Завдання громадської молодіжної організації «Жінка»

     Понад п'ятдесят років тому жінки у всьому світі розпочали боротьбу за свої права. До того часу вони не мали права голосувати на виборах, носити зручний одяг чи навіть водити машину. Будь – які спроби жінки в ті часи вийти за межі ролі домогосподарки піддавалися жорсткому пресингу суспільних забобонів. На щастя, час рухається на користь жінки, яка сьогодні має не лише право голосу, а й може бути директоркою, депутаткою, прем'єркою чи навіть президенткою.

     Коли американські жінки дійшли висновку, що вони живуть за законами які писалися для чоловіків самими чоловіками, вони почали діяти негайно. Але без грубощів та образ. Шлях, коли жінки звинувачують у всьому чоловіків або суспільство, від початку тупиковий. Він приречений на постійне порівняння статей, ролей, цінностей чоловіка та жінки, що врешті стомлює обидві сторони і не дає жодного результату. Американки вчасно зрозуміли, що розпочати потрібно із самої жінки, яка має якнайперше змінити погляд на себе та свої можливості. Вони почали працювати з жінками, щоб зупинити насилля, нерівність, сексуальну експлуатацію, торгівлю людьми тощо.

Жінкам розповідали, що успіх немає статі, для Бога ми всі рівні, що прощаючи насильство над собою, ми просто заохочуємо дії насильника. Жінок вперше навчали говорити : «Ні! Зі мною так не можна! Я більше не дам себе образити. Ти не маєш права принижувати / бити / ображати/ ґвалтувати/мене.» Це був час, коли жінки лише подавали свій голос і багато хто промовляв ці слова вперше.

     З тих пір пройшло трохи часу. Зараз життя жінок, що живуть у США, суттєво змінилося – вони не поспішають заміж, обов'язково здобувають гарну освіту, роблять кар'єру, при одруженні підписують шлюбний контракт, а насильство над жінкою суворо карається законом.

Гендерна політика США та інших розвинутих країн світу – Швеції, Ірландії, Німеччини, Франції, Англії є справжнім зразком демократії, бо як зазначила Хіларі Клінтон «Демократія без повноцінної участі жінки в суспільному житті – це нонсенс».

     Україна стоїть лише на початку зародження подібних процесів, коли жінки починають активніше говорити про порушення своїх прав та боротися за реалізацію своїх законних можливостей. Ми маємо чудові перспективи, адже у нас є відповідна законодавча база та ратифіковані всі важливі міжнародні угоди, що стосуються гендерної рівності. Ми маємо підтримку таких організацій як ООН, Рада Європи, Світовий банк, багатьох впливових зарубіжних фондів та організацій.

    На жаль, нам катастрофічно не вистачає.... жіночої солідарності, поваги жінки до жінки в українському суспільстві. Лише об'єднавшись в потужну жіночу силу, ми маємо визначити поетапні кроки досягнення дійсної (не декларативної) гендерної рівності в Україні. Сьогодні питання стоїть про те, як змусити депутатів прийняти закон про квотування у виборчих списках, за яким можна було б збільшити кількість жінок у владі. Ганебно, що при переважній більшості жіночого населення – 54%, ми не маємо в парламенті гідних політиків, що відстоювали б жіночі права. Навпаки, часто стаємо свідками негативних, принизливих висловлювань на адресу жінок від перших осіб країни. Це свідчить про ігнорування жінки як особистості.

    Жінки звикли мовчки ковтати образи, які завдає їм держава. Навіть нова пенсійна реформа, яка позбавляє можливість жінки мати трудовий стаж роботи, перебуваючи у декретній відпустці, не викликала ніякого обурення матерів. Жінки настільки звикли, що домашня робота, яка лягла на їхні плечі, як і виховання дітей, нічого не значать для суспільства, що й самі продукують подібні думки та ставлення до самих себе.

     Сьогодні ми повинні впливати на вирішення цих проблем насамперед інформаційно – випускати просвітницькі бюлетні, газети, які могли б потрапити до рук кожної жінки. Маємо заохочувати їхню громадську активність, позицію, підтримувати фінансово та психологічно на виборах до міських та обласних рад, парламенту тощо. Ми зобов'язані втрутися в життя кожної жінки, яка потерпає від насилля, аби підтримати її та допомогти.

    Створення жіночих клубів, співпраця із ЗМІ, спільне подолання гендерних стереотипів, викорінення мовної гендерної асиметрії – ось шляхи, які допоможуть жінці покращити своє становище в суспільстві. Потрібно змусити жінок повірити у себе і перестати залежати від тих моральних заборон, які тяжіють над ними з народження. Потрібно починати жити вже зараз, не чекаючи, що хтось прийде і вирішить все за нас!

   Допомагаючи жінкам переглянути нерівні стосунки, нерівні можливості та права, ми допоможемо Україні подолати багато проблем, як економічних так і соціальних. Адже кожен випадок домашнього насилля обходиться державі тисячними збитками, а ігнорування соціального захисту материнства, зокрема відміна трудового стажу за перебування в декретній відпустці, суттєво знизить народжуваність. Існує ще багато проблем, які ми можемо вирішити, наполягаючи на своїх правах, але для цього треба стати силою.

     Неможливо зробити когось щасливим, не зробивши щасливим себе. Тому давайте розпочнемо кожна із себе, в своєму місті будемо збирати жінок – розповідати їм про особливу роль жінки – любити і поважати себе, рухатися вперед, не зациклюючись на домашніх турботах. Ми можемо більше, ніж кухня та рутинна робота, ми заслуговуємо кращого життя. Наше місце в найкращих умовах для жінки, де ми можемо сповна проявити свій талант та хист!

З повагою Віталіна Севрук

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...