Засновники ГМО "Жінка"

Ідея створення Громадської молодіжної організації «Жінка» належить Севрук Віталіні Петрівні. Вона є одним із засновників та Головою організації «Жінка», а також автором та власником сайту «Жінка - онлайн».

Віталіна Севрук

Віталіна Севрук.  Дивлячись, як живуть жінки навколо – у важкій рутинній роботі, не маючи поваги ні з сторони членів сім'ї, ні з сторони суспільства, я зрозуміла, що проявляти байдужість до долі інших, невиправдано цинічно.

Сліпа покора жінок у всьому, що нав'язує соціум, сформували недоречний та неприйнятний образ для української жінки – особи, що цікавиться хатнім побутом, власною зовнішністю, зациклена  на дітях та не здатна бути свідомою громадянкою.

Українська жінка ніколи не була такою! У той час, як жінки у світі були пригноблені та позбавлені будь -яких прав, українки здавна мали рівні права з чоловіками.

Мета ГМО «Жінка» відкрити новий шлях для жінки, яка бажає змін для себе та інших. Організація «Жінка» ставить за мету об'єднати всіх жінок, що усвідомлюють себе особистостями та відверто заявлятимуть про порушення своїх прав та можливостей.

Ставши великою силою, ми жінки, будемо чинити тиск на владу з метою захисту своїх законних інтересів. Ми будемо ініціювати закони, які дозволятимуть жінкам займати більш високі позиції у всіх сферах суспільного життя. Ми зруйнуємо образ української жінки, за яким нас можна принижувати, зневажати, ігнорувати. Не має значення де ти живеш: в селі, у місті, чи за кордоном: ти українка, що варта кращого життя. Не має значення скільки років тобі – нове життя можна розпочати вже сьогодні. Будь з нами, будь попереду!

Біографічні дані: Народилася 23 січня 1980 р. в с. Авратин, Любарського р-ну, Житомирська область. Закінчила Житомирський державний університет Івана Франка за спеціальністю «Філологія. Соціальна педагогіка». Захоплюється: література, історія, журналістика, політика. Одружена, виховує двох доньок. Проживає в м. Житомир

Інна Прокопенко – засновник ГМО «Жінка»

Коли Віталіна запропонувала мені стати одним із засновників організації, я відразу погодилася. На той час ми були знайомі всього лише рік.

Але ті проблеми сучасної української жінки, що піднімає Віталіна, я вважаю дуже актуальними. Я вчителька інформатики та математики, що працює у звичайній школі. Освіта - це галузь, яку суспільство «створило» для жінок, бо хто іще піде працювати за таку заробітну плату? Який чоловік погодиться проводити свій робочий час в холодному кабінеті серед тридцяти галасливих підлітків? Вірно кажуть, чоловіки там, де гроші, жінки там, де робота.

Чи відчувала я колись дискримінацію як жінка, як педагог? Та постійно! Приміром у нашій школі працюють переважно жінки, але директором школи доручено бути чоловікові, адже стереотип за яким жінки не можуть бути керівниками такий стійкий. Для мене принизливо знати, що сьогодні жінок, які досягли високого рівня в педагогічній діяльності, нагороджують званням «Учитель Року». Я – жінка, і маю повне право бути «Вчителькою року» !

Стіни школи прикрашені портретами вчених – чоловіків, а жінки - науковці, що мають значні досягнення в математиці, фізиці, астрономії несправедливо забуті.

Гадаю, що в сучасній школі дуже не вистачає гендерних аспектів виховання, таких, які б закладали правильні основи сприйняття чоловіка та жінки, як статей, що мають рівні права та можливості. Суспільство не повинно чинити тиск на дітей, роблячи за них вибір професії. Якщо хлопчик цікавиться швейною справою, а всі навколо глузують з його вибору, вже губиться талант дизайнера. Коли хлопчик цікавиться кулінарією, його рідні скоріше за все не схвалять вибір сина, бо «чоловік має заробляти гроші, а не проводити час на кухні».

Те ж саме з дівчатками – як вчителька, я постійно стаю свідком тиску на дівчаток з найперших років навчання: «Ти ж дівчинка!Ти маєш добре вчитися!», «Дівчинці така поведінка не личить», «Ти не можеш бути головою учнівського братства, ним може бути хлопчик», «Професія хірурга не для жінки» і т .д. Гендерні стереотипи – рудимент сучасного виховання і на це потрібно звертати увагу зараз, якщо ми бажаємо для своїх дітей щастя. Я рада, що організація «Жінка» надає можливість кожному громадянину висловити свою позицію та брати активну участь в громадському житті країни вже зараз.

Біографічні дані: народилася 1 травня 1982р. в смт. Любар Житомирська область. Закінчила Житомирський державний університет за спеціальністю «Інформатика та математика». Захоплюється: спорт, танці, музика, математика. Одружена, виховує сина. Проживає в м.Житомир

  Наталія Цимбалюк – засновник організації «Жінка»

 Я ніколи не цікавилась громадською роботою і буде не чесно, коли я скажу, що цікавлюсь зараз. Але справа не в діяльності, а в підтримці. Вважаю, що таким жінкам, як Віталіна, потрібна підтримка, адже основна мета організації «Жінка» допомогти покращити життя перш за все простим українкам, що найбільше потребують захисту та підтримки.

Працюю медсестрою в закладі для дітей сиріт. Гірко спостерігати за маленькими дітьми, що вже дізналися, що таке насилля в сім'ї. Часто мене мучить питання: чому українки погоджуються на принизливі для себе стосунки? В силу яких причин чоловік дозволяє знущатися над дружиною, причиняючи їй біль? Чи задумуються батьки про те, як вони травмують дітей? Як зробити так, щоб у шлюбі були гарні стосунки, засновані на взаємоповазі та любові.

Домашнє насилля, насилля над жінкою, нерівні стосунки у шлюбі – це основна причина розпаду сімей та появи дітей – сиріт. У нас в країні прийнято таким діткам роздавати солодкі подарунки, але я вважаю, що так ми намагаємося закрити очі на ті причини, що призводять до сирітства. Скажу по – медичному «Хворобу легше попередити, ніж лікувати». Насиллю краще запобігти, ніж дати проявитися.

Вірю, що ГМО «Жінка» досягне значних результатів у діяльності. Я горда, що причетна до нової когорти жінок – небайдужих, впевнених, сильних, за якими майбутнє країни.

Біографічні дані. Народилася 6 травня 1976р. Закінчила Житомирський медичний коледж за спеціальністю «Медична сестра». Захоплення: музика, спорт, психологія, література. Одружена, виховує доньку. Проживає у м.Житомир.

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...