коли ти не здатна  їх прогодувати? Хоча 100 років тому такі запитання були б щонайменше дивні.

    Експерти стверджують, що зменшення кількості народжених дітей – загальна тенденція цивілізованих країн. Вона викликана не лише підвищенням стандартів рівня життя, але й високою зайнятістю жінок. Відтепер українки керуються не лише материнською самореалізацією, але й цінностями кар'єри та успішності.

  Основною причиною однодітності жінки вважають нестабільність самого шлюбу, його висока конфліктність та малотривалість. Багато жінок бояться народжувати другу дитину, бо в разі розлучення будуть не спроможні утримувати самотужки дітей. Цікаво, що чоловіки і жінки по –різному відповіли на питання, за яких умов вони погодилися би мати дитину?

    Жінки відповіли, що народили б за умов поєднання роботи й домашніх обов'язків, покращення стосунків з чоловіком, більш гнучкого графіку зайнятості. Чоловіки погодилися б на народження дитини тільки після підвищення власного матеріального добробуту та наявності постійної роботи. 

За даними «Європейського соціального дослідження» 2007 року, українці вирізняються суворими моральними поглядами на життя чоловіка та жінки без офіційної реєстрації шлюбу. Половина опитаних не схвалює такий вибір, але тим не менше чисельність незареєстрованих шлюбів неухильно зростає. Відсоток дітей, народжених жінками, не зареєстрованими у шлюбі у 2007 році становив 21, 4% (порівняно з усіма новонародженими), тоді як у 1990 р. такий відсоток був лише 11%.

   Причини низького рівня народжуваності криються насамперед у змінах відносин між статтями та ставленні до батьківства. Протиріччя між уявленнями українців щодо бажаних моделей шлюбних відносин, і реально існуючими типами сімейного життя, знижують ймовірність того, що українки стануть народжувати більше.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...