Українки народжують прогресивно - запевняють фахівці

    Народження дитини – незабутня подія для кожної сім'ї. Втім, не завжди вона супроводжується радістю та щасливим завершенням вагітності.

   Смертність новонароджених та матерів під час пологів в Україні залишається однією з найвищих у Європі.

  Саме тому члени – держави ООН зобов'язали наше суспільство до 2015 р. визначити дану проблему як пріоритетний напрям суспільного розвитку.

    Аби переконатися, що українки народжують в гідних умовах і чи відповідають пологові відділення сучасним стандартам акушерства, ми відправилися до Житомирського перинатального центру.

  Це один з найбільших центрів в Україні - за 10 років існування тут народилося більше 35 тисяч дітей. Центр має два пологові відділення у яких обладнано 15 індивідуальних пологових кімнат (залів). Тут народжують жінки не лише з України, а й з - за кордону.

Головний та заслужений лікар України Вайсберг Юрій Рувімович розповів нам про сучасні принципи та методи роботи, які вони використовують в акушерській справі.

   Перш за все, ми практикуємо та заохочуємо партнерські пологи. Наш центр був одним із перших, який втілив даний підхід у роботу. На сьогодні більше 80% пологів у центрі відбуваються за участю партнера.

  Однак, чоловік чи близькі родичі мають обов'язково відвідувати «Школу відповідального батьківства», аби правильно зрозуміти власну роль на пологах.

  Більшість партнерів думають, що вони прийдуть глядачами на виставу. Але пологи – це операція і потрібно знати про власну роль, яка полягає в психологічній та емоційній підтримці жінки. Як правило породілля почуває себе значно впевненіше та краще, коли поруч з нею є близька людина.

     Більше того, якщо жінка має народжувати шляхом кесарового розтину, саме чоловік має взяти на себе основну роль у догляді за немовлям у перші хвилини життя. Адже жінка не завжди  може у такому випадку здійснити тілесний контакт з немовлям, аби обмінятися корисною мікрофлорою тіла. Тому цю роль виконує чоловік – він роздягається, лягає у ліжко і приймає на груди дитину. Це не лише хвилюючий момент, перш за все це спосіб зміцнити імунну систему немовляти.

    Жінка повинна знати, що вона має право народжувати в будь – якому положенні, навіть у воді. З перших хвилин життя дитина перебуває з матір'ю або батьком - це світовий стандарт.

   У Житомирському  перинатальному центрі намагаються не застосовувати при пологах традиційне акушерське ліжко, яке визнано у всьому світі найбільш травмуючим для жінки видом народження дитини.

   Натомість використовують спеціальний стільчик ( на фото), який зменшує ризик ускладнень під час пологів.

   Незважаючи на те, що центр було неодноразово було визнано одним з найкращих в Україні, тут не відмовляють у пологах жінкам ураженим Віл – Снідом, хворих на наркоманію та алкоголізм.

    "Ми застосовуємо принципи толерантності та поваги до породіллі незалежно від того, який соціальний статус вона має. Заборонено проводити породіллям такі маніпуляції як гоління та очисні клізми, бо доведено, що це можливий спосіб інфікування жінки.

   Неприпустимо ставитися до жінки під час пологів агресивно, грубо та зневажливо, користуватися її  станом та вимагати гроші за медичні послуги. Це суворо засуджується та переслідується,  – зауважив головний лікар закладу.

   До речі, у центрі є все для виходжування немовлят з масою тіла при народженні менше 1000 гр. Так, щороку у відділенні виходжується 10-12 дітей з масою тіла при народженні менше 1000 гр., при цьому показники їх виживаності та захворюваності знаходяться на рівні світових.

Смертність новонароджених не завжди пов'язана з виною лікарів. Часто вагітні жінки  не дотримуються вимог здорового способу життя, нехтують порадами лікарів. Лише 10% нещасних випадків під час пологів трапляються через порушення надання  медичної допомоги. 

    Перебування в центрі на час пологів не є безкоштовним. Для жінок з Житомирської області благодійний внесок становить в межах 300 грн, для жінок з інших регіонів 3000 – 5000 тис. гривень. Оплата офіційна і зумовлена недостатнім фінансуванням закладу, позаяк центр фінансується з обласного бюджету.

   Однак, кожна породілля забезпечуються власною палатою, необхідним харчування та медичною допомогою. Звісно, не всі жінки в Україні мають доступ до таких якісних медичних послуг, адже районні та  міські пологові відділення не завжди мають подібні умови для пологів. Але жінка має знати, що вона  має законне  право вибирати те пологове відділення, в якому є все для надання їй та немовляті медичної допомоги при народженні дитини.

Фото надані Житомирським перинатальним центром:

Виходжування недоношеної дитини методом кенгуру

 Виходжування двійнят у відділенні інтенсивної терапії

 Палата акушерської реанімації

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...