10 причин гордитися тим, що ти українка

Україна  Назва «Україна» дуже давня. Походить від древнього слов’янського слова «кра», що позначає «край», «вкраїна», «земля, що окремішньо вирізняється з поміж інших земель». Історики тердять, що назва проіснувала автономно кілька тисячоліть, аж поки в IX столітті не стала Україною - Руссю.

 Сьогодні Україна - одна знайбільших країн Європи, яка сповідує демократичні цінності. Причин, аби гордитися своєю національністю дуже багато, але десять з них варто запам'ятати:

1.В Україні розташований географічний центр Європи (за м.Рахів Львівська область).

 2. В Україні 98% населення письменні (навчені грамоти), це надзвичайно високий показник. Загалом у світі близько 775 млн осіб, які не вміють ні писати, ні читати. На жаль, дві третини цих людей - жінки та дівчата.

3. В Україні народився геніальний митець, якому встановлено найбільшу кількість пам’ятників на планеті – Тарас Шевченко. Найбільша кількість пам’ятних знаків  поету в межах України встановлена в Івано – Франківській області, хоча сам Шевченко ніколи не відвідував цей край.

4. В Україні грають на найдовшому музичному інструменті в світі – трембіті. Її довжина може сягати 4 м, а звуки чути більш ніж за 10 км.

5. Україна має найглибшу станцію метро у світі. Метро Арсенальна знаходиться на глибині 105 метрів під землею неподалік українського парламенту.

6. Україна – єдина країна світу, яка з власної ініціативи відмовилася від ядерної зброї. Будучи третьою країною в світі за ядерним потенціалом, Україна підтвердила статус мирної та доброзичливої держави.

7. В Україні створили найпершу конституцію в світі – «Конституція прав і свобод Війська Запорізького» (1710р.). Автор  - Пилип Орлик.

8. В Україні (м.Житомир) народився геніальний авіаконструктор Сергій Корольов, завдяки якому відбувся перший політ в космос та розроблено літак із найбільшою вантажопідйомністю у світі - Ан-225 "Мрія".

9. В Україні в селі Межиріччя Рівненської області знайдено найстародавніше поселення Homo Sapiens (Людини  Розумної).Там же вчені виявили найстародавніша мапу світу. Вік знахідок - 14,5-15 тисяч років. Мапу вибито на кістці мамонта.

10. В Україні проживають найкращі жінки на Землі, і це не перебільшення, а констатація факту. Ми найкращі, бо ми - українки!

Україна, рідна нене,    

Ти одна навік у мене,

Я, твоє мале дитя,

Присвячу тобі життя.

Кращої нема від тебе:

Жовте поле, синє небо,

І у місті, і в селі

Хліб духмяний на столі.

  Все, що буду я робити:

Будувати чи садити,

А чи в космос я полину

Все для тебе, Україно.

 Щоби  край мій процвітав,

Щоб народ заможним став –

От така моя мета,

Рідна земле золота.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...