Шпаги та рапіра – зброя українок

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях наразі найсильніша в світі – українки здобули золото  на чемпіонаті світу 2013 року в Будапешті.

Найбільше особистих перемог серед спортсменок збірної  в індивідуальних змаганнях має  Ольга Харлан, яка вже  третій рік поспіль стала чемпіонкою Європи з фехтування.

    Українки знову блискуче проявили себе у спорті, який ще 100 років тому вважався суто чоловічим.

Адже особисті змагання серед жінок  з  фехтування   перший раз  були проведені у  1924р. на Олімпійських іграх в Парижі, а  жіночі командні змагання - на Олімпіаді в Римі у 1960 р.

В 1956 р. в Лондоні жіноча команда СРСР вперше стала чемпіоном світу з фехтування.  Али лише  у 1996 році в Атланті  жінки вперше в історії Олімпіад схрестили шпаги в особистих і командних змаганнях, раніше вони  змагалися тільки  на рапірах.

Фото з вирішального та напруженого поєдинку між українкою Ольгою Харлан та росіянкою Катериною Дяченко. Церемонія нагородження чемпіонок  світу  з фехтування на шаблях в Будапешті: 

 

Фехтування як мистецтво володіння холодною зброєю та сучасний вид спорту має давні традиції в Україні. Поява перших об’єднань любителів спортивного фехтування у Львові датується першою половиною ХІХ ст. Про це свідчить публікація в „Газеті народовій” за 1882 рік, де повідомляється, що при Львівському університеті функціонувала школа фехтування.

В часописі „Pszewodnik gimnastyczny” за липень 1882 року опублікована стаття доктора Тадеуша Жулинського „Рух м’язів і його вплив на здоров'я”, де містяться  відомості про корисні і шкідливі наслідки занять фехтуванням. Заняття фехтуванням рекомендуються повним людям для схуднення. Подаються застереження щодо наслідків нерівномірного розвитку правої і лівої половини тіла та даються поради щодо вправлянь у фехтуванні правою і лівою рукою. У  1922 році  з’являються перші відомості про фехтування на рапірах серед жінок в Україні.

До речі, саме жінкам належать найлегендарніші дуелі в історії  людства. Так  відомо, що  у 1792 р. під час  світського візиту в гості до Леді Альмерії Бреддок місіс Ельфінстоун зробила нечемне зауваження щодо віку Леді Альмерії ( мовляв, пані, ви вже стара). Це так розлютило жінку, що  вона викликала місіс Ельфстоун на дуель у Гайд-парк.

За історичними даними, пані Ельфстоун вистрілила, збивши капелюх з голови Леді Бреддок. Жінки перейшли на шпаги - і Леді помстилася кривдниці, поранивши опонентку в руку. З того часу виник вислів  "Дуель нижніх спідниць", яка на щастя  закінчилася без зайвих кровопролить, а місіс Ельфінстоун довелося принести письмові вибачення.

Двома століттями раніше, дві жінки Ізабелла де Карацці і Діамбра де Петінелла змагалися на дуелі за серце чоловіка - Фабіо де Зересола з Неаполя. Хоча результат  поєдинку невідомий, сенсаційна подія не на жарт схвилювала світову  спільноту. У 1636 році іспанський художник Хосе де Рібера увічнив поєдинок  у своїй знаменитій картині "Дуель жінок".

Отже, жіночі дуелі - це не щось нове, а давно забутий старий звичай.  Щоправда, битися за серце чоловіка таким способом знайдеться не багато охочих.

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...