Феномен баби Параски: «Мене годує світ і сонце»

«Ми не бидло, ми не раби,
ми України вірні доньки..»

   «По істині кажуть - несповідимі шляхи Божі» - написано у Біблії. Сільська жінка, що все життя віддала важкій роботі, Параска Королюк народилася, аби стати символом нового часу в історії України.

   Герой Майдану, дух Помаранчевої Революції – баба Параска об'єднала своєю постаттю всіх українців, які від низів до верхів, пліч – о – пліч стали до боротьби за нову державу.

 Про Параску Королюк написали книги, занесли ім'я до всіляких енциклопедій, її фото обійшло шпальти багатьох світових видань. За участь у Помаранчевій революції бабу Параску згодом було нагороджено орденом Княгині Ольги третього ступеня. Але сільській жінці це було ні до чого - особисто для себе вона нічого не просила. Ночувала на вокзалі, харчувалася як прийдеться: "мене годує світ і сонце" - відповіла  журналістам.

    Проста, добра, розумна жінка, яка називала лідерів Помаранчевої Революції на смішні пестливі імена - стала духом цілої нації, уособленням безсмертя українського народу.

Як так могло статися, що 67 річна жінка, яка ніколи не цікавилася політикою, маючи сім класів за плечима, пробула на Майдані з першого і до останнього дня, не шкодуючи свого здоров'я. Чи розуміла бабуся, що відбувається в її країні, які часи змінюються?

  Доньки Параски Королюк стверджують, що взяти активну участь в революції вона вирішила після того, як попрацювала спостерігачем на виборах Президента у Запорізькій області, де побачила усі виборчі махінації. «Я не бажаю нікому такої судьби і такого життя, як було в мене. Через те я і на Майдані появилася...»

   У Параски Королюк була досить складна доля. «Я ходила до школи боса. Мама по сім місяців лежала в лікарні , була інвалід. Дуже було важко жити.

   Як писали до колгоспу, то одно, що моя мама пішла серпом зібрала собі 5 колосків, то їй дали п'ять років тюрми. Судили її відкритим судом, але вона просиділа 5 тижнів, бо була інвалід, і її випустили.

    В моїй хаті проживало 13 сімей, і я жила між чужими людьми. Вийшла заміж, чоловік — пияк. Помер. Лишилося троє дочок. Я і корови доїла, і тютюн садила. А як відробила 30 років в селі дояркою, вирішила поїхати в Казахстан на заробітки.

    Декретний я не получала, в декреті я не була. Я під жолобом клала свої діти, як я доїла коров. В Казахстані проробила я 12 років і поклала гроші на книжку. Одній дочці п'ять тисяч, другій дочці п'ять тисяч, внучка народилася — я і їй дві тисячі поклала на книжку. А сталося таке, що Кучма, Кравчук зрадив людей, наші гроші — за границю переслав, і ми осталися, считайте, на нулю разом з народом. Життя моє було дуже тяжке.»

   Сільська жінка Параска... Що було за її плечима радісного та прекрасного? Важка виснажлива праця, як в мільйонів українців. Мізерна пенсія та хвороби – незмінні супутники старості. Параска Королюк приїхала до Києва не тому що прагнула уваги. Її поява на Майдані – це спроба української жінки сказати світу, що українці заслуговують кращого життя. Що українська жінка хоче жити інакше, бо вона гідна достойного майбутнього.

Параска Королюк поставила себе в один ряд з політиками, заявивши, що їй простій українській жінці також небайдуже те, що буде далі в Україні. Що дух слави і дух боротьби живе в кожному. Цей дух неможливо затоптати, бо він безсмертний. І боротися за майбутнє країни жінки можуть не менш достойно, ніж чоловіки.

   Дуже швидко баба Параска в яскравій помаранчевій куртці, яку вона заповідала покласти їй до труни (так і зробили), з гучномовцем та прапором на плечах, стала найколоритнішим героєм Майдану.

     Через п'ять років з подій Помаранчевої Революції, Параски Королюк не стало. Рідні стверджували, що жінка дійсно хвилювалася через конфлікти «помаранчевих лідерів», які швидко пересварилися між собою.

   На її похороні не було жодного з тих, кого вона обнімала та називала сином. Бабу Параску швидко забули політики, але українці завжди пам'ятатимуть просту, але незвичайну жінку, з очима сповненими надії та любові до життя, яким жорстоким воно б не було.

Це очі української жінки, матері, Берегині та вірної доньки України – Параски Королюк.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...