Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат
Блюма Зейгарник Якось в обідню пору до одного з ресторанів  Берліну  зайшли чоловік та жінка. Вони покликали офіціанта і зробили чимале замовлення.
 
Жінка звернула  увагу на той факт, що офіціант не записує страви, хоча у ресторані було людно і запам’ятати достоту замовлення кожного відвідувача, здавалося, завданням нереальним.  
 
Тим більше обоє  здивувалися, коли офіціант приніс  у точності  все, що вони замовили. На їх зауваження щодо феноменальної пам’яті офіціант відповів, що  ніколи нічого не записує і не забуває. Коли ж вони попросили офіціанта перерахувати те, що замовили відвідувачі, які були до них, він  не міг нічого пригадати! «Вони вже всі розрахувалися»  - відповів офіціант ніяково.
 
Пара дуже зацікавилася цим випадком. Щеб пак! Адже це  був відомий психолог Курт Левін та його учениця Блюма Зейгарник (на фото). 
 
Згідно з законом асоціацій, офіціант повинен був запам’ятати замовлення тих людей, обслуговування яких він вже здійснив, тому що  існував асоціативний ряд. Проте він пам’ятав лише невиконані замовлення, що було дивним. Курт Левін припустив, що запам’ятовування визначається не асоціаціями чи повторенням, а, насамперед, нагальною потребою.
 
Блюма Зейгарник взялася досліджувати цей психологічний феномен. Детальніше...
хата в українському селі
 100 років тому в українських селах  проживало  82% населення,  решта громадян  жили у містах. Однак, всього за століття ситуація змінилася кардинально:  нині у містах проживає переважна більшість українців (70%), тоді як  частка сільських мешканців продовжує невпинно скорочуватися. 
 
Експерти впевнені, що причиною цього є світові процеси урбанізації і міграції населення, що лише набирають обертів в українському суспільстві. 
 
Офіційно з карти України щороку зникає  два  десятки сіл. Найактивніше покидають села молоді працездатні люди, які шукають роботу.  Вже сьогодні  за даними статистики у 6.000 українських сіл взагалі немає молоді віком 16-28 років, відповідно, мало дітей та підлітків. Детальніше...

 донорство  За останні 15 років донорство в Україні пережило значний спад, кількість донорів зменшилася більш ніж в два рази.

  Основні причини цього – низький рівень життя населення, погіршення соціально-демографічної ситуації, високий рівень інфекційної  захворюваності донороспроможного населення. 

 Як правило, з проблемою нестачі крові  чи її компонентів громадяни зіштовхуються у разі виникнення складних хвороб чи нещасних випадків. За статистикою  90%  українських донорів – родичі тих, хто потребує невідкладної допомоги.  

  Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує аби  на кожного мешканця країни було заготовлено 12–15 мл донорської крові на рік. На сьогодні цей показник по Україні  становить  близько 9  мл крові. Для порівняння також зауважимо -  якщо в країнах Європейського Союзу на тисячу осіб припадає 39 донорів, то  в Україні - 7,9 (2016 рік).  Цікаво, що донорство в  багатьох країнах ЄС виключно добровільна справа  і ніяких відшкодувань за здану кров людина не отримує. 

Чому ж так склалося, що система  донорства в Україні не відповідає світовим стандартам та перебуває у кризовому стані, - розповіли житомирянам керівники проекту «Кров новин – новини крові» Юлія Новобранець (Асоціація молодих донорів України), Леся Ярошенко (Український  форум  благодійників), Олександр Чекмишев (Комітет "Рівність можливостей", Асоціація "Спільний простір")  та представники Житомирського центру  крові.

Детальніше...
Адольф Гітлер Історія вчить, що вона нічому не вчить.
2 вересня  1945 року закінчилася Друга  світова війна, у якій брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн, а загальні людські втрати досягли 50-55 мільйонів осіб. 
 
   Уроки  з трагічних подій Другої світової війни людство так і не винесло: військові конфлікти та тероризм стали ледве не буденною ознакою XXI століття.  Історики та соціологи фіксують, що кількість війн у світі невпинно зростає, більшість з яких  визнані  як «особливо жорстокі» та  «смертоносні». 
 
За останні роки, вперше за період після Другої світової війни, число біженців, шукачів притулку і внутрішньо переміщених осіб в усьому світі перевищило 50 мільйонів чоловік. Призабуті факти про Другу світову війну мають  нагадати, що як і багато років тому, людство платить страшну ціну за  постійні війни, за нездатність вирішити чи попередити конфлікти. Сьогодні мир у небезпечному дефіциті, ставши для багатьох єдиною нездійсненною мрією.

українські хрестиниХрестини в Україні здавна були  справжнім народним традиційним святом.  Звичай влаштовувати обід у зв’язку з народженням дитини зберігся й донині. Але, на жаль, традиційна суть і змістовна основа в ньому втрачена:  традиційний культ Матері й Дитини поступився місцем культу вишуканих страв і спиртних напоїв, хизуванню, хто і що подарував новонародженому.

З давніх часів, хрестини за українським звичаєм були певною мірою  змаганням  у словесному мистецтві, святом доброзичливих  побажань, мудрих педагогічних порад для здорового росту новонародженого.

Нині  хрестини – це   безперервне виголошення  тостів, які, по суті, спонукають до споювання гостей, а звідси й недалеко до різних дурних вчинків, які аж ніяк не сприяють спокою новонародженого. То ж чи не пора замість п’яних «застіль» відродити на Україні традиційні народні свята та обряди, пов’язані з обідом на честь новонародженого?

Детальніше...
Станіслав Ремєслініков
 Історії переселенців не схожі одна на одну. Цих людей слів уважно вислухати, перед тим, як засуджувати чи звинувачувати. Вони не обрали війну чи зброю, не кричали "Путін, Росія", не ходили по рефередумам та комендатурам.  Їх вибір - незалежна  Україна.  Та як живеться сьогодні тим, хто зробив сміливий крок назустріч новому незнайомому життю, сповненому труднощів та викликів? Історії внутрішньо переміщених осіб з перших уст.
 
Ремеслєніков Станіслав, проживає в Житомирі. 
 
Станіславе, як виникло рішення про те, що негайно потрібно залишати рідне місто?
 
   Рішення їхати з Луганська виникло в ту хвилину, коли розпочалися обстріли міста. Ми жили біля військової частини, тож одного ранку почалася страшна стрілянина,  побачили у дворі багато озброєних  людей,  кругом зброя, гранатомети, над будинком літаки літають, одним словом війна. А в будинку – дружина та  діти ховаються від куль.
 
Потім було кілька  годин затишшя, коли сторони домовилися про відміну вогню на перерву, аби позабирати трупи, тоді й ми вирішили тікати. Спочатку до батьків у Лисичанськ, але невдовзі і там розпочалися військові дії, тож довелося тікати далі від війни. Детальніше...
   проект "Жінки - це 50% успіху України"   У Харкові стартує проект «Жінки – це 50% успіху України», який направлений  подолати  гендерну нерівність в регіональній політиці.  
 
  Жінки – одна з рушійних сил країни, переважаюча частина населення України, однак у регіональній політиці  жінок  недостатньо.
 
  Координатори проекту сподіваються, що серія дискусій, круглих столів та тренінгів для політичних лідерів, місцевих політиків та громадських діячів допоможе їм змінити думку про актуальність питання рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків. Адже, як доводить досвід розвинених країн, лише паритетний доступ чоловіків та  жінок до прийняття політичних рішень дозволяє врахувати інтереси усього суспільства.   Детальніше...
 
У Житомирі, як і в більшості міст України, відбувся Форум «Стеж за грошима», ініційований рухом «Чесно» та ГО “Активна Громада”.  
 
  Дана всеукраїнська кампанія з контролю за прозорістю фінансування партій та кандидатів покликана перш за все примусити кандидатів чесно звітувати про виборчі витрати.
 
Відтепер фінансові  звіти  політичних партій мають бути не просто вчасно подані до контролюючих органів, а й оприлюднені, проаналізовані на рахунок відкритості та прозорості фінансування.
 
Відкритість джерел фінансування –  це механізм, який дозволить обирати власне свого представника у Раді, а не представників  олігархів,  який виступає спонсором виборчої кампанії. Зрозуміло, що депутат, який потрапив до Ради за кошти прихованого благодійника, поставить на перше місце інтереси оліарха, а не співгромадян. Детальніше...
    Новий закон про місцеві вибори, який  було ухвалено  Верховною  Радою,  містить обов’язкову  норму  для політичних партій –  у виборчому списку має бути не менше 30%  представників однієї статі.
 
   Таким чином, законодавчо було запроваджено гендерне квотування, що є дієвим інструментом збільшення кількості жінок у політиці у багатьох країнах світу. Квоти збільшують шанси на те, аби українська політика поповнилася новими обличчями. Детальніше...
Віра Іванівна ДемиденкоЄ люди, які на перший погляд звичайні: такі як всі. Але коли заглянеш в їх душу – дивуєшся: звідки така сила та любов до життя? Ці слова про героїню нашого матеріалу, яка має свій секрет довголіття: любити людей і все навколо.
 
     Віра Демидівна Іваненко на Покрову відсвяткує  90 років. За її плечима  важке життя - пережитий голодомор 1933 року,  війна,  яку довелося провести у трудовому таборі в Німеччині, а після повернення нове випробування -  голод 1947 року.
 
 Потім  майже 40 років  працювала  листоношею в селі, зрідка маючи вихідний. Та незважаючи на все пережите, бабуся Віра дуже активна на свої роки – і дня не всидить вдома. Цікавиться політикою, пише вірші, багато читає, має гарну пам’ять та незлостиву вдачу. 
 
Віра Демидівна  в гості нас не чекала, поралась по господарству, коли ми прийшли поспілкуватися. Так і застали її:  в одній руці  - сапка, а в другій – сокира. Дивуватися не має чого – бабця має город, який сама обробляє,  тримає на господарстві  5 курок, півня та кота.  Мету свого візиту довго пояснювати не прийшлося  - бабуся дуже любить спілкуватися. Найбільше нас цікавив період  її життя проведений у трудовому таборі в Німеччині, адже сьогодні не так багато залишилося в живих людей, що носили пов'язку OST (остарбайтери).
сон дитини   Ваша  дитина часто просинається вночі? Її сон переривається плачем, криками, схлипуванням? Психологи стверджують, що це ознака тривожності  та глибоких  внутрішніх переживань дитини.
 
Німецький лікар Гізела Еберлейн зазначає: «У дітей молодшого віку основою страху є невирішені конфлікти. В такому випадку дитина відчуває себе в небезпеці, непокоїться, погано спить».

      Дорослі часто не можуть з’ясувати причини цих порушень. Маленька дитина ще не здатна висловити занепокоєння своїм станом. Поганий сон свідчить про те, що дитина не може впоратися зі своїми переживаннями. У більшості випадків за цим стоять порушена довіра або брак батьківської любові.

Детальніше...
конференція Подолання насильства щодо жінок та викорінення гендерних стереотипів у ЗМІ (що часто провокують зневажливе ставлення до жінок) стали темою Міжнародної конференції, що відбулася  4 березня  у Києві за участю іноземних гостів,  експертів з гендерної тематики, громадськості та журналістів.
 
    За офіційними даними Світового банку  понад 700 мільйонів жінок у світі нині потерпають від домашнього насилля. За неофіційною статистикою – більше мільярду жінок, тисячі   яких помирають внаслідок побоїв.
 
 Щодо України, то тільки в минулому році на гарячу лінію Міжнародного жіночого правозахисного центру"Ла Страда" надійшло понад 7725 звернень, 70% яких стосувалися насилля в сім’ї. Детальніше...
ковток пристрастіЖиття неможливе без кохання, навіть якщо поруч війна.
 
 Останні події в Україні  для багатьох людей чудовий  привід задуматися над тим, наскільки важливі для нас речі не матеріальні,  а духовні.
 
Адже війна може зруйнувати будинок, бізнес  чи роботу,  а от  справжнє  кохання  - ні. Це почуття, яке здатне протистояти всім труднощам, навіть війні.
 
Молодь, яка прийшла на вечірку під  назвою «Ковток Пристрасті»,  не просто вірить у вічне кохання, вона знає  напевне про нього більше чим святий Валентин:)
 
Серця молодих людей були сповнені позитивних почуттів, емоцій, святкового драйву, який створювали ведучі, музиканти, психолог Наталія Аврамчук, дівчата з команди КВК «Опасно для жизни» та колектив  танцювальної студії «Varshalex». Фотозвіт: Мартин Богдановский.

самотня дитинаСучасна сім’я нині переживає непрості часи: погіршення матеріального становища,  невпевненість у завтрашньому дні, а звідси й зниження  народжуваності, ускладнення  взаємин.

На жаль, сьогодні  подружнє життя багатьох родин закінчується крахом — розлученням, у результаті чого зростає “армія” дітей, які  вже в дошкільному віці пережили кризу втрати. 

Батьки мають брати на себе відповідальність перед дитиною за те, що не змогли створити міцну сім’ю, яка стала б для сина чи доньки фортецею. А це означає, що тільки вони винні в страж­даннях дитини, в тому, що кинули її в страшну круговерть душев­ної кризи.

 Замислимося: в Україні 130 тисяч дітей — "діти вулиці”, і це лише за офіційними даними. І в тому, що дітям на вулиці краще, ніж поруч з батьками, провина дорослих. Адже діти йдуть від батьків у пошуках кращого життя, якого дорослі не спромог­лися їм створити.

Статистика тим часом показує, що  сьогодні для багатьох сімей народження дитини — це перший крок до розлучення. Звучить парадоксально, але це  факт. Сучасні вчені  шукають відповіді на  запитання — чим можна пояснити зниження задоволеності шлюбом після  народження першої дитини? І якщо відновити сім’ю неможливо, що слід зробити, аби від її руйнування дитина постраждала як­найменше. У цьому допоможуть пояснення та  поради кандидата психологічних наук Ірини Литвиненко.

Детальніше...

Автор статті: Гендерне виховання Бардіна Марина Олегівна - студентка магістерської програми із соціології, кафедра соціології, Національний університет "Києво-Могилянська академія"

    Гендерне виховання є необхідною складовою освітнього процесу, що сприяло б вихованню гендерної свідомості у поєднанні з усуненням певних дискримінацій та нерівностей.

       Натомість шкільна освіта в Україні є одним із найпотужніших чинників конструювання чоловічності та жіночності, відтворення андроцентричного бачення соціальних процесів, тобто чоловічого домінування та жіночого підкорення і слухняності.

    Своє коріння такі процеси беруть із шкільної чи можливо навіть дошкільної освіти, коли хлопчики й дівчатка під впливом старших та шкільного середовища починають навчатися тому, що значить бути фемінною жінкою та маскулінним чоловіком, що є непрописною нормою в українському суспільстві.

Детальніше...

найбагатші українкиУ сотні найбагатших людей України − чотири жінки - Галина Герега, Наталія Бондарева, Філя Жебрівська, Ольга Мірошик.

  Їм належить близько 1% сумарних статків «сотні Forbes», який оцінюється в $42 млрд. Сумарний розмір статків чотирьох найбагатших українок - $522 млн

 Експерт у сфері гендерної політики Елла Ламах зазначає, що співвідношення «4-96» − наслідок вкорінених стереотипів, через які жінки усвідомлено продовжують вибирати соціальну роль «міцного тилу».

«Переконана, що жінок було б більше, але основна маса з них вважають за краще підтримувати своїх чоловіків, оскільки їм з дитинства розповідали, що чоловік − голова сім'ї і заробляти гроші − його обов'язок», − описує ситуацію вона.

Детальніше...

Донбас -фотоУ 2006 році в Луганську відбулася Всеукраїнська конференція «Стосунки Сходу та Заходу України: минуле, сьогодення та майбутнє».

   Науковці вже тоді застерігали про небезпеку федералізму, сепаратизму на Донбасі. Їх висновки були невтішні, але прогнозовані: якщо влада не зверне увагу на регіональну полярність Сходу – Заходу, що полягає в разючих протиріччях між  моделями майбутнього розвитку країни, це неминуче призведе до гострої політичної кризи.

 У свідомості народу України Донбас сприймається суперечливо. З одного боку, це потужний промисловий край, край із значним науковим і культурним потенціалом. З іншого боку, Донбас розцінюється багатьма  як спадкоємець цілком освоєного, але певною мірою дикого й небезпечного простору, що стало однією з причин, які поставили країну перед загрозою внутрішнього розколу.

Детальніше...

маленька дитина

 Новоутворений  уряд під керівництвом  Арсенія Яценюка  скасував ряд соціальних програм, пільг та виплат, які стосуються соціально незахищених громадян України.

За кілька місяців роботи нового уряду суттєво зросли ціни, рівень інфляції та безробіття. Збільшується заборгованість із нарахування заробітної плати та соціальних виплат.

Відмінено ряд соціальних законопроектів, які були покликані  збільшити народжуваність в Україні. Зокрема ліквідовано збільшення виплат при народженні  дитини, залежно від того, яка по рахунку дитина в сім’ї. Тепер при народженні будь - якої дитини батьки будуть отримувати однакову суму – 41280 грн. 

 Без сумніву, таке рішення вплине на рівень народжуваності в Україні, який до того ж не був високим.  Станом на 21 березня 2014 року в Україні народилося 41437 немовлят, а померло 61569 осіб. Природний приріст (скорочення) населення становив (–) 20132Смертність новонароджених та матерів під час пологів в Україні  також залишається однією з найвищих у Європі. Останні соціологічні дані свідчать, що 72,3% українських сімей – це родини тільки з однією дитиною.

Детальніше...
      11 квітня 1945 року в'язні фашистського концтабору Бухенвальд  підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. 
 
    Відтоді Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня. На фото: військовослужбовці медичної служби 20 корпусу 3 армії США  біля прицепу з мертвими в'язнями фашистського концтабору Бухенвальд.

Екзекуція — ліквідація в німецькому концтаборі мала два основні етапи. В першому етапі людину ломали морально. Властиво все діялось на безправ’ї. Безправно арештовували, безправно засаджували за дроти, безправно карали й так без перестанку. Атмосфера безправ’я створювала оправданий страх перед невідомим завтра. Витворювалось враження, що смерть за концтаборовими дротами це невідклична конечність.

Детальніше...

воїн у давнинуЗ щитом або  на щиті.

Спартанські жінки, як пишуть  древньогрецькі  історики,  відрізнялися особливою силою волі, сміливістю, відданістю Батьківщині.

Їх промови були стримані та лаконічні. Плутарх пише, що одна з спартанських жінок, проводжаючи сина  на війну, подала йому щит  зі словами: « З ним або на ньому», тобто повернися переможцем або загинь. (У Древній Греції пораненого  чи загиблого з поля бою виносили на його щиті.)

Так  виник  крилатий вислів  «з щитом або на щиті», що має значення:  повернутися переможцем  або загинути в бою, домогтися мети або потерпіти повну невдачу .

Гвардія помирає, але не здається.

 Фраза, що  нібито належить французькому  генералу П’єру  Камбронну (1770-1842), який командував дивізією старої наполеонівської гвардії в битві під Ватерлоо 18 червня 1815 року.  

У відповідь на пропозицію англійців здатися в полон, він відповів «Гвардія помирає, але не здається». Насправді генерал Камбронн  не помер і здався в полон, будучи важко пораненим. У 1835 р. генерал Камбронн  публічно відмовився від цієї приписаної йому історичної фрази.

Проте пам'ятник генералу  був прикрашений  саме цим висловом. Після відкриття пам'ятника сини полковника Мішеля, убитого під Ватерлоо, виступили з протестом, наполягаючи на тому, що ці слова були передсмертним вигуком їх батька. Протест був підтриманий  показами свідків та очевидцями  подій. Суперечка про авторство цього крилатого вислову  французькими істориками так і не була  вирішена.

Детальніше...

телебаченняСаме слово «телебачення»  сьогодні для багатьох означає даремно витрачений час. В американців навіть є відповідний сленговий  вираз на позначення телевізора -  «idiot box», що не потребує перекладу.

Сучасна молодь абсолютно не розглядає телебачення як альтернативу соціальним мережам чи іншим комунікаціям.

Телебачення змушує людину споживати інформацію, тобто займати пасивну позицію, а це «не нормально»  для активних, цілеспрямованих, енергійних людей, які  хочуть самі створювати події або бути в епіцентрі цих  подій.

У наші дні телевізор переважно переглядають  домогосподарки, пенсіонери та діти, якщо батьки досі не придбали їм  планшет чи мобільний телефон.  Варто зауважити, що для цієї категорії населення телебачення пропонує цілком  пристойний контент. Діти можуть вибирати мультфільми  на дитячих каналах, яких нараховуються десятки.

Детальніше...

чорнобиль, дитячий садок

Ми    атомні заложники прогресу. 
Вже в нас нема ні лісу, ні небес. 
Так і живем од стресу і до стресу, 
Абетку смерті маємо - АЕС.
Л.Костенко
 
 Організація Об'єднаних Націй неодноразово закликала Україну розробити дієвий план ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також вжити заходів з метою уникнення повторення такої страшної катастрофи.
 Тільки за три післячорнобильські роки енергоблоки атомних станцій України зупинялись 319 разів, скоїлось 11 аварій.

 На думку експертів ООН, ігнорування безпеки та соціально-економічного розвитку постраждалих територій  може призвести навіть до повторення катастрофи. 

Детальніше...
рік синього дерев'яного коня      Рік  синього  дерев’яного коня  за східним календарем  наступить 31 січня 2014 року, а закінчиться 18 лютого 2015 року.  
 
Чому саме  в цей час? Тому що Новий Рік у переважній більшості країн Азії, які живуть за східним календарем, святкують  між 21 січня і 20 лютого.
 
 Східний календар або як ще його називають китайський, діє вже кілька тисяч років на значній території земної кулі  та  має дві основних легенди виникнення.
 
 Одна з них розповідає, що перед смертю Великий Будда запросив  до себе всіх тварин, аби  попрощатися з ними. Але на це запрошення  з’явилися лише дванадцять звірів.
 
Першою прибігла  хитра Криса, другим  працьовитий Бик, потім  сміливий Тигр, тихий Кролик, сильний Дракон, мудра Змія, красивий  Кінь, артистична Вівця, розумна Мавпа, яскравий Півень, вірна Собака  та  щаслива Свиня.
 
Прощаючись з тваринами, Великий  Будда подарував кожному з них, по одному рокові  правління. Так це чи ні, достеменно не відомо, але те що східний календар був складений за часів напівміфічного Жовтого імператора Хуан -ді  у середині третього тисячоліття до нашої ери підтверджують численні пам’ятки культури.  Детальніше...

Микола Рябчук Уривок з публікації «За огорожею Меттерніхового саду». Автор: Микола Рябчук (на фото) - відомий журналіст, публіцист, перекладач. Видання - Незалежний культурологічний часопис "Ї". 

Східна Європа – це не віддалена територія на кшталт Чечні чи Грузії, чи Вірменії. Попри всю свою “неповноцінність” і “недоєвропейськість”, вона розташована все -таки у Європі, а тому, хоч її існування завжди було головним болем для Заходу, її зникнення могло виявитися ще небезпечнішим.

     Спільна загроза зі “Сходу” об’єднувала східних і західних європейців куди дужче, ніж так звана спільна культурна спадщина. “

Азія” – цей могутній і загадковий “Інший” – великою мірою прислужила формуванню “спільної” європейської ідентичности. І хоч західні європейці знали, що “справжня” Європа кінчається десь за Віднем та Ельбою, “несправжня” Європа була для них усе-таки кращим сусідом, ніж “щонайсправжнісінька” Азія.

Детальніше...

 національна кампанія "16 Днів проти гендерного насильства".    "Від миру в родині, до миру в Україні" –  під такою назвою  25 листопада розпочалася  національна кампанія "16 Днів проти гендерного насильства".

   На Софійській площі  в Києві понад сто активістів створили багатометровий знак, який символізує прагнення припинити насильство щодо жінок.

Дана кампанія започаткована у 1991 р. та  щорічно проходить більш ніж 100 країнах світу, зокрема й в Україні.

    На жаль, велика частина українських жінок  продовжує  зазнавати  насилля у родині. Зазвичай жінки соромляться звертатися до правоохоронних органів або за допомогою до психологів. Тисячі українок щорічно  внаслідок побоїв та гвалтувань помирають.

 Вчені, які вивчали насильство, як соціальне явище, прийшли до висновку, що насилля  в однаковій мірі існує в розвинутих та нерозвинутих країнах світу. І насильство залежить переважно від виховання, яке дитина отримує в соціумі та сім'ї.

Детальніше...

 

голодомор в Україні

- Мамо, їсти, мамо!
Тіло, як лозинка,
У очах блакитних
Глибина озер.
- Сину мій коханий.
Бідолашний синку,
Ось приїде тато.
Хліба привезе...

Анатоль Галан. (Скорочено, з поеми «Хам»)

Під час  голодомору  в Україні   за хвилину помирало 17 людей,  за годину -  1000,  а за  день – 25 тисяч українців.  Найбільше померло  дітей, які  перед смертю марили одним – окрайцем  хліба.

Країна родючих чорноземів та прадавнього хліборобського народу знемагала від  голоду, спланованого комуністичним режимом Йосипа Сталіна.

У 1932-1933 роках був гарний врожай, але українці його не мали, все до зернини було виметено з селянських обійсть і вивезено. У тих же роках за експортовані на захід мільйони тон українського зерна Кремлеві було виплачено 42 мільйони 200 тисяч американських доларів.

Детальніше...

українська сільська жінка Те, що нова пенсійна  реформа  має негативні наслідки  перш за все для  жінок, вже ні в кого не викликає сумніву. Для жінок  пенсійний вік підвищився відразу  на 5 років,  до 60 років (норма набрала чинності з 1 вересня 2011 р.).  Тобто, аби жінка мала право отримувати повну пенсію, вона повинна  мати за плечима не менше 30 років страхового стажу.

За статистикою, тривалість життя українців становить близько 69 років. Але не тільки у високій смертності українців головна небезпека пенсійної реформи.

Детальніше...

жінка- підприємець   В українському  бізнесі лише 12% жінок очолюють великі підприємства. Це  дуже низький показник, який свідчить, що жінкам – підприємцям сьогодні вкрай необхідна  підтримка та знання.

    Не чекати на допомогу держави вирішили організатори  Форуму  « Українки в бізнесі: власна справа - розвиток і успіх». Вони запросили на практичний форум жінок – підприємців з східного  регіону України, аби  підтримати розвиток  жіночого бізнесу.

   В рамках події заплановано бізнес-сесії  за основними тематиками: фінанси, юридичні аспекти, маркетинг і звичайно лідерство, без якого всі попередні складові втрачають сенс.

   Взяти участь в даній події зможуть власниці бізнесу, якому ще не виповнилося 5 років. Учасницям розкажуть на які аспекти потрібно звертати увагу в перебігу перших 5 років роботи, щоб «виростити» здорову, сильну компанію.

Організатори Форуму  чекають на почесних  гостей, ними будуть:

Джеффрі Пайєтта - Посол США в Україні;

Елізабет Хорст  - Заступник радника з економічних питань в Україні;

Володимир Лифар - директор корпорації «Бізнес-Майстер Дніпро», автор проекту «Стратегії жіночого успіху»;

Удод Євгеній Петрович, Голова Дніпропетровської обласної ради та інші.

У рамках заходу пройде презентація першої в Україні бізнес-платформи для жінок-підприємців, на якій вони в подальшому зможуть продовжити спілкування та онлайн – навчання.

Детальніше...

ДНК. У пошуках жінкиУкраїна  - прародителька Європи, - стверджують автори та експерти фільму «ДНК 2. У пошуках жінки»,  який став продовженням документального фільму  «ДНК. У пошуках нації.»

     Головний експерт проекту  професор Кембриджського університету Пітер Форстер дійшов висновку, що першопоселенці спочатку жили на українській землі, а вже потім заселили Європу.

   Це пояснюється тим, що коли відбулося сходження льодовика, життя на більшості територій Європи зупинилося. Україна стала притулком «льодовикового періоду», де людина змогла продовжувати існувати. Саме з українських територій відбулося розселення народів у Європу.

Під час проекту був здійснений ДНК аналіз 400 молодих жінок  з різних куточків України. Результати виявилися несподівані: понад  50% українських жінок мають генетичний тип - Н, який переважає у Європі. До того ж з’ясувалося, що жінки живуть на українських землях значно давніше, ніж чоловіки. Вчені  пояснюють:  жінки краще зберігають антропологічний тип.

Детальніше...

дитина осоціальна сиротаЄвросирітство  - таке поняття застосовується до дітей, чиї батьки виїхали за кордон на заробітки, а дітей залишили під наглядом родичів.

      Тема соціального сирітства стала приводом для круглого столу у Верховній Раді України ініційованим міжфракційним депутатським об'єднанням «Рівноправ'я».

Що робити з поколінням дітей трудових мігрантів? – це і тема, і головне питання круглого столу, на яке намагалися дати відповідь священники, народні депутати, науковці  та громадські діячі.

Точна кількість «дітей - євросиріт» в Україні не відома, оскільки не з'ясована остаточна цифра трудових мігрантів. Міжнародна організація з міграції  оцінює кількість легальних трудових мігрантів з України у 2, 5 мільйона осіб.

За підрахунками українського інституту соціальних досліджень, чисельність громадян України, які працюють за кордоном, становить близько 5 мільйонів осіб.

Все частіше  діти, чиї батьки працюють за кордоном, стали потрапляти до міліції через правопорушення.  Відсутність догляду та контролю  з боку батьків  чи органів опіки  за неповнолітніми  створює низку проблем – від соціальних до психологічних. Вже сьогодні дітей трудових мігрантів прирівнюють до дітей вулиці, адже ними практично ніхто не займається.

Детальніше...

Українки, які готуються до пологів чи вже перебувають  у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьохрічного віку,  занепокоєнні затримкою соціальних виплат. 

Для багатьох жінок ці гроші  - єдине джерело прибутку. Тому доводиться заощаджувати на харчуванні, аби зібрати до пологів необхідну суму. 

Ні для кого не секрет, що для підготовки до пологів сьогодні  потрібна чимала сума:  на медикаменти, дитячий одяг та підгузники. А ще  на подяку медперсоналу, без якої не обійтися в українських пологових будинках.

Також  до пологів бажано встигнути придбати дитячий візок та ліжечко. У підсумку виходить  кругла сума.  

Жінки, які доглядають маленьких дітей,  також скаржаться на невчасні  соціальні виплати.  Адже їм щоденно потрібно планувати сімейний бюджет, аби  забезпечити дитині якісне харчування та догляд. Особливо засмучені мами, діти яких  часто хворіють. Восени – це не рідкість. Один лише похід до аптеки забирає з гаманця відчутну суму.

Грошей не вистачає, тому багато матерів планують передчасний вихід на роботу. За статистикою понад 60 % українських матерів повертаються   до роботи  з декретної відпустки раніше через фінансові труднощі. 

Детальніше...

евтаназія малюнокОстаннім часом у багатьох країнах світу досить злободенною стала тема  евтаназії.

   Гарячі дискусії точаться на­вколо питання, як слід розцінювати евтаназію? Чи це вбивство чи полегшення страждань важкохворих,  невиліковних людей? І чи мають діти право на евтаназію? Зважмо, що лікарі всього лиш  виконують бажання своїх пацієнтів (бо якби такого бажання не було, то вже було б звичайне вбивст­во).

  Отож саме добровільне бажання тяжкохворих людей скоріше вмерти та позбутися страждань і  є  першопричиною всього подальшого. І головне питання тут має бути таким: а чи має пра­во людина за власним бажанням вкоро­тити собі віку - чи то власноруч, чи то з чиєюсь допомогою? Тобто чи має людина право на самогубство, хоча б і зі сторон­ньою допомогою?

Детальніше...

жінка-депутат Верховної РадиПитання євроінтеграції неможливо розглядати без питання гендерної політики.

 Адже для багатьох європейських країн активна участь жінок в політиці та економіці давно стала невід’ємною частиною демократичного суспільства.

   Українські законодавці вирішили й собі зробити черговий крок до паритетних стосунків у політиці. Відразу два законопроекти про гендерне квотування у виборчих списках зареєстровано  у Верховній Раді України.

    Квота має бути не меншою 30 – 35 % для представників однієї з статі, а у першій п’ятірці виборчого списку не повинно бути більше чим 3 представники однієї статті.  Про таку ініціативу стало відомо на парламентських слуханнях «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків: проблеми та дієвий шлях їх вирішення», що днями відбулися в Києві.

Якщо буде прийнято відповідний закон, а головне його виконуватимуть лідери партій, то у політиці та в  органах місцевого самоврядування суттєво збільшиться кількість жінок. 

Детальніше...

сільська жінка15 жовтня у всьому світі відзначають  Всесвітній день сільських жінок, аби підкреслити ту роль, яку відіграють сільські  жінки у житті держави та світу в цілому.  

Неможливо  собі уявити українське  суспільство без сільських жінок. 7,5  мільйонів українок мешкає в сільській місцевості, але увага держави  до села та її мешканців  залишається вкрай слабкою.
 
Сільські жінки в Україні потерпають найбільше від безробіття, домашнього насилля, швидко спрацьовуються та старіють. Незадовільні   умови праці та життя у селі спричинили маштабну трудову міграцію молодих жінок, яка майже вдвічі перевищує міграцію молодих чоловіків із сільської місцевості. Детальніше...

Якщо ти жінка, то стати героєм  газетної публікації чи з’явитися в новинах інтернет – видань,  не так вже й легко.

  Лише 20% матеріалів вітчизняних ЗМІ присвячені жінкам, решту  - чоловікам. Такі дані нового  дослідження  Інституту масової інформації, проведеного  у вересні 2013 року.

 За даними дослідження,  жінки здебільшого згадуються в несерйозних публікаціях, світській хроніці, плітках про сімейне життя відомих людей, описі суконь тощо. Частіше вони згадуються як «дами», чиїсь дружини, дочки, помічниці, асистентки.

   Соціологи вже не раз наголошували, що існує гендерний дисбаланс на телеекранах, адже у випуск теленовин  жінки потрапляють в кадр у 7 разів менше, ніж чоловіки.  Дане дослідження підтверджує лиш той факт, що негативні гендерні тенденції у медіа лише посилюються.

  Зазвичай  новини,  де фігурують жінки,  мають  соціально – побутову тематику.  Це формує  не відповідну дійсності суспільну думку про  примітивний рівень можливостей та потреб  жінок.

  Критична  тенденція простежується і в медіа - середовищі. Так, незважаючи на те, що серед журналістів  жінок  54%, за представленням у медіа вони значно поступаються чоловікам.

  Майже 82% всіх експертів є представниками чоловічої статі, і лише 18% припадає на жінок. При чому, жінки виступають  експертками в питаннях медицини,  культури і права, практично не коментують політику і економіку. За даними Міжнародної Федерації Журналістів, зарплата журналісток в Україні приблизно на 30% менша від зарплати чоловіків- журналістів.

Цікаво, що у ЗМІ простежується протиставлення чоловіків та жінок . Чоловіків описують як «сильних», «розумних», «професійних», «цілеспрямованих». У статтях про відомих  чоловіків йдеться головним чином про їхні професійні якості, успіхи в політиці й бізнесі, захоплення: автомобілі, подорожі, спорт.

Детальніше...

 мати і дитина на прогулянці Українські батьки, які повертаються на роботу після  відпустки по догляду за дитиною, відтепер можуть розраховувати на можливість мати гнучкий графік роботи, додаткове навчання, соціальну  та психологічну  підтримку.

   Також на роботі на  них  чекають кімнати догляду за дитиною, перерви для годування дитини та відпочинку, створення можливості працювати вдома.

Такі  фантастичні  зміни  пропонує  соціальний  проект «Знову до роботи», на який у 2012 р. Євросоюз виділив для України  півмільйона євро. На даний час проект впроваджується лише в шести областях України, на кількох десятках підприємств.

Але якщо проект виявиться успішним та результативним, цілком можливим є його втілення на підприємствах усіх форм власності.

 Мета проекту – допомогти батькам успішно повернутися  до професійного життя  після відпустки по догляду за дитиною (реінтегруватися).

    Зважаючи на те, що 94%  тих, хто користується даною відпусткою – це жінки, то проект  цілком можна вважати жіночим.  Так, понад 60 % українських матерів зазначили, що вони змушені  повертатися до роботи раніше через фінансові труднощі.

   Роботодавці неохоче наймають молодих жінок, очікуючи, що їх професійні якості залишаться на неналежному рівні після тривалої відпустки по догляду за дитиною. При поверненні на ринок праці у значної частини батьків виникають  труднощі, як то: втрата кваліфікації, неофіційне працевлаштування, спонукання до звільнення, зміна професійного середовища. 

За статистичними даними попередні роботодавці відмовляються знову брати на роботу 25 – 30%  тих жінок, які планують повернутися на роботу після декретної відпустки. Адже для повноцінного повернення у робочу спеціальність працівнику потрібно близько шести місяців.

Детальніше...

жінка -фермер     В українських фермерських господарствах працює близько 26 тис. жінок або 25% від загальної кількості працюючих. Про це повідомили в агенції «AgriSurvey».

     За словами Ганни Квіт, менеджера агенції AgriSurvey, як в Україні, так і в Європі спостерігається тенденція до збільшення частки жінок на керівних посадах в аграрному бізнесі.

   Так, жінки-фермери складають близько 25% керівного складу фермерських господарств України. Однак ситуація дещо інша у сільськогосподарських підприємствах. У них жінок, які мають «право голосу», значно менше – всього 11% від загальної кількості керівників підприємств.

«У той же час, на противагу фермерським господарствам, у сільгосппідприємствах спостерігається позитивна тенденція: за період з 2000 по 2011 рр. кількість жінок-керівників у сільгосппідприємствах зросла з 750 до 1050 осіб», – повідомила Г. Квіт.

Для порівняння, у  Європейському Союзі кількість жінок, зайнятих у сільському господарстві, становить майже 3 млн. осіб або 35% від загальної кількості працюючих. Видатки бюджету ЄС у 2006 році на  сільське господарство становили 53 млрд. євро або 43% бюджету ЄС. Це сприяє розвитку аграрного сектору та появі нових робочих місць. 

Детальніше...

жіноча дискусія       Світ змінює жінку, а жінка змінює світ. Про жінку в українській літературі, історії та освіті  говорили  на найбільшій  культурній   події вересня – Форумі Видавців у Львові.

    Для того, щоб  краще збагнути жінку, її роль та значення в суспільстві, організатори вирішилися не обмежуватися  гаслами, а присвятити цілий комплекс заходів, зосереджених в фокус – темі «Жінка у світі, що змінюється».

     Всього цій темі було присвячено близько двох десятків заходів Літературного фестивалю.  Серед них «Історії жінок і жінки в історії», «Авторка і героїня. Жінка в українській літературі», «Жінка-керівник або Чоловічий погляд на управління в культурі» тощо.

Тема жіночої присутності в глобальному світі   привернула увагу багатьох відомих  письменників, політиків,  науковців, адже Форум Видавців давно вийшов за межі літературного заходу.  Тут можна почути розмови, які стосуються культурології, соціології, політології і, навіть, психології. 

        На заходах побували такі відомі авторки, як Ірена Карпа, Марія Матіос, Галина Крук,  Ірен Роздобудько, Татьяна Толстая та інші, які презентували свої твори, книги та досягнення.

Детальніше...

 

заробітчанка
 
На телекрани України вийшов документальний фільм "Жінка - банкомат" присвячений українським жінкам, що працюють на заробітках в Італії.
 
 "Коли постає вибір голодувати і виховувати, або їхати і годувати, українські жінки вибирають  останнє. Вони як  банкомати, які  постійно мають видавати гроші, аж поки не зломаються" - зауважено наприкінці розповіді про життя  емігранток.
 
Автори фільму  роблять спробу з’ясувати, чому жінки від’їджаючи на рік до Італії, не повертаються й через 15 років. Червоною ниткою через фільм  майоріє  найбільша мрія жінок – повернутися на Україну. Але це можливо тільки тоді, коли вони матимуть тут роботу, за яку можна забезпечувати сім’ю, навчати дітей та жити достойно. На Україні, підкреслюють жінки, це неможливо. А поки їхні діти можуть бачити маму лише по скайпу, якщо, звісно, у селі є інтернет - зв'язок.  Детальніше...

      Багато жінок, які проживають у сільській місцевості бідкаються на життя: то грошей не вистачає, то роботи.

 Але ж завжди можна розпочати власну справу, було б бажання.  Навіщо довго думати над бізнес – ідеями, якщо можна займатися улюбленою справою та заробляти на цьому?

  В останні роки вироби із сиру набувають  популярності серед відвідувачів  гуцульського краю. У зв'язку  з цим ліпка із сиру стає справою прибутковою.

    Майстрині, які  ліплять із сиру чудернацькі вироби,  не мають відбою від гостей.  Останні можуть замовити собі на згадку сувенір або  ж  відразу придбати   готові скульптурки. Також карпатські майстрині  пропонують гостям  стати учасником  магічного дійства: подивитися на весь процес перетворення сиру  в  казкові  фігурки  та   спробувати власноручно виготовити виріб.

Сир, на перший погляд, непридатний матеріал для формотворення, проте народ знайшов нові  способи його  обробки,  що робить  сир більш пластичним, ніж глина чи віск.     

“Баранчики, калачі, фірмаки  можуть стояти дуже довго і 20 років, потім можна їх ужити,  треба лише кинути у гаряче масло, то сир розпуститься і стає  добрий до їди. “  – стверджує відомий дослідник і етнограф XIX ст. Володимир Шухевич.

Кожний виріб виліплений із натхненням та  бездоганністю виконання. Майстрині  заспокоюють себе усвідомленням того, що їхні  вироби принесуть у чийсь дім радість і затишок, а особливо   дітям, як іграшки.  Гості  і самі  мають змогу стати свідком таємничого дійства, що сягає корінням у давні віки.

  

Детальніше...

     Найбільший ефект  впливу телебачення та  комп’ютерних  технології  у світі – це майже цілковите „отупіння” значної частини населення  світу, особливо дітей”.  (Дж. Вейценбаум)

    Ні для кого не секрет, що 90% новин, які ми  щоденно переглядаємо,  формуються за ознаками шести «С» та одного – «Г». Йдеться про Скандали, Сенсації, Страх, Секс, Смерть, Сміх та Гроші.

       Особливу увагу редактори ЗМІ приділяють Страху та Смерті, бо людина завжди буде звертати увагу на події, які становлять загрозу для  її  життя.

Існують навіть цілі передачі та інтернет – видання, які фіксують людську увагу виключно на дорожньо – транспортних чи кримінальних  подіях.

 Як впливає перегляд таких новин на життя людини?  Які наслідки часто переслідують читачів та слухачів, які поглинають таку інформацію?

Детальніше...
Початок шкільного життя — відповідальний момент для кожної дитини. Від того, як вона впорається з труднощами  та адаптується до нових умов, залежатиме її подальше шкільне життя.
 
       Українське законодавство дозволяє першокласникам мати повних  шість або сім років. Тому багато батьків віддають шестирічних дітей до школи, мотивуючи власне рішення тим, що дитина вже вміє читати та рахувати. Але  “предметні знання”, на яких останнім часом “зациклюються” батьки дошкільнят,   не є достатнім аргументом  для вступу до школи.
 
Звісно, батьки та вихователі дошкільнят бажають, щоб їхні діти добре вчилися, нормально вписалися в новий колектив. Проте самого тільки бажання замало, важливо знати закономірності успішної адаптації до школи.
 
На що варто звернути особливу увагу вихователям та батькам майбутніх першокласників? Про що вони мають знати насамперед?
 
Віддавати дитину до школи можна тоді, коли на момент вступу вона вже досягла відповідного фізичного віку, тобто повних шести років, з умови її психологічної, фізичної,  інтелектуальної та моральної  готовності. Також важливо враховувати антропометричні дані, які розроблені лікарями і обов'язкові для уваги батьків: Детальніше...

гендерна нерівністьДемократична тенденція -  запровадження квот для збільшення жінок у владі та економіці врешті наближається  до України.

    Міністерство соціальної політики під керівництвом Наталії Королевської підготувало законопроект щодо запровадження 30% квот на представництво жінок у владі та в державному секторі економіки.

     Міністр соціальної політики Наталя Королевська відзначила, що занизький рівень представництва жінок в Україні на керуючих посадах безпосередньо вплинув на те, що наша країна у рейтингу Всесвітнього економічного форуму щодо рівноправ’я за статтю посідає лише 64 місце з 135 країн.

«У нашій країні жінки очолюють лише 15% середніх підприємств, а великих – 12%. Менше 10% економічних ресурсів держави перебувають під управлінням за участі жінок. При тому, що чисельність жінок у країні вища за чисельність чоловіків.»

Також Наталія Королевська  поінформувала, що відповідна законодавча ініціатива є частиною Державної програми з утвердження гендерної рівності на період до 2016 року, над якою зараз працюють у відомстві.

 «За критеріями ООН, 30% жінок – це мінімальний критичний «поріг» їхнього представництва, який дозволяє впливати на політичні процеси. У європейських країнах такі ж норми діють і в економіці. Тому саме «квоту» у 30% ми заклали у наш законопроект щодо обов’язкового представництва жінок не тільки в органах законодавчої та виконавчої влади, а й у керівництві комерційних структур державної форми власності», – сказала Наталя Королевська.

Детальніше...

З кожним роком у світі народжується все менше дівчаток. Приблизно  на кожні 100 немовлят жіночої статі припадає 104-106 хлопчиків.

Винятком є такі країни як  Індія і В'єтнам (112 дівчаток на 100 хлопчиків), Китай (120 дівчаток на 100 хлопчиків), Азербайджан, Грузія, Сербія, Боснія.

  Але навіть тут на всіх чоловіків не вистачає жінок. Приміром, в Індії люди традиційно хочуть, щоб у них народився хлопчик. Доходить до того, що коли при проведенні УЗД батьки дізнаються, що у них буде дівчинка, вони вирішують робити переривання вагітності.

    Через це у світі щорічно гинуть близько 160 мільйонів ембріонів жіночої статі. Влада Індії та Китаю ввела заборону на аборти, зумовлені статтю дитини, проте чиновники визнають, що цей закон дотримується дуже погано.

Тенденція до зменшення народжуваності дівчаток дуже непокоїть демографів, які вважають, що брак жінок у найближчі десятиліття може впливати на людство не менш відчутно, ніж глобальне потепління.

Так, у Китаї нестача дорослих жінок вже  призвела до того, що чоловіки в пошуках наречених стали емігрувати до В'єтнаму та Кореї.

Деякі вчені прогнозують, що порушений баланс між кількістю чоловіків і жінок на планеті призведе до нових воєн. (За матеріалами сайту http://wcu-network.org.ua)

Натомість лікарі стверджують, що через більшу тривалість життя жінок і високу смертність чоловічого населення, різниця між кількістю статей зменшується з віком і неминуче призведе до жіночої самотності. Так, в Україні на 100 жінок припадає в середньому 90 чоловіків. Українські  жінки  живуть в середньому до 76 років, чоловіки— до 66 років. За підрахунками соціологів шістдесятирічних українок невдовзі буде більше майже удвічі, ніж їх ровесників - чоловіків.

Детальніше...

   В Україні започатковано новий незвичний  формат - «Чемпіонат по корупції – 2013», який триватиме до Міжнародного дня боротьби із корупцією, що згідно рішення Генеральної асамблеї ООН відзначається 9 грудня кожного року.

  Ініціаторами чемпіонату стали дві громадські організації  - «Європейський вибір» та «Антикорупційна рада України».

У фіналі чемпіонату буде  відзначено  12 найгучніших корупційних справ, а  фігуранти отримають умовну гумористичну нагороду «Золотий Откатиш».

Всього за головний «приз» змагатиметься  500 найбільших українських корупціонерів, номінованих громадянами й громадськими експертами на основі журналістських розслідувань, даних правоохоронних органів. 

За інформацією організаторів, «Чемпіонат по корупції – 2013» є моніторинговим проектом, спрямованим акцентувати увагу суспільства на гучних корупційних справах і необхідності боротьби з корупцією.

В ході 1-го етапу «Чемпіонату»  було розглянуто понад 50 журналістських і громадських антикорупційних розслідувань, опублікованих у поточному році. В результаті моніторингу визначено сім найбільш резонансних справ, фігуранти яких вийшли в лідери на цьому етапі проекту. А саме:

Детальніше...

Вже стали традиціями  щорічні рейтинги та проекти ТОП – 100 найвпливовіших  українців, які  складають журнали  «Кореспондент» та «Фокус».

Незважаючи на те, що проекти  існують  багато років, кількість жінок у рейтингах суттєво не збільшується.  Зазвичай серед складених ТОП – 100  впливових українців навіть десяток  жінок не нарахуєш.

І це при тому, що експерти оцінюють  не так статки відомих осіб, як їх вплив та внесок  у суспільне та політичне життя країни.

 Проаналізувавши рейтинги найвпливовіших українців за останні роки, не можна не помітити, що ряди жінок вкрай рідко поповнюються новими іменами.

Зазвичай, впливовими жінками називають Юлію Тимошенко, Філю Жебрівську, Галину Герегу, Анну Герман, Наталю Королевську та Ірину Акімову.

Втім, останніми роками  в рейтингу впливових українців  з’явилися жінки, які  не є політиками – це  Оксана Забужко, Ліна Костенко, Кіра Муратова, Катерина Осадча  та інші. Вплив даних жінок на суспільне життя у країні навіть більш помітний, чим державна діяльність окремих учасників рейтингу.

Так, книга Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» стала ледве не головною культурною подією останніх років в Україні. До того ж вихід книги засвідчив, українці  прагнуть читати якісну літературу – перший тираж книги у  45.000 екземплярів  був  проданий  за кілька днів.

Детальніше...

червона карткаЩорічно у світі проходить конкурс найкращих світових кампаній проти насильства над жінками.

    Кампанія «Червона картка», яка була проведена в Україні під час Євро-2012, увійшла в п'ятірку найкращих у світі.

Змінити ставлення у суспільстві щодо неприпустимості насильства проти жінок і дітей в Україні – такою була головна мета української кампанії "Чнрвона картка".

 Фінал конкурсу відбувся у Нью-Йорку при підтримці Глобального Фонду Ейвон для жінок.
Українські делегати отримали нагороду з рук акторки Сальми Хайек, яка неодноразово підтримувала право жінок на захист від насилля. 

Загалом на конкурс надійшло 425 проектів з 46 країн світу. Серед 5 переможців журі обрали український проект під назвою «Червона картка». Кампанію відзначили за найкращий приклад співпраці між громадськими, міжнародними організаціями та українським урядом». Детальніше...

Фільм "Жінки Чорнобиля" пропонує подивитися на маштабну трагедію у ракурсі участі українських жінок в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Якщо чоловіки прикривали своїм тілом радіоактивний потік з реактора, то жінки зуміли надшвидкими темпами організувати вивіз людей з небезпечної зони, тим самим врятуваши тисячі людських життів.

    Документальний фільм «Жінки Чорнобиля» створений за сприяння Конгресу ділових жінок України. Душею і натхненником кінострічки стала Валентина Семенівна Шевченко, яка у 1985-1990 роках була головою Президії Верховної Ради Української РСР.

  Валентина Шевченко першою з представників влади виявила сміливість побувати на місці трагедії. В ті дні чиновники дискутували чи потрібно робити відселення дітей із зони аварії, бо ніхто не усвідомлював масштабів трагедії. Побачивши, які страхіття відбуваються у Прип'яті, Валентина Шевченко наполягла на відселенні дітей та дорослих.

Детальніше...

дитина спілкується з мамою по скайпуНова книга на тему трудової міграції – «Мама по скайпу» викликала неабиякий інтерес у світової громадськості.

    «Ця книжка зараз настільки важлива, що ми можемо навіть не розуміти того, наскільки вона важлива. Перший раз не на рівні газети, і не на рівні розмови на кухні, ми проговорюємо фундаментальну травму, яка одних ламає, а інших робить сильнішими» - так каже про книгу одна із авторок оповідань Маріяна Кіяновська.

Директор «Видавництва Старого Лева» Мар'яна Савка зауважила, що це книга  про жінку в нашому суспільстві, яке по суті побудоване на жіночій роботі.

До збірки оповідань «Мама по скайпу" увійшло одинадцять оповідань різних українських авторів. Спільна тема — проблеми батьків і дітей, криза спілкування у сім'ях, зокрема через заробітчанство. Робота над книгою здійснювалася у рамках українсько – німецького проекту, який виявився більш чим успішним. З бажанням написати рецензію на книгу виступили одразу 38 німецьких медіа.

Детальніше...

     Відомі політтехнологи, фахівці з медіа-комунікацій та ділових переговорів об'єдналися, аби допомогти українським жінкам розпочати політичну кар'єру.

     Зусиллями громадських активісток було створено серію навчальних фільмів «Жінки в політиці», які містять дієві поради, рекомендації як зробити з себе успішну жінку - політика.

   Крім того, власним досвідом подолання труднощів в політичній кар'єрі поділилися депутати Верховної Ради: Ірина Бережна, Лілія Гриневич, Леся Оробець та інші.

Фільми мають на меті сприяти справедливому представництву жінок у владі, адже незважаючи на те, що переважну більшість населення України складають жінки ( 56%), у парламенті їх відсоток ніколи не був вищим 10%.

Детальніше...

гомосексуалісти не мають психічних відхиленьМи живемо в час, коли гомосексуалізм вже не визнають злочином. Так, 17 травня 1990 року гомосексуальність було виключено з переліку хвороб ВООЗ.

   Сучасна психіатрія не вважає гомосексуальність відхиленням, а лише одним з різновидів норми. Але кк співвідноситься в люди­ні біологічна й соціальна природа? Це питання давно мучить учених.  Діалектичний світогляд не дозволяє нам віддавати перевагу одній суті на шкоду іншій.

   Що нам каже природознавство? Воно може приголомшити непідготовленого читача твердженням, що людина за походженням істота... двостатева. Стародавні греки і в міфах і у практиці сексуаль­них стосунків, нерідко байдужих до статі партнера, стверджували цю думку.

Відомий  вчений  І. І. Мечников у відомих «Етюдах про людську природу» написав: у людини «внутрішні статеві органи свідчать певною мірою про двостатеве походження. У чоловіків спостерігаються рештки жіночих статевих органів... Навпаки, у жінок трапляються сліди чоловічих статевих органів».

Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua