Народжена в Радянському Союзі

Сьогодні жінка може вільно обирати стиль одягу на свій смак та розсуд. Кожен керується власними міркуваннями, що модно та стильно.

Ніхто не забороняє жінкам носити  штани, шорти  чи фарбувати губи червоною помадою. Навпаки, турбуватися про свою красу, одяг для переважної більшості українок давно стало питанням №1.

  «Мета будь-якої моди, якій підкорилася жінка, не піднести її як незалежний індивід, а навпаки, щоб задовольнити нею, як здобиччю, чоловічі бажання.»

     У Радянському Союзі  очевидно дотримувалися постулатів фемінізму, бо  особливої моди там не було. Ті,  хто прагнули виділитися з натовпу  своїм зовнішнім виглядом та модним одягом, гостро засуджувалися за прояви індивідуалізму. Стиляг висміювали в художніх творах, критикували на  зібраннях колективу та в стінгазетах.

  Особливі  вимоги були до одягу жінок. Ніякої моди: трудівниця СРСР  має бути скромною, невибагливою. Плаття із ситцю та кримплену з  кроєм, що  не підкреслював  жіночих принад – були хітом радянської дійсності.  Гарної нижньої  білизни навіть не випускали, але панталони можна було вибрати будь – якого кольору. Звісно, Будинки Моди існували, але їх колекції були призначені для працівників сільського господарства та робітників. "Висока мода" існувала лише для еліти та й то без надлишків, у рамках комуністичної ідеології.

   Коли у 1959 р. до Москви прибула делегація великого французького кутюр’є Крістіана Діора, то для багатьох радянських людей ця подія стала справжнім шоком. Перший  показ моделей одягу французького будинку моди у Радянському Союзі був неабияким випробуванням для обох сторін. Народжені в СРСР жінки  ніколи не бачили такого гарного одягу, яскравого макіяжу;  не зустрічали жінок , що могли б так  вільно поводитися на вулицях, дарувати квіти незнайомим перехожим, витрачати гроші на дорогі речі в ЦУМі, що були недосяжні для радянської жінки.

    Але мало хто здогадувався, який шок відчували представники французької делегації, дивлячись на наших людей. Французів  довго не пускали до СРСР через «залізну завісу». Делегація мала неухильно дотримуватися інструкцій, порад та рекомендацій. Зокрема, моделям заборонялося одягати штани, фотографуватися на вулицях, давати інтерв’ю.  Ось так сказав про один із своїх візитів до Радянського Союзу  Крістіан Діор:

    «Скажу коротко: – я был потрясен народом, который способен выносить подобную жизнь, сохраняя непоколебимую веру в свое будущее и свою миссию. Надеюсь – и желаю всем сердцем, что столь великая жертва не пропала даром. Но должен сказать, что я вздохнул с облегчением и мои товарищи тоже, когда получил обратно свой паспорт, а пароход покинул советские воды».

 Найбільше відтворюють дух радянської дійсності  світлини з прогулянки французьких манекенниць Москвою. З тисячі  фотознімків, які зробив фотограф Говард Сочурек,  у Радянському Союзі не дозволили публікувати жодного, але  світ таки побачив  їх в американському  журналі “Life”:

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...