Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

   В Києві, символічно напередодні жіночого свята, учасники міжнародної конференції "Гендерна політика: успіхи-невдачі-перспективи" обговорили питання рівних прав та можливостей в Україні.

     В 2013 році Україна головує в ОБСЄ. Українські представники визнали головними пріоритетами суспільного розвитку впровадження гендерної рівності, боротьбу з торгівлею людьми та домашнім насиллям.

  Тому уповноважена ОБСЄ з гендерних питань Джун Цейтлін завітала до Києва на конференцію особисто, аби переконатися в реальних кроках України на шляху до виконання завдань.

   Як зауважила експертка, розширення прав і можливостей жінок має винятково важливе значення для досягнення миру і безпеки, захисту прав людини та сталого економічного та соціального розвитку.

  Поки що українські можновладці, говорячи про своє ставлення до жінок, воліють обмежитися на 8 березня квітами та вітаннями, але жінки вважають, що повага має вимірюватися реальними справами, збільшенням присутності жінок в структурах, вирішенням гендерних проблем.

  Хоча Україна є учасницею всіх міжнародних конвенцій та ініціатив в галузі забезпечення гендерної рівності та має ряд відповідних законів, забезпечення рівності між жінками та чоловіками є ще далеким від реальності в Україні.

   Українські жінки складають 54% населення України, вони, як правило, більш кваліфіковані, ніж чоловіки, але заробляють 70% від заробітної плати чоловіків, хоча й працюють на рівних позиціях.

   Чоловіки також потерпають - середня тривалість життя українського чоловіка є меншою на 12 років від життя жінки. Основна перешкода на шляху до встановлення гендерної рівності – менталітет як чоловіків, так і жінок. Щоби змінити ситуацію, жінки мають відчути бажання досягати високого положення в суспільстві, а не бути «вірним другом чоловіка.

   Впровадження гендерних підходів в усі сфери життєдіяльності суспільства необхідно здійснювати низкою реальних кроків:

- Шляхом заохочення роботодавців до запровадження європейських стандартів рівності співробітників у сфері праці;

- навчання фахівців у галузі державного управління з гендерних питань;

- впровадження гендерних підходів у систему освіти;

- підготовки державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування;

- проведення комунікативних заходів за участю засобів масової інформації, вищих навчальних закладів, посадовців, громадськості з метою запобігання формуванню стереотипних уявлень про роль жінки і чоловіка.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua