Я – зечка, що далі?

 жінка у в'язниці  Права ув’язнених українських  жінок – болюча тема.

На згадку відразу приходить історія Світлани Зайцевої, яку звинуватили у вбивстві. Матір трьох дітей запроторили на рік до в’язниці, де вона заразилася туберкульозом. Згодом знайшли справжніх вбивць, але жінку не вдалося врятувати. Вона помирає, залишаючи сиротами дітей. Два роки родичі невинно засудженої жінки боролися  в судах за право  отримати  відшкодування.

   Свавілля проти ні в чому не повинної  жінки та матері сколихнуло громадськість та врешті закінчилося успіхом позивачів – два мільйони гривень таки були виплачені. Але вони не повернуть дітям матері та не зможуть її замінити.

 

    Для українських жінок у в’язниці  поняття «законодавчий захист прав» всього лише набір слів. І не тому що вони  неосвічені та морально «запущені». Просто у них відібрали не тільки свободу, у них відібрали будь –які людські права. Жінки часто працюють понад норму  - більше 12 годин на день, в жахливих  умовах: відсутність опалення, порушення санітарно-гігієнічних норм, не дотримання охорони та безпеки праці.

     Їх право на освіту та здобуття професії, право на належну медичну допомогу, право бачити свою дитину – всього лише «паперове право». 15% жінок, що відбувають покарання взагалі не мають ніякої освіти. Ті професії, які здобувають ув’язнені  жінки, не здатні забезпечити їм в подальшому  матеріальний достаток. Це ускладнює адаптацію до життя поза гратами. Жінку, як правило,  ніхто не чекає, у неї  немає роботи, немає освіти, немає житла. Вона  агресивна – і здатна знову вчинити злочин,  хоча б для того, аби було де жити.

     За кордоном  абсолютно інші підходи  у роботі з жінками, які відбувають умовне покарання чи є засудженими. З ними активно працюють  спеціальні адаптаційні центри, часто жінки отримають  значну матеріальну підтримку, аби розпочати нормальне життя. Дітей, народжених у в’язниці не забирають від матері, аби не розривати тісний зв'язок. В Україні засуджені матері можуть бачити дітей лише у відведений для цього час, та й то не завжди. Майже у всьому світі довічне ув’язнення для жінок не практикується, крім України.

   Вихід та поліпшення адаптації в’язнів   можуть статися через утвердження  нових програм та проектів , які дозволяють м’якше підготувати  засуджених  до соціальних умов. Такі заклади мають стати більш відкритими для громадськості, залучати до роботи  благодійні та правові організації. Ці люди мають відчути, що суспільство прагне аби вони повернулися до нормального життя, а не відчувати нашу байдужість.

    Одного разу, в тролейбусі, я стала свідком конфлікту між кондтролером  і молодим чоловіком. Він простягував документ, який свідчив, що він щойно вийшов на волю. В нього не було грошей, а контролер вимагала оплатити проїзд. Вони голосно сварилися, але жоден з пасажирів не став на захист колишнього в’язня.Тоді чоловік заплакав і вийшов з тролейбусу...

   Я до цих пір шкодую, що не оплатила  його проїзд. Українська судова та правоохоронна система настільки корумпована, що ніхто не можу бути певним та застрахованим від в’язниці. Ти не можеш змінити світ, але не маєш права нічого для цього не робити.

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...