Пішохідний туризм - спорт для сильних

   Майже 200 км по крутим гірським масивам, які доводилося  долати вдень та вночі. На плечах -  важкий  рюкзак, в руках -  ліхтарик, попереду – вершини. Тут не має місця словам «стомився, не можу, не хочу».

    Зручності особливі: хочеш помитися – купайся в річці, хочеш відпочити – спи на землі, хочеш їсти – візьми «Снікерс». І так 10 днів. Такі умови  прийнятні лише для сильних та витривалих людей.  Тому на Чемпіонат України «Спортивні туристські походи» запрошують винятково сильних учасників.

     На початку жовтня, в Івано-Франківську, на чемпіонат з пішоходного туризму  зібралися 12 команд, аби поборотися за право  підкорити Карпати. Суть змагання - пройти маршрут з мінімальною кількістю штрафних балів.

   До речі, у кожній команді були дівчата, але не для готування борщу хлопцям. Як зауважили судді чемпіонату, жінки - учасниці змагань  приємно вразили гарною фізичною підготовкою та витривалістю. Вимоги до дівчат аналогічні, що й  до хлопців,  хіба що рюкзак був трішки легший. А взагалі, під час чемпіонату, учасникам доводиться частенько перебувати в екстремальних ситуаціях, тому відбір спортсменів доволі строгий.

 Нам вдалося поспілкуватися з переможцем, членом команди «Роза вітрів», що здобула  на змаганнях срібло, Юрієм Сябруком (на фото другий праворуч).

    «Пішохідний туризм  на перший погляд може здатися романтикою,  - каже хлопець. Але це насамперед випробування самого себе на міцність духу. Учасникам  не достатньо лише гарної фізичної підготовки. У туризмі випробовуються сила волі, чесність, порядність.

   Якщо відверто, деякі відстані можна було скоротити, скориставшись транспортом. Але для  нашої команди (м.Полонне)  - це неприпустимо. Ми пройшли всі змагання, маючи всього десяток штрафних балів, і поступилися лише господарям Карпат, команді з Івано – Франківська."

-         Курйози траплялися?

   Та, так. Одного разу ми заблукали. Це трапилося вночі. Понад дві години пробиралися через хащі. Ніяк не могли знайти місце, аби зупинитися на відпочинок. Коли вже  сиділи біля вогнища, почули незвичний шурхіт і моторошне завивання. Воно то посилювалося, то зникало. Ми були такі стомлені, що хвилюватися вже не було сили. Просто хотіли спати. Я вирішив набрати води з річки, а коли повертався, відчув, що за моєю спиною хтось стоїть. Це було  дихання  тварини. Обернувся, а там лось. Потім з’ясувалося, що  у лосів в осінню пору шлюбний період. Для них характерно видавати голосні звуки))

Наступного разу погодишся брати участь?

    Пішохідний туризм, як і інші види спорту, існує майже на ентузіазмі учасників. Тому доводиться самостійно купувати спорядження, оплачувати переїзди та решту витрат. Ніякого матеріального заохочення не має. Та й туризм доволі серйозне навантаження на колінні суглоби, особливо на м'язи хребта, адже мій рюкзак важив майже 30 кг.

   Але незважаючи на все це, якщо трапиться нагода знову підкорити Карпати, я з радістю відгукнуся. Бо той «кайф», яке дає тобі єднання з природою, адреналін, який дає перемога, це найвища людська насолода, що робить тебе переможцем в своїх очах. А для  мене це важливо, тому з нетерпінням чекаю нових змагань.

R.S Аби ви краще зрозуміли відчуття Юрія, вам можуть знадобитися фото, зроблені безпосередньо під час походу.Ось таке  невибагливе житло туриста:

У дорогу:

Майже на вершині

Це тільки на вигляд не складно

 Радість перемоги

Кладочка

Романтика: без неї не буває справжніх туристів 

 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...