Віктор Мазурик: "Ми маємо все необхідне, щоб сьогодні закінчити АТО"

 Віктор Мазурик Старший сержант 95 аеромобільної бригади ЗСУ  Віктор Мазурик  в зону АТО потрапив відразу, як було оголошено надзвичайний військовий стан, де відслужив більше двох років.  
 
Він один із тих, хто визволяв Слов’янськ, Краматорськ, тримав в обороні  стратегічну точку - гору  Карачун. Зараз на ротації посилено готується до продовження служби на сході України. Ми зустрілися, аби розпитати, чи скоро закінчиться війна і що для цього потрібно зробити. 

Детальніше...

Батько в житті дитини не менш важливий, ніж мати

щасливий батько
    Сьогодні чоловіки зіткнулися з кризою, що аж ніяк не простіша за фінансово-економічну, про яку так багато говорять. Одна з найсерйозніших– це криза батьківства і про неї  мовчать.
     
     Батьківство – одна з основних чоловічих ідентичностей. Поширене явище – невміння батьків здійснювати виховні функції й догляд, особливо за маленькими дітьми. Майже третину українських дітей виховують самотні матері, діти не відчувають присутності й турботи батька у своєму житті.
 
 Після розлучення до 97 відсотків дітей залишається з мамами, а з батьком – лише у випадку, коли мама відмовляється. Хоча і в Конституції, і в інших законодавчих актах декларуються рівні права батьків на участь у вихованні дитини.
 
Для будь –якої  дитини є дуже важливим, щоби батько прийняв її у своє серце, визнав її та зрозумів її сподівання. А ще важливіше, аби батько був поруч. Соціологічні дослідження вказують, що відсутність батька у сім’ї негативно впливає на дитину, зокрема:
 
– У 35 разів збільшується вірогідність втечі з дому;
– У 20 разів збільшується вірогідність прояву девіантної поведінки;
– У 20 разів збільшується вірогідність того, що вони опиняться у в’язниці;
– У 14 разів збільшується вірогідність здійснення ними зґвалтування (хлопчики);
– У 10 разів збільшується вірогідність того, що вони стануть наркозалежними;
– У 9 разів збільшується вірогідність покинути навчання в школі;
– У 9 разів збільшується вірогідність того, що вони закінчать своє життя в злиднях;
– У 5 разів збільшується вірогідність здійснити самогубство.

Детальніше...

Українські богатирі, які здивували світ

Українська земля здавна славилася мужніми чоловіками, про силу яких складали легенди. У різні часи на території України проживали чоловіки, якими сповна можуть гордитися нащадки. Хто з українців належить до найсильніших людей світу? 

П'ятірка  українських богатирів, які здивували та підкорили світ.

Іван Підкова - козацький гетьманІван Підкова – козацький гетьман, який був страчений за наказом польського короля Стефана Баторного.  
 
Поет та художник  Тарас Шевченко у 1839 році присвятив  гетьману Підкові окрему однойменну історичну поему. 
 
За переказами, Іван Підкова  немовлям був врятований від татарів і вихований козаками. Втім, це всього лиш легенда. Відомий дослідник біографій козацьких лідерів професор Любомир Винар вказує, що Підкова «був козаком з господарського роду Івонь».
 
Батьком гетьмана Івана Підкови ймовірніше був молдавський господар Івоня. Він мав таку богатирську силу, що міг сам тягнути важку гармату, яку зазвичай тягнули 12 коней.
 
Іван Підкова  також мав рідкісну фізичну силу і надзвичайний зріст "...ростом великий, сложения крепкого, славный того времени силач, одною рукою ломавший надвоє подкову и для сего прозванный Подковою..." Запросто гнув залізні  цвяхи,  міг зупинити віз, запряжений 6 кіньми, ухопивши його за заднє колесо, волячим рогом пробивав дубові ворота. 

Детальніше...

Чоловік в українській культурі

І тому світ завжди благословляє
І сонце, що встає, і серце, що кохає..
Григорій Сковорода

    «Мій любий, милий, дорогий, найдорожчий, єдиний мій, лицар мого серця, ладо, любчик, серденько, солодятко, молодан. Де б я не була, моє серце завжди з тобою».

   Такими словами здавна зверталася українська жінка до чоловіка. У цих словах  все: жага кохання, пристрасть, смуток розлучення. Війни, служба в армії, походи часто розлучали закоханих. Але не не могли знищити почуттів. 

   Українці як нація, завжди надавали великого значення коханню, яке було основою для створення сім'ї. Тільки взаємне кохання могло вберегти стосунки від випробувань.

   Наш народ завжди мав високий рівень шлюбності та народжуваності, а розлучення були рідкісним явищем. Значно частіше жінки ставали вдовами, а дівчата, втративши милого на війні, не виходили заміж, до смерті зберігаючи в серці образ коханого чоловіка.

 Вийти заміж за чоловіка, до якого не має почуттів, було для жінки карою та нещастям:

— А ти, мати, порадниця в хаті,
Порадь мені, що людям казати:
Ой чи мені хусточки давати,
Ой чи мені дівкою вмирати?
— Лучче, доню, дівкою вмирати,
Ніж нелюбу хусточки давати.

 Свідчення про те, що українська дівчина мала певну особисту свободу у виборі жениха ми знаходимо у багатьох авторів, в тому числі і у відомого вченого О.Левицького, який зазначав: "При заключении браков добрая воля и согласие невесты считались таким же существенно необходимым условием, как и свободный выбор жениха. Несоблюдение этого требования влекло за собой впоследствии весьма серьезные затруднения. "

Дівчину також застерігали від нерівності у шлюбі. Старий та багатий жених часто-густо піддавався осміянню. До слова "багатий" майже завжди додавались епітети: "чубатий", "губатий", "горбатий". Багатій у народній уяві зазвичай вбачався старим, огидним, і громада сміялась над його залицяннями.

Детальніше...

Стосунки по - козацьки

    Справжні козаки шанували жінок, а українки відповідали їм коханням та вірністю. Стосунки між чоловіком та жінкою  в Україні завжди були побудовані на глибокій шані та взаємній повазі.

   Звичаї козаків пропагували серед січовиків безшлюбність, однак виховували у парубків шанобливе ставлення до жінки – матері, сестри, дружини, коханої дівчини.

Відсутність постійного спілкування з жіноцтвом на Січі не призводила до забуття, байдужості та зневаги, більше того, спричинювала обожнення жіночого начала.

Ми жінок мусимо любити,
Так як наших сестер, матерів,
А, опріч їх, не треба нікого любити
І утікати як від злих чортів
 ( Українська народна пісня)

    Українська жінка завжди була чоловікові надійним товаришем, вірною супутницею, вправною господинею. Вона була готова у будь – який час відбити ворожий напад, при цьому пильно піклуючись про сім'ю. Вільний норов, гордість і самовпевненість української жінки сприяли її войовничості.

Детальніше...

Міфи і правда про чоловічу сексуальність

Останні дослідження вчених заперечують, що між чоловіками та жінками є суттєві відмінності, крім анатомічних звісно. Дещо кращі візуально-просторові та математичні здібності у хлопців, мовні здібності та інтуіція – у дівчат, але не більше чим в 5 % випадків.

    Однак, секс залишається тією сферою, у якій інтереси та задоволення обох статей не тільки відрізняються, а й мають різний характер. Аби в цьому переконатися психологи провели масове  анкетування  серед чоловіків з 10 регіонів світу, опитавши  понад 50 народностей.

  Незалежно від країни, шлюбного статусу чи сексуальної орієнтації,  більшість чоловіків (понад 80%)  відповіли, що  хочуть мати більше чим одного сексуального партнера.  Також  чоловіки схвально ставляться до сексуальних стосунків з малознайомими жінками. Серед еротичних фантазій чоловіків  - статеві акти з незнайомими особами, груповий секс або примушування когось до статевого зв’язку. 

Детальніше...

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...