Перед законом усі громадяни рівні. Якщо ти вчинив злочин – немає значення чоловік ти чи жінка, мусиш відповідати. Але ставлення до осіб, що мають судимість чи перебувають під слідством, відрізняється залежно від статі людини.

   Якщо для чоловіка перебування у в’язниці всього лише «блатна романтика», то жінка, що вийшла із стін тюрми  - справжній ізгой. Чоловік може бути злочинцем, а жінка – ні. Під чоловічими тюрмами завжди черги на відвідування, під жіночими – ні. Чоловіка чекають дома, а жінку – ні.

  Україна не має високого показника ув’язнених жінок, всього лише 5%  від загальної кількості осіб, що відбувають покарання. Але це жінки репродуктивного віку: 24 – 35 років. Найбільша  частина засуджених жінок – ті, що зазнавали домашнього насильства. Психіка яких не витримала знущань і вони були змушені вдатися до серйозних кримінальних злочинів.

    Значна частина українських жінок засуджена за економічні злочини: корисливість, привласнення коштів. Випадки, коли українські жінки сидять по три – чотири роки  у  в’язниці  за кілька сотень вкрадених гривень,  на жаль, непоодинокі.

   Серед юристів досі точаться суперечки, чи повинна людина відбувати покарання за економічні злочини. За логікою вона мусить відшкодувати збитки державі чи особі. А перебуваючи у в’язниці, людина продовжує завдавати збитки, бо на її утримання  держава знову ж таки витрачає кошти.  

   Більшість економічних  справ «підставні» - в аферах крайніми виявляються бухгалтери, касири, фінансисти, юристи, що зазвичай є жінками. Багато  засуджених жінок – наркозалежні. Вони торгували наркотиками та потрапили за грати саме за це.

    Як правило, вони не мають освіти та відзначаються високою агресією. Дуже часто потрапляють за грати повторно, бо ніхто не учить їх жити іншими думками. Суспільство байдуже до долі ув’язнених, вони більше нікому не потрібні, тому втрачати їм нічого...

Ірина Сеник - український політв'язень так описала відчуття жінки у в'язниці:

* * *

Дві горстки вати у матрацах,
На коцах бруд чужий і піт,
Стіни в печалі сірих рясах - 
Палата з вікнами на дріт.

Сестра та лікар збайдужіли
До болю людського і мук.
Шибки від мату посиніли,
Важке безсилля рук.

Грабіжниця і проститутка,
А поруч весь злодійський рід.
І крутиться життя закрутка
В палаті з вікнами на дріт.

Comments:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua