Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат
Блюма Зейгарник Якось в обідню пору до одного з ресторанів  Берліну  зайшли чоловік та жінка. Вони покликали офіціанта і зробили чимале замовлення.
 
Жінка звернула  увагу на той факт, що офіціант не записує страви, хоча у ресторані було людно і запам’ятати достоту замовлення кожного відвідувача, здавалося, завданням нереальним.  
 
Тим більше обоє  здивувалися, коли офіціант приніс  у точності  все, що вони замовили. На їх зауваження щодо феноменальної пам’яті офіціант відповів, що  ніколи нічого не записує і не забуває. Коли ж вони попросили офіціанта перерахувати те, що замовили відвідувачі, які були до них, він  не міг нічого пригадати! «Вони вже всі розрахувалися»  - відповів офіціант ніяково.
 
Пара дуже зацікавилася цим випадком. Щеб пак! Адже це  був відомий психолог Курт Левін та його учениця Блюма Зейгарник (на фото). 
 
Згідно з законом асоціацій, офіціант повинен був запам’ятати замовлення тих людей, обслуговування яких він вже здійснив, тому що  існував асоціативний ряд. Проте він пам’ятав лише невиконані замовлення, що було дивним. Курт Левін припустив, що запам’ятовування визначається не асоціаціями чи повторенням, а, насамперед, нагальною потребою.
 
Блюма Зейгарник взялася досліджувати цей психологічний феномен. Детальніше...

Автор статті: Гендерне виховання Бардіна Марина Олегівна - студентка магістерської програми із соціології, кафедра соціології, Національний університет "Києво-Могилянська академія"

    Гендерне виховання є необхідною складовою освітнього процесу, що сприяло б вихованню гендерної свідомості у поєднанні з усуненням певних дискримінацій та нерівностей.

       Натомість шкільна освіта в Україні є одним із найпотужніших чинників конструювання чоловічності та жіночності, відтворення андроцентричного бачення соціальних процесів, тобто чоловічого домінування та жіночого підкорення і слухняності.

    Своє коріння такі процеси беруть із шкільної чи можливо навіть дошкільної освіти, коли хлопчики й дівчатка під впливом старших та шкільного середовища починають навчатися тому, що значить бути фемінною жінкою та маскулінним чоловіком, що є непрописною нормою в українському суспільстві.

Детальніше...
      11 квітня 1945 року в'язні фашистського концтабору Бухенвальд  підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. 
 
    Відтоді Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня. На фото: військовослужбовці медичної служби 20 корпусу 3 армії США  біля прицепу з мертвими в'язнями фашистського концтабору Бухенвальд.

Екзекуція — ліквідація в німецькому концтаборі мала два основні етапи. В першому етапі людину ломали морально. Властиво все діялось на безправ’ї. Безправно арештовували, безправно засаджували за дроти, безправно карали й так без перестанку. Атмосфера безправ’я створювала оправданий страх перед невідомим завтра. Витворювалось враження, що смерть за концтаборовими дротами це невідклична конечність.

Детальніше...

воїн у давнинуЗ щитом або  на щиті.

Спартанські жінки, як пишуть  древньогрецькі  історики,  відрізнялися особливою силою волі, сміливістю, відданістю Батьківщині.

Їх промови були стримані та лаконічні. Плутарх пише, що одна з спартанських жінок, проводжаючи сина  на війну, подала йому щит  зі словами: « З ним або на ньому», тобто повернися переможцем або загинь. (У Древній Греції пораненого  чи загиблого з поля бою виносили на його щиті.)

Так  виник  крилатий вислів  «з щитом або на щиті», що має значення:  повернутися переможцем  або загинути в бою, домогтися мети або потерпіти повну невдачу .

Гвардія помирає, але не здається.

 Фраза, що  нібито належить французькому  генералу П’єру  Камбронну (1770-1842), який командував дивізією старої наполеонівської гвардії в битві під Ватерлоо 18 червня 1815 року.  

У відповідь на пропозицію англійців здатися в полон, він відповів «Гвардія помирає, але не здається». Насправді генерал Камбронн  не помер і здався в полон, будучи важко пораненим. У 1835 р. генерал Камбронн  публічно відмовився від цієї приписаної йому історичної фрази.

Проте пам'ятник генералу  був прикрашений  саме цим висловом. Після відкриття пам'ятника сини полковника Мішеля, убитого під Ватерлоо, виступили з протестом, наполягаючи на тому, що ці слова були передсмертним вигуком їх батька. Протест був підтриманий  показами свідків та очевидцями  подій. Суперечка про авторство цього крилатого вислову  французькими істориками так і не була  вирішена.

Детальніше...
рік синього дерев'яного коня      Рік  синього  дерев’яного коня  за східним календарем  наступить 31 січня 2014 року, а закінчиться 18 лютого 2015 року.  
 
Чому саме  в цей час? Тому що Новий Рік у переважній більшості країн Азії, які живуть за східним календарем, святкують  між 21 січня і 20 лютого.
 
 Східний календар або як ще його називають китайський, діє вже кілька тисяч років на значній території земної кулі  та  має дві основних легенди виникнення.
 
 Одна з них розповідає, що перед смертю Великий Будда запросив  до себе всіх тварин, аби  попрощатися з ними. Але на це запрошення  з’явилися лише дванадцять звірів.
 
Першою прибігла  хитра Криса, другим  працьовитий Бик, потім  сміливий Тигр, тихий Кролик, сильний Дракон, мудра Змія, красивий  Кінь, артистична Вівця, розумна Мавпа, яскравий Півень, вірна Собака  та  щаслива Свиня.
 
Прощаючись з тваринами, Великий  Будда подарував кожному з них, по одному рокові  правління. Так це чи ні, достеменно не відомо, але те що східний календар був складений за часів напівміфічного Жовтого імператора Хуан -ді  у середині третього тисячоліття до нашої ери підтверджують численні пам’ятки культури.  Детальніше...

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua