Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

Фільм "Жінки Чорнобиля" пропонує подивитися на маштабну трагедію у ракурсі участі українських жінок в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Якщо чоловіки прикривали своїм тілом радіоактивний потік з реактора, то жінки зуміли надшвидкими темпами організувати вивіз людей з небезпечної зони, тим самим врятуваши тисячі людських життів.

    Документальний фільм «Жінки Чорнобиля» створений за сприяння Конгресу ділових жінок України. Душею і натхненником кінострічки стала Валентина Семенівна Шевченко, яка у 1985-1990 роках була головою Президії Верховної Ради Української РСР.

  Валентина Шевченко першою з представників влади виявила сміливість побувати на місці трагедії. В ті дні чиновники дискутували чи потрібно робити відселення дітей із зони аварії, бо ніхто не усвідомлював масштабів трагедії. Побачивши, які страхіття відбуваються у Прип'яті, Валентина Шевченко наполягла на відселенні дітей та дорослих.

  Кожна героїня фільму розповідає свою чорнобильську історію. Через увесь фільм червоною  ниткою проходять алегоричні народні мальовані картини з циклу «Зірка Полин» художника з Іванкова, заслуженого майстра народної творчості України Василя Скопича, в яких він возвеличує жінок Чорнобиля.

 Документальна стрічка розповідає про катастрофу на атомному реакторі у новому ракурсі. Головні герої - матері та дружини ліквідаторів, жінки-лікарі, та ті, хто допомагали в евакуації та давали притулок постраждалим у перші дні трагедії. Автори кажуть: фільмом хотіли показати, що подвиги у перші дні трагедії на чорнобильській АЕС робили не лише чоловіки, а й жінки.

Фільм варто переглянути - ті, хто рятували нас вже не всі з нами:

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua