Будь особистістю: розмовляй українською!

   Звідки ми взялися, українці? Як виник наш народ та українська мова: одна з наймелодійніших  мов  у світі? 

     Історики стверджують, що територія сучасної України була заселена з найдавніших часів, з епохи неоліту. В прадавні часи на землях України проживало багато племен і народів, кожен з яких залишив нам у спадок частку неповторної культури. Однак, за біогенетичними законами виживає найсильніший народ, вбираючи в себе якості інших.Можна припустити, що сучасні українці з прадавніх часів господарювали на своїх землях в  ролі господаря або гнобленого. Більшість дослідників наголошують на тому, що українці є автохтонами, тобто "корінними жителями країни".

Протягом останніх 5 тис. років на українських теренах у різний час розвивалося не менше сотні стародавніх етносів, що підтверджують археологічні знахідки. Культурні надбання цих народів стали частиною нашої української спадщини. Але це не означає, що трипільців, праарійців, скіфів та сарматів слід вважати українцями. Незважаючи на те, що дані народи  проживали на території України тисячі років.  

Ймовірніше, ці народи  поглинули аборигени, які  взяли для свого історичного розвитку все варте уваги. Тому якась частина культури чужих племен увійшла в генофонд українців, інша - пішла в світи.  В цих непростих міжетнічних процесах український ген виявився сильнішим. 

Давньоукраїнська народність сформована з східнослов'янських племен, які проживали на території України: полян, сіверян, древлян, уличів, тиверців і т.д. Якщо поглянути на мапи розселення племен, то можна побачити межі щільного проживання даних  племен. Між ними майже немає великих відстаней, що сприяло зближенню та формуванню української народності.

    З цієї народності у 14 – 15 ст. українці виділилися як етнос, мова якого належить до східнослов'янської групи індоєвропейських мов. Центром формування українського етносу були землі Подніпров'я та Галицької Русі.  Лише з 18 століття українська народність трансформувалася як нація, що має власну мову, культуру та менталітет.

  Варто зауважити, що українцям постійно доводилося боротися за зміцнення та незалежність держави. Поляки, росіяни, литовці, австрійці, угорці, турки та татари не раз зазіхали на землі України, знищували та вбивали українців.

    Особливо тяжку втрату зазнав український народ в результатів набігів кримських татар та походів турецьких завойовників. Вони забирали в полон цвіт української молоді. Втрати населення України в період найбільшого розмаху набігів (15 – 17 століття) становили 2,5 мільйонів полонених та загиблих!!! При цьому чисельність населення України становила  всього 7 мільйонів людей (перепис 1629 р.).

     У наступні століття українцям було також не солодко. Визвольний рух під керівництвом гетьмана Івана Мазепи забрав життя сотень тисяч українських чоловіків. Закріпачення селян, депортації, розкуркулення, голодомори переслідували українців багато років, але були не в змозі знищити нас як націю.

   Численні заходи царської Росії та радянської тоталітарної держави спрямовані на знищення української мови лише загартовували українців у боротьбі за свою країну та рідне слово. "Хочеш знищити народ - знищ його мову!" - основне гасло комуністичних вождів, які всіляко нав'язували українцям чужу мову. Сьогодні ми не маємо жодного морального права розмовляти іншою мовою, крім українською. Бо за нашими спинами ходять тіні тих, хто віддав своє життя за Україну, за її волю та мову. Це мільйони репресованих українців, які загинули в концтаборах за українське слово, за майбутнє України, за те, аби ми могли вільно розмволяти своєю мовою на своїй землі.

   Коли ми розмовляємо чужими словами чи суржиком, маємо пам'ятати, що цим принижуємо не тільки предків, але й в першу чергу себе. Ми даємо іншим ліпити з себе покірних рабів, даємо можливість нав'язувати нам чужі звичаї та думки. А отже, допомагаємо руйнувати Україну як державу та націю.

   Українською мовою захоплюються на всіх континентах світу. Її вивчають, досліджують, плекають, передають нащадкам.  Українську мову неможливо забути та знищити. Вона вічна, як цей світ. В Біблії написано, що спочатку було слово, тому шануймо те, що дав нам Бог. Шануймо українське слово, як робили це наші славні предки, увічнивши мову в народній творчості.

  Завжди пам'ятай, що ти -  українець: в твоїх жилах тече кров вільної людини, твоя країна – найкрасивіша на планеті. І пам'ятай  слова українського талановитого поета Василя Симоненка, який у молодому віці загинув за справедливість: "Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...