Українці зможуть помирати легше

   Важкохворі українці для полегшення болю і страждань нарешті зможуть купувати морфін у таблетках.

    Віднині в Україні Наказом МОЗ № 77 зареєстрований таблетований морфін. Цей препарат входить до основного переліку лікувальних засобів ВООЗ, але донедавна був заборонений в Україні.

    Відтепер, сотні тисяч хворих українців на онкологічні та інші важкі захворювання, зокрема СНІД, які страждають від виразного болю, зможуть вгамовувати біль таблетованим морфіном.

    Препарат належить до опіоїдних анальгетиків і призначений для лікуванню хронічного болю. За рекомендацією ВООЗ такі ліки повинні призначатися у пероральних формах (таблетки або сироп). В Україні досі була відсутня таблетована форма морфіну. Для важкохворих були доступні лише ін'єкційні форми. Це ускладнювало доступ до знеболюючих препаратів паліативних хворих.

  Згідно з чинним законодавством України, призначення ін'єкційних форм морфіну повинні виконувати тільки медичні працівники, які піддаються суворій звітності підрахування використаних ампул. Медичні працівники не мають права залишати ін'єкційні форми морфіну вдома у хворого.

   З іншої сторони, виходячи з чинного законодавства України, хворі мали право купувати таблетований морфін у аптеці за рецептом, але такої форми не існувало на фармацевтичному ринку України. Ін'єкційні форми морфіну також можна виписувати за рецептом — але виконувати призначення повинні тільки медичні працівники, що унеможливлювало  їх самостійне використання пацієнтами.

   На цієї підставі порушувався другий принцип ВООЗ щодо лікування хронічного болю: знеболювальні слід надавати «за годинником», тобто через фіксовані час, бо ефект морфіну триває у середньому 4 години. Цілком зрозуміло, що медичний працівник не має можливості приходити до хворого кожні 4 години впродовж цілої доби. На практиці, ін'єкції морфіну робляться 2 рази на добу: вранці та ввечері.

  Таким чином, тільки 8 годин на добу життя важкохворих та приречених можливе без болю та страждань. Та й це було доступно лише для хворих, які жили біля лікувальних закладів. Хворі, які живуть на відстані, у сільській місцевості, найчастіше взагалі не отримували опіоїдні знеболюючі лікарські засоби.

    Поява таблетованого морфіну в Україні дасть змогу хворим самостійно  купувати їх за рецептом та самостійно приймати ліки у разі потреби. Це вельми актуально для жителів сільської місцевості, так як у багатьох сільських районах не налагоджені виїзди патронажної медсестри. Дуже часто в селах важкохворі пацієнти взагалі не отримують опіоїдні анальгетики.

Прогнозується, що препарат з'явиться на ринку через два місяці після оприлюднення Наказу.

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...