Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

Бізнес - це гра і, якщо Ви не ознайомитеся з правилами гри ще до того, як почнете грати, ви приречені на поразку.

   І байдуже, що це за гра: футбол, баскетбол, шахи - правила потрібно знати. Бізнес - не виняток.

   Бізнес - це гра, де правила неписані. І чоловікам не треба їх читати. Чоловічий розум «писав» ці правила задовго до того, як жінки почали займатися бізнесом.

     Чоловіки та жінки мають біогенетичні та соціальні відмінності – це факт. Одне з багатьох правил, за якими існує бізнес - це різниця між тим, як чоловіки і жінки сприймають слова «Так» і «Ні». Слово «Так» для чоловіка є остаточним, а для жінки ще потребує доказів.

  Наприклад, запитання жінки: «Любий, ти мене кохаєш?» не остаточне після одержання відповіді «Так», воно потребує подальшого розвитку на кшталт: «А коли ти мене покохав? А чи будеш ти мене кохати завжди?»

 Зовсім інша ситуація зі словом «Ні». Для жінки слово «Ні» - завжди остаточно і безповоротно. А в бізнесі слово «Ні» просто означає, що те, що Ви просите - саме в цей час, чи саме у цієї людини, чи саме в такій формі - неприйнятне. «Ні» в бізнесі частіше означає «не зараз», «не так», «не я», ніж те, що Ваша ідея бездарна і Ви ніколи не досягнете успіху. Жінки повинні сприймати слово «Ні» як першу сходинку, поштовх до того, як переконати начальника, підлеглого чи клієнта, щоб домогтися слова «Так».

Правила бізнесу непрості: у цьому світі домінують чоловіки. Такі відмінності створюють дискомфорт.

  Роль ділової жінки в суспільному та приватному житті відзначається початковою нерівністю жіночої позиції: найуспішніша в справах жінка не звільняється від ведення домашнього господарства, і, домагаючись успіху в громадській сфері, вона повинна процвітати і в особистому житті, бо інакше вона перестає бути жінкою.

  Це можна прокоментувати так: «Жінка є жінка. Хоч вона і підприємець, проте у неї залишаються всі домашні обов'язки. Вона і господиня. Якщо вона повністю знімає з себе ці обов'язки, то вона, як така, вже не жінка».

   І жінці, щоб досягти успіху, потрібно долати такі упередження. Роль ділової жінки є новою для нашого суспільства. І якщо для сучасного успішного чоловіка існує універсальний образ «нового українця», то для жінок - підприємців  такої ролі немає.

Поради жінкам, які почали займатися бізнесом.

   Практично будь-яка жінка може знайти себе в бізнесі залежно від інтересів і здібностей. Не в усіх була можливість отримати блискучу освіту, хоча вона інколи не важлива для бізнесу. Іноді дуже освічені жінки не можуть знайти себе в житті, а їхня освіта не дає ніякої віддачі.

  Але практично будь-яка жінка може реалізуватись у бізнесі, і не підозрюючи про свої приховані здібності. Щоб знайти свою справу, потрібно знайти своє місце і визначити реальність ідей, на які Ви хочете зробити ставку. Ось деякі рекомендації, які допоможуть Вам перевірити правильність зробленого вибору.

1. Насамперед вивчіть те, чим збираєтесь займатися або вже займаєтеся, - не має значення чи це консультаційна контора, чи хобі, перетворене на бізнес. У будь-якому випадку Ви повинні розбиратися в обраній справі як фахівець.

2. Визначте основну ідею свого бізнесу і перш за все переконайтеся, що ця ідея має під собою базу. Вивчіть ринок. Подумайте, хто може Вам допомогти.

3. Підготуйтесь до важкої, чорнової роботи - працювати так інтенсивно, як ще не працювали ніколи. А тому подбайте про здоров'я - воно Вам буде потрібно. Бажано зайнятися спортом, фізкультурою у вільний час.

4. Навчіться приймати відповідальні рішення. Треба бути готовою до прийняття рішень, від яких залежить подальша доля Вашого бізнесу.

5. Необхідно вміти складати реальний бізнес-план, в якому мають бути враховані всі розрахунки збитків і прибутку. Якщо Ви не знаєте, як це зробити, зверніться до професіоналів.

6. Найміть професіоналів у свій штат. Перш ніж Ви почнете справу, у Вас мають бути досвідчені юрист і бухгалтер. Постарайтеся при цьому не наймати фахівців з членів родини чи близьких родичів. Якщо Ви змішуєте свій бізнес з особистим життям, це, як правило, закінчується погано.

7. Починайте з малого. Роблячи перші кроки, не замовляйте собі кольорові візитки, не поспішайте купувати ксерокси і факси, поки не переконаєтеся, що справді не можете без них обходитися. Не дозволяйте купувати нічого зайвого.

8. Якщо Ви ведете свій бізнес вдома, то займайтеся ним у певні години: клієнти повинні знати Ваші робочі та вихідні дні.

9. Одягайтеся відповідним чином.

10. Якщо зіткнулися з конкуренцію, не лякайтеся, а з'ясуйте, наскільки цей конкурент популярний. Що Ви можете запропонувати такого, чого не в змозі запропонувати Ваш
конкурент?

На думку багатьох психологів, жіночий стиль управління – не традиційний жорстко авторитарний, а націлений на розвиток команди, співробітництва. Цей стиль навіть називають «менеджментом XXI століття», «новою корпоративною культурою».

Загалом, жінки можуть бути чудовими підприємцями, їхня наполегливість і цілеспрямованість, помножені на дипломатичність та уміння спілкуватися, роблять з них чудових ділових леді. Та в кожної переваги є свій зворотний бік. Тому порада жінкам: розвивайте свої сильні сторони і керуйте ними, а не дозволяйте їм керувати Вами.

І пам'ятаєте, успіх найбільш можливий там, де людина займається улюбленою справою, не примушуючи себе працювати лише заради грошей.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua