Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

   Американська модель, переможниця багатьох конкурсів краси має серйозний намір ампутувати собі груди.

   Фаворитка конкурсу краси «Міс Америка» Роза Аллін (на фото) серйозно занепокоєна спадковою схильністю до раку молочної залози. Лікарі знайшли в її організмі зміни в одному з генів високого ризику BRCA1/2, який вона успадкувала від матері.

    Також відомо, що мати Рози, її тітка та бабуся померли в молодому віці від раку грудей. Лікарі попередили дівчину, що незважаючи на те, що хвороба поки не виявлена в її організмі, лабораторні аналізи вказують на різкі зміни в генетичному коді клітин.

   За прогнозами лікарів Роза Алін має високий ризик захворіти на рак молочної залози -більше 75%. Батько дівчини запропонував їй пройти мастектомію (ампутацію молочної залози), ще коли вона навчалася в коледжі, але Роза відмовилася.

 «Я подумала: у мене гарні груди, я молода, приваблива, я зовсім не хочу цього робити. Тоді батько сказав, що я помру так само, як і моя мати.»  Роза Аллін, якій всього 24 роки, зізналася що має сильний страх перед цією хворобою. Аби уникнути страждань та смерті, вона зважилася на мастектомію. Після завершення конкурсу краси, Роза планує оперуватися. Між красою та життям, вона обрала останнє.

  За даними ВООЗ, щорічно 1 млн. жінкам у світі ставлять діагноз рак молочної залози. Кожного року від цієї хвороби у США помирає 48.000 жінок, але це не найвищі показники у світі.

      В Україні спостерігається один з найбільших в Європі рівнів онкозахворюваності. Щороку реєструється понад 16 тисяч нових випадків раку молочної залози. В Україні щогодини рак молочної залози виявляють у 2 жінок. Щогодини від цього захворювання помирає 1 українська жінка. За останні роки показник захворюваності на рак молочної залози в Україні зріс у 2,6 разів.

  Найбільше турбує експертів, що в Україні кожна п'ята жінка, у якої вперше виявляють рак молочної залози, помирає протягом року з моменту діагностики хвороби, що свідчить про високий відсоток занедбаних випадків.

 Перший пік захворюваності спостерігається у жінок в віці 40-45 років, а другий – 60-65 років. Проте останнім часом збільшилася захворюваність жінок віком до 40 років. Серед причин поширення раку молочної залози в Україні, експерти називають відсутність профілактичних оглядів серед жінок в сільській місцевості та уразливих груп населення.

 Рак молочної залози прогресує через відсутність ефективних програм на державному рівні, які були б спрямовані на покращення медичних оглядів серед жінок та формування дбайливого ставлення  до власного здоров'я.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua