Портрет українського батька

foto 11   Сьогодні в центрі української сім’ї перебуває дитина. Поруч з дитиною, як правило, завжди мама, яка готова виконувати всі  дитячі забаганки та примхи.

  Дитина зазвичай носить найкращий одяг, має найсучасніші іграшки, відвідує театр, танцювальний або спортивний гурток.

    Чого не скажеш про маму, що з народженням дитини часто перестає думати про себе. То часу не вистачає,  то просто лінь доглядати за зовнішністю.  Все для дитини! – таке гасло української мами. 

   З татом справи гірші: соціологи занепокоєнні - український батько  взагалі випадає із структури сучасної  сім'ї. Так, він приносить гроші, інколи гуляє з дитиною та інколи цікавиться сім’єю. Але насправді мало переймається вихованням дітей.

 Побачити українського  татуся з малюком на прогулянці або у поліклініці на прийомі у лікаря - велика рідкість. Більшість чоловіків глибоко переконані , що доглядати дітей  - це виключно жіноча справа!  Цей гендерний стереотип суттєво заважає більшості чоловіків насолоджуватися доглядом за власною дитиною.

Сучасні соціологи вивели портрет «українського татка». Увага! Він:

  • 4 хвилини на день приділяє увагу вихованню дитини;
  • рідко допомагає дітям робити уроки (лише 32 відсотки татусів);
  • майже не доглядає хвору дитину (тільки 10 відсотків татусів);
  • інколи супроводжує дітей до школи (лише 24 відсотки татусів);

   Стереотипи, які так активно закріплює суспільство за чоловіком, насправді є одними із причин скорочення його життя. Так, психологи встановили взаємозв'язок між тривалістю життя людини та кількістю часу, проведеного батьком чи матір'ю у спілкуванні з дитиною. Чим більше часу проводить батько чи мати  з дітьми, тим збільшується тривалість життя.

     Українське законодавство надає чоловікові право йти у декретну відпустку, але разом з тим у суспільстві побутує думка, що це не чоловічий вчинок – допомагати дружині у догляді за дітьми. Це нібито жіноча прерогатива, а чоловік має працювати в цей час.

  Так, формується стереотип ніби догляд за дитиною  - це не праця. Тому й чоловіки уникають законної декретної відпустки, не розуміючи, що лише відштовхують від себе дружину, дитину, гублять сім’ю врешті – решт. 

   Ми маємо долати той стереотип, що декретна відпустка для чоловіка неприпустима, і більше говорити про те, що це крайня необхідність, аби врятувати сучасну сім’ю від кризи. Жінка повинна бути більш наполеглива: ставити умову перед чоловіком – спільно народжувати та доглядати дітей. І якщо перше - народження дитини може обійтися без втручання чоловіка, то процес догляду і виховання має стати справою виключно обох, якщо ви дійсно сім’я!

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...