конференція про заборону абортів   Термін «аборт» маловживаний у всьому світі. За кордоном кажуть так: «право жінки на вибір» або репродуктивна свобода. 

   В жодній конституції світу ембріони не розглядаються як люди, в нормальному сенсі цього слова. Ми не можемо створювати для них закони, захищати їх права, тому що вони існують в іншому вимірі, яких для нас недосяжний.

    Зазвичай переривання вагітності здійснюється на стадії, коли ембріон практично ідентичний з ембріоном собаки чи свині. Це біологічні дані. Більше того, за даними вчених, 65% всіх вагітностей перериваються на ранніх термінах, і жінка про це може не здогадуватися.

   Мільйони жінок у світі використовують такий засіб контрацепції як спіраль. Але будь - який лікар скаже, що спіраль не перешкоджає виникненню вагітності, а просто знищує плід на ранніх стадіях розвитку. Постає логічне питання – як розцінювати дані засоби контрацепції  - як переривання вагітності чи її попередження?  В Україні представники духовенства й деякі  політичні сили неодноразово намагалися законодавчо заборонити жінкам переривати вагітність. Мовляв, це підвищить народжуваність та покращить  демографічні показники. Однак, експерти знайшли щонайменше 5 вагомих аргументів проти заборони абортів.

  1. Заборона абортів порушує репродуктивні права жінок

 Народження дитини – це особистий вибір, а не громадянський обов'язок жінки. Заборона абортів позбавляє жінок права розпоряджатися власним тілом  та примушує їх до материнства всупереч волі, бажання, стану здоров’я та матеріальних можливостей.
 
   Право жінок вільно та відповідально вирішувати питання про число дітей та проміжки часу між їх народженнями і мати доступ до інформації, освіти, а також засобів, які дозволяють їм здійснювати це право, закріплене в Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (ч. 1, ст. 16, ратифікована Україною в 1981 р.) та Європейською Конвенціє про захист прав людини і основоположних свобод.
 
 Штучне переривання вагітності – це проблема прав людини, тому воно може гарантуватися та  регулюватися виключно Конституцією України (п. 1 ст. 92), а не підзаконними актами. Зміна цивільного законодавства України та заборона штучного переривання вагітності є неправомірною, оскільки обмежує права громадянок та порушує Конституцію України й норми міжнародних договорів.
 
2. Заборона абортів – не здатна знищити аборт як явище, проте сприяє його тінізації, створенню корупційних схем підпільних та водночас ризикованих та коштовних абортів
 
А це ставить під загрозу життя та здоров’я тисяч жінок. Щороку в світі від нелегальних абортів помирають 70.000 жінок. Заборона абортів в сучасній Україні – це відкинення її в репресивні сталінські часи!
 
3. Заборона абортів спонукатиме до народження небажаних дітей
 
Це сприятиме зростанню покинутих немовлят, сирітства, вбивства новонароджених та насильства над дітьми. Це також погіршуватиме можливіть батьків створювати сприятливі умови для гідного життя вже народженим дітям та обмежуватимите їх життєві шанси, прирікаючі на злидні та безвихідь. Примус народжувати в умовах соціальної незахищеності населення та несприятливої економічної ситуації – це безвідповідальна ініціатива, яка призведе до ще більшого зубожіння населення та насильства над дітьми.
 
4. Заборона абортів є неефективним способом покращення демографічної ситуації
 
Основними причинами скорочення населення України в останні десятиліття були не аборти, а міграція, смертність від серцево-судинних захворюваннь, алкоголізму, наркоманії, швидкі темпи поширення епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, та низька народжуваність в умовах соціально-економічної кризи.
 
 Лише за офіційною статистикою 28,1% українських громадян живуть за межею бідності офіційно встановленої на рівні 922 гривень на одну людину в місяць. Чи реально на такі кошти утримувати багатодітну сім’ю? 
 
 Досвід заборони абортів у Польщі є показовим. Заборона абортів у 1993 році не сприяла покращенню демографічної ситуації в цій країні та не призвела до зростання кількості населення. Населення Польщі у 1994 - 38,5 млн; 2011 - 38,2 млн.
 
5. Запровадження заборони абортів є способом відвернення уваги держави від вирішення важких й нагальних соціальних, економічних та політичних проблем та створення видимості піклування про народ
 
З початку 2000 років в Україні спостерігається стабільна позитивна динаміка стосовно зменшення абортів. За даними МОЗ України у 2011 році в Україні було здійснено 156 тис абортів (в середині 1990-х років щороку здійснювалося близько 1 млн абортів). На фоні зниження частоти абортів  у жінок репродуктивного віку, частота пологів має стійку тенденцію до зростання та утричі перевищувала кількість абортів у 2011 р.
 
Абортні паніки в сучасній Україні не мають під собою жодного  реального та раціонального підґрунття. 
Державне сприяння народженню дітей  не повинно здійнюватися як примус! Це має реалізовуватися виключно як заохочення через:
 
1) підвищення сексуальної просвіти населення;
 
2) пропагування відповідального батьківства;
 
3) створення гідних матеріальних умов  та інституційних механізмів, які б сприяли зростанню народжуваності.

Comments:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua