Як народжуються домашні насильники

foto120614     Термін «домашнє насильство» для суспільства як стара замусолена колода карт. Всі стомилися від цієї нудної перетасовки і втратили надію на якісь зміни.

     Молоді неодружені дівчата переконані, що це насильство ніколи не проявиться в їхньому житті, адже вони кохають один одного.

  Впевнені у цьому й ті, що ступають під вінець. Деякий час молоді люди живуть у цій ейфорії, але те насилля, яке дитина зазнає в ранньому віці неодмінно дає проявити себе у дорослому житті.

    Ні один маленький хлопчик не народжується хуліганом. У жодного хлопчика не має вродженої потреби ображати інших, так само як дівчатка не народжуються жертвами та з відсутністю самоповаги. Це лише означає, що діти отримують уроки насилля та вчаться бути жертвами в реальному житті. І цьому  дітей вчимо...  ми самі!

 «Дай здачі, ти ж хлопчик» (саме такими словами закладають майбутню агресивну поведінку), «Не плач, ти ж не дівчинка» (на Вашу думку, як після цих слів буде ставитись хлопчик до дівчинки? Як до плакси, як до нижчої істоти?).

Для дівчинки підготовлені фрази типу:

«Будь охайною, не забруднися, ти ж дівчинка» (а що, хлопчикам не потрібно бути чистими і охайними?), «Поводь себе тихіше, будь скромнішою, ти ж дівчинка» (а якщо ця дівчинка смілива й ініціативна? То невже це погано?)

   Особливо пресингу зазнають хлопчики: їх словесно заохочують бути агресивними: якщо хлопчик поводиться грубо, на це доволі часто не зважають, навпаки, можуть і похвалити: «Справжній чоловік!» Але якщо так поводиться дівчинка, їй тут же зауважать: «Так не гарно -  ти ж дівчинка!»

      Заборона плакати хлопчикам – справжнє знущання над дитиною. Так дитина подавляє образи та ненависть, які не зникають, а лише накопичуються в свідомості. Наступний крок навчання агресії – безконтрольний перегляд фільмів з елементами насилля, а також комп’ютерні ігри, сюжет яких побудований на бійках. Нічого дивного в тому, що в школах з’являється зброя – по телевізору її постійно показують. Діти хочуть мати все, що вони бачать. Так ми засуджуємо злочинність, але не несемо ніякої відповідальності за її поширення.

Що бачать хлопчики у школі?

Домінування дорослішого і сильнішого як серед дітей і підлітків, так і при спілкуванні з педагогами.Дівчаток можна і потрібно ображати, адже вони не вміють давати здачі. Можна  вживати нецензурну лексику - за це не карають. Після школи йде армія.

Чого вчить хлопців армія? Чи вчить армійська служба повазі, толерантності?

У армії немає дискусій, тільки накази, тільки слухняність. Мрія солдата – піднятися на сходинку вище і самому наказувати тим, хто внизу. А їх вже добре навчили, що можна наказати і зробити з тими, хто за тебе нижчий.

      Отже, починаючи із сім'ї, далі в школі та армії, для хлопців діє постійний тренінг з насильства. Але невдовзі хлопець одружується і тоді у своїй сім'ї вже цілком реалізує те, чому навчився. Пройшовши  такий "тренінг", чоловік вважає, що шлюб узаконює його право власності на дружину та дітей. Тут також спрацьовує небезпечний гендерний стереотип: “Це моя дружина, і я маю право її бити”.

    Крім того, такі погляди він добре засвоїв від свого батька: “Це моя дитина, і я маю право її бити”. Громадська думка також підтримує право чоловіка на контроль своєї дружини: "Проблеми немає. Подібне існує в кожній сім'ї. Вона за нього вийшла заміж і повинна задовольняти його бажання. Він її чоловік (тобто - він її володар)”.

         То наше суспільство розглядає домашнє насильство все ж таки як насильство чи вважає  його просто традиційними правилами сімейного життя, куди стороннім вхід заборонено? І це дуже небезпечна підміна, через яку і держава, і громадськість неадекватно реагують на явища домашнього насильства, внаслідок чого жінка стає недостатньо захищеною в подружньому житті.

Але це ще не все, давайте подивимося далі, як руйнується життя людей. В сім’ї, де існує насилля, завжди наступає момент, коли жінка не витримує і звертається до міліції. Чоловіка зазвичай забирають до відділку, а там:

  • кривдник говорить голосно, а працівники міліції ще голосніше;
  • кривдник нецензурно лається і працівники міліції так само тощо.

    Здається, це божевільня: всі волають, агресія зростає, працівники міліції застосовують наручники, кривдника б'ють… Все це зайве переконує домашнього насильника у слушності його дій і переконань: хто має владу, той і керує; проти слабкого варто застосовувати насильство.

     В результаті такого втручання кривдник нічого не навчиться. Він кричить до потерпілої: “Я тобі цього не подарую, ти в цьому винна... Зажди, от я повернуся... ” Як Ви думаєте, що в цю хвилину почуває жінка? Чи не тому вона і поспішає забрати свою заяву?

    Давайте уявимо іншу сцену – працівники міліції розмовляють спокійно, звертаються на «Ви» до агресивного чоловіка. У відповідь на образи кривдника не ображають його, а інформуютьпро існування Закону, який вони представляють. Тобто, працівник міліції стоїть на позиції: «Я просто виконую свої обов'язки. Ви порушили Закон, це має певні юридичні наслідки, і Ви будете за це відповідати».

    Фантастика, правда? Але лише у такому випадку потерпіла не має стосунку до втручання міліції. Адже йдеться про відносини кривдника та державної структури, коли дії працівників міліції продиктовані Законом. Тоді кривдник починає замислюватися і змінювати свою поведінку.

    Домашній насильник - це результат занедбаного виховання, відсутності уваги до дитини з найменших років життя. Агресивні дії не виникають лише з бажання людини проявляти таку поведінку, а зумовлені багатьма факторами з дитинства людини. Батьківське незнання гендерних аспектів виховання, не позбавляє вас від відповідальності за життя дітей. І не гарантує, що ви самі не постраждаєте від агресивних дій своїх дітей.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...