Садочок і школа відбирають в дитини здоров’я

    З перших днів перебування в дитячому садку дитина зазнає багато стресів, які руйнують її психічне здоров'я.

    За останні 15 років мережа дошкільних закладів зменшилася втричі. Більшу частину часу діти перебувають у переповнених групах, де рівень шуму значно більший, ніж передбачено санітарними нормами.

    Діти в садочку не мають змоги усамітнитися та побути наодинці, що вже є несприятливим психологічним фактором. Психологи радять залишати дитину раз на тиждень вдома, аби вона могла відпочити емоційно.

   Але переважна більшість батьків не можуть дозволити собі влаштувати вихідний посеред тижня. Відсутність повноцінних прогулянок на свіжому повітрі, несистематичні заняття з фізкультури та хореографії – негативно відображаються на фізичному розвитку дітей. Якщо зауважити, що кожна третя дитина народжується з відхиленнями у розвитку нервової системи, то школа і садочок завдають остаточного удару по психічному здоров'ю дитини.

  Так відомо, що понад 90% першокласників йдуть до школи із задоволенням, але вже у третьому класі, кожен десятий ненавидить школу. Відсутність індивідуального підходу до учнів, значні навчальні перевантаження, перевтома провокують відхилення у поведінці. 

  Кожна третя дитина відчуває страх перед школою, вчителем, сильнішими учнями. Негативні емоції в школі знижують успішність, ускладнюють стосунки, сприяють появі агресії.

   За час навчання у школі діти втрачають третину свого здоров'я: погіршується зір, постава, слух від сидячого способу життя. Найчастіше погіршується постава, адже навіть першокласникам доводиться висиджувати по 5 уроків щоденно. Хвороби органів травлення серед старшокласників стали зустрічатися у 2,5 разів частіше, чим у минулі десятиліття.

   Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що дві третини випадків передчасної смерті і третина усіх загальних хвороб — це наслідок звичок, набутих в дитинстві та в молодому віці. Також за даними ВООЗ, кожен п'ятий підліток в Україні вживає алкоголь один раз на тиждень. Третє місце у світі Україна займає за вступом у ранні статеві стосунки серед 15 – річних дітей. Статева розпуста серед неповнолітніх сприяє поширенню ВІЛ/СНІДу, де найбільш враженою віковою категорією є молодь віком від 15 - 29 років.

     Експерти стверджують, що у слабкому здоров'ї дітей великою мірою винна безконтрольна реклама цигарок та алкогольних напоїв, яка постійно оточує дітей. А також не можна заперечувати вину батьків, які дозволяють дітям проводити необмежений час у віртуальному середовищі – інтернеті.

    Саме психологічний дискомфорт, який дитина відчуває у шкільному житті та підлітковому середовищі, найбільше штовхає її до комунікації в інтернет – просторі, яка не завжди сприятлива для дитини. Адже тільки у віртуальному світі дитина може собі дозволити стати іншою. Такою, якою вона хоче бути насправді.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...