Чоловік і жінка після народження дитини

foto 2Чоловік та жінка після народження дитини починають жити ніби на різних планетах. На одній планеті живе самотній чоловік, який цілий день працює аби утримувати свою сім’ю. Увечері, він стомлений та напружений повертається з роботи, наївно сподіваючись, що вдома хтось його пожаліє та зрозуміє. Йому здається, що він так багато робить для сім’ї, що заслуговує на відпочинок.

На другій планеті його чекає роздратована та не менш стомлена дружина і малюк, який в ідеальному

варіанті спить або принаймні не кричить. Але маленькі діти, як правило, часто вередують, роблять безлад, хочуть їсти, хворіють, а ще потрібно з дитиною бувати на свіжому повітрі, купувати продукти, прати та прасувати одяг, варити обід та вечерю, і при цьому бути в гарному вигляді та гарному гуморі. Та при такому навантаженні японський робот   вийшов би з ладу через день! Що вже говорити про жінку, організм якої після пологів переживає неймовірно складні гормональні та психологічні зміни.          

І вона так само, в глибині серця, кожного вечора сподівається на допомогу та підтримку чоловіка, який...робить здивований вигляд, коли дружина каже, що стомилася. На думку чоловіка, лише його робота має цінність, адже вона приносить гроші. Починається знайома всім словесна перепалка, інколи бійка, інколи затаєна образа - чоловік та дружина залишаються кожний на своїй планеті, і так щовечора.

Декретна відпустка, яку дозволено брати чоловікам, дозволяє уникнути цього. Обмін ролями тільки сприятиме взаєморозумінню подружжя. Після того, як чоловік вночі тричі встане до дитини, прогуляється дитячим візком годин так чотири, вистоїть довжелезну чергу в поліклініці або супермаркеті, а потім увечері спробує нагодувати малюка власним кулінарним шедевром, у нього більше ніколи не виникне здивування при фразі жінки «Я стомилася». Скоріше всього він скаже: «Як я тебе розумію».

Тому, якщо ви не хочете жити окремо у прямому та переносному значенні - наполягайте на тому, аби ваш чоловік брав законну декретну відпустку разом із вами! Зробіть все можливе аби він був з вами поруч у перші місяці після народження дитини. Цим Ви лише зміцните свою сім’ю. До речі, вчені довели, що чоловіки можуть доглядати за дитиною не гірше мами. Ось як пише знаменитий американський лікар Бенджамін Спок:

«Дехто з чоловіків-батьків досі схильні вважати, що догляд за немовлятами та дітьми – справа виключно матерів. Це хибне уявлення. Ви можете бути ніжним батьком і водночас справжнім чоловіком… Батько може подати дитині таку саму кількість пляшечок чи змінити стільки ж пелюшок, як і мати немовляти.»

Так, природа обділила чоловіка можливістю народжувати, але право доглядати за своєю дитиною в нього ніхто не відбирав. Тобто, сьогодні є нагальна проблема оформити декретну відпустку і чоловікам, які повинні наполягати на своєму праві та не зважати на упередженість соціуму в цьому питанні. Для цього у них є законодавче право йти у відпустку по догляду за дитиною. 

Батько потрібен дітям нарівні з матір’ю як відповідальний за розвиток дитини, як вихователь, носій віковічних родинних традицій. Тому підвищення ролі чоловіка у сім’ї є дуже актуальним і розпочинається воно саме з народження дитини. 

 

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...