Жіноча програма на форумі видавців 2014

чеська письменниця Катержина ТучковаЦікава  жіноча програма чекає на відвідувачів 21 Форуму Видавців у Львові, що відбудеться з 11 по 14 вересня 2014 року.  
 
Організатори вирішили не змінювати минулорічну  тему  "Жінка у світі, що змінюється", але наповнили її новим змістом.
 
   Жінки читатимуть вірші, дискутуватимуть на політичні  та літературні теми, так чи інакше торкатимуться питання ролі  жінок в сучасному світі.
 
 Відвідувачі жіночої програми  шукатимуть відповіді на питання -  з  якими викликами і проблемами доводиться щодня боротися сучасній жінці? Що їй приносить радість і можливість дарувати посмішки усьому світу? Що вони відчувають і про що хочуть сказати.
 
 На тематичному майданчику Форуму  "Жінка у світі, що змінюється" , заплановані дискусії на політичні теми:  "Квотування жіночої присутності у владі: необхідність чи позитивна дискримінація?" ;  «Інший бік влади: хто врятує чоловіків від патріархату»; "Жінка на Євромайдані: (не)видима сила" тощо ;  
 
Серед гостей та персон Форуму на увагу заслуговує Катержина Тучкова ( на фото) - сучасна чеська письменниця, широко відома у Центрально-Східній Європі завдяки роману «Вигнання Герта Шнірха». На написання книги Катержину надихнула історія будинку, де знаходилася її квартира.  У новому романі «Житковські Богині» Катержина Тучкова розповідає правдиву історію жінок, наділених незвичними вміннями.  У рідній Чехії книга вже стала бестселером, за її мотивом створено театральну постановку.
 
В  рамках дискусії "Фемінізм у літературі сьогодні. Як феміністична література проявляється у двох різних країнах — Швеції та Україні: прогрес, становлення чи заперечення?" провідні письменниці зі Швеції та України обговорять аспекти літературного фемінізму та жіночої літератури.  А журнал "ШО" представить  круглий стіл на тему: «Багато доброго за малу ціну: робота жінок у сфері культури в Україні.»
 
Обіцяють бути цікавими також  авторські зустрічі з Софією Андрухович, Наталкою  Сняданко, Христиною  Лукащук, Іреною Карпою, Галиною  Вдовиченко, Ларисою  Денисенко та з  іншими гостями. 
 
Повна жіноча програма Форуму видавців у Львові виглядає так:
 
11.09 16:00-17:30 дискусія «Інший бік влади: хто врятує чоловіків від патріархату». 
 
11.09 18:00-19:30 дискусія Жіноча література в центрально-східній Європі. 
 
11.09 20:00-21:00 дискусія "Фемінізм у літературі сьогодні." Як феміністична література проявляється у двох різних країнах — Швеції та Україні: прогрес, становлення чи заперечення? Провідні письменниці зі Швеції та України обговорять аспекти літературного фемінізму. 
 
12.09 11:30-12:45  Дискусія "Жінка на Євромайдані: (не)видима сила". 
 
12.09 13:00-13:45  Читання: "При надії".
 
12.09 14:00-15:30  Круглий стіл на тему «Так ніхто і не кохав: де сховався український любовний роман?». 
 
12.09 15:00-16:55  Журнал "ШО" представляє круглий стіл на тему: Багато доброго за малу ціну: робота жінок у сфері культури в Україні.
 
12.09 16:00-16:45  Читання-тріо: Дара Корній, Наталка Доляк, Наталя Гурницька (Україна). 
 
12.09 17:00-17:45  Дискусійна розмова «Жіноча література: від жінок і для жінок»
 
12.09 18:00-19:30 Дискусія "Квотування жіночої присутності у владі: необхідність чи позитивна дискримінація?". 
 
13.09 12:00-12:45 зустріч. Сніданок із Софією Андрухович та Старим Левом
 
13.09 13:00-13:45 Авторська зустріч Наталка Сняданко (Україна), Христина Лукащук. 
 
13.09 14:00-14:45 читання-тандем Авторська зустріч: Галина Вдовиченко і Лариса Денисенко (Україна).
 
13.09 17:00-17:45 поетичні читання Поетичні читання "Докторка Джекіл чи пані Гайд: жінка та її ролі"
 
13.09 20:00-20:45 Авторська зустріч з Іреною Карпою (Україна). 

Comments:

Жінка онлайн


Ворожіння  та прикмети на Новий рік 

Обряд ворожіння своїми коренями сягає  в язичницькі часи. Вважалося, що у новорічні свята настає розгул нечистої сили,  тому саме у цей період можна було дізнатися про майбутнє за допомогою  ворожби.  У залишках колишніх  язичницьких  обрядів  збереглися окремі  форми ворожінь – вечорниці, ворожіння про Долю,  ворожіння про нареченого і наречену, обряд кликання «до  каші» тощо. Слов’яни мали велику повагу до долі  і вважали її оповіщення проявом вищої волі богів. Тож як ворожили у старовину на новорічні свята?

далі...

Поговоримо по жіночому


 

Що подарувати рідній людині на свято?

Подарунок -  обов'язковий атрибут будь -якого свята. Навіть якщо він просто символічний, все одно має магічну силу: демонструє людині вашу турботу і почуття. Тільки що ж подарувати, аби серце рідної, коханої, близької людини стислося від радості та вдячності за увагу? Вчені стверджують, що не може бути більш корисного подарунку для людини, як домашні тварини. Бувають ситуації, коли домашні тварини буквально  наповнюють життя  людей радістю й змістом, полегшують  моральні й фізичні страждання. Дослідження показали, що тварини  лікують людину не гірше за пігулки.

далі... 

 Жінка відпочиває


Магія весільного вінка

На Прикарпатті здавна виготовляють  головні убори, які можна вважати справжнім  витвором мистецтва.  Тут плетуть унікальні  вінки з  гусячого  пір’я,  які використовують  у весільному обряді. Такий вінок відтворює давні шлюбні традиції, пов’язані з віруваннями та звичаями даного краю. Важить такий весільний  шедевр народної творчості від  1 до 3 кілограмів. А таких віночків на голові нареченої має  бути два: менший – спереду, більший – ззаду.

далі...

Краса та здоров'я


street workout in Ukraine

Street Workout  як альтернатива фітнес - залам

Чудовою альтернативою фітнес - залам та спортивним клубам є  Street Workout -  різновид вуличного спорту, що лише набирає популярності  серед української молоді. Street Workout передбачає  заняття на свіжому повітрі, що неминуче призводить до загартування організму. До того ж  вуличне тренування абсолютно безкоштовне  та  корисне  для організму будь - якого віку. 

далі...