Жінки – реальна сила!

образ берегиніУкраїнська жінка відіграла головну роль у становленні українського народу, а український жіночий рух сьогодні набрав громадського характеру.

    За роки незалежності жіноче питання стало об’єктом особливої уваги. Сьогодні в Україні налічується близько 700 жіночих організацій, 34 з яких мають статус міжнародних та всеукраїнських. Це дуже малий відсоток, якщо зважити що в Україні діє понад 70.000 офіційно зареєстрованих громадських об’єднань.

   Вузька соціальна база, не досить високий рівень свідомості жінок – це слабкі сторони українського жіночого руху. За статистичними даними лише 0,2% українок беруть участь у роботі жіночих об’єднань. Це зумовлює слабкість участі таких організацій у державотворенні.

Але є і сильні сторони:  громадський український жіночий рух набирає все більшого розмаху і поступово стає тією силою, яка здатна в співпраці із зацікавленими державними органами вирішувати складні соціально – економічні проблеми: запобігання насильству над жінками та торгівлі людьми, подолання гендерної нерівності та дискримінації жінок, подолання дитячої безпритульності, наркоманії, поширення  проституції і т.д

 До особистих переваг участі жінок у громадському русі можна віднести  духовне задоволення, реалізацію публічності, розширення знань та кола зв’язків. Якщо доступ до участі в політичних процесах в української жінки відсутній, то доступ до громадської діяльності – необмежений.

   Можете бути певні, що жінка, яка знайома з поняттями  "гендер", "дискримінація", "феменізм" , ніколи не дасть себе в образу. Як показує історія, український жіночий рух, не зважаючи на різні випробування, практично ніколи не переривав свою діяльність, що свідчить про його ціленаправленність.

Становлення жіночих організацій відбулося з ініціативи письменниці, вченої, першої феменістки України Наталії Кобринської у жовтні 1884 року у місті Станіславів (сьогоднішній Івано-Франківськ). У 1937 році було засновано Світовий Союз Українок, що діє до сьогодні та об’єднує українських жінок у всьому світі.

   Жіночі організації своїми акціями та ініціативами підтверджують прихильність до загально - цивілізованих цінностей і через участь в роботі міжнародних конференцій, форумів, реалізацію міжнародних програм та проектів, співпрацю з міжнародними організаціями, фондами, переконують світову громадськість, що Україна – не національно ізольоване суспільство!

Низкою акцій жінки заявили про себе як реальну потужну силу. І хоча ця громадсько –політична сила ще молода, багато в чому несформована, та за нею відчувається вибуховий потенціал!

Comments:

Схожі дописи

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...