Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

«Ми не бидло, ми не раби,
ми України вірні доньки..»

   «По істині кажуть - несповідимі шляхи Божі» - написано у Біблії. Сільська жінка, що все життя віддала важкій роботі, Параска Королюк народилася, аби стати символом нового часу в історії України.

   Герой Майдану, дух Помаранчевої Революції – баба Параска об'єднала своєю постаттю всіх українців, які від низів до верхів, пліч – о – пліч стали до боротьби за нову державу.

 Про Параску Королюк написали книги, занесли ім'я до всіляких енциклопедій, її фото обійшло шпальти багатьох світових видань. За участь у Помаранчевій революції бабу Параску згодом було нагороджено орденом Княгині Ольги третього ступеня. Але сільській жінці це було ні до чого - особисто для себе вона нічого не просила. Ночувала на вокзалі, харчувалася як прийдеться: "мене годує світ і сонце" - відповіла  журналістам.

    Проста, добра, розумна жінка, яка називала лідерів Помаранчевої Революції на смішні пестливі імена - стала духом цілої нації, уособленням безсмертя українського народу.

Як так могло статися, що 67 річна жінка, яка ніколи не цікавилася політикою, маючи сім класів за плечима, пробула на Майдані з першого і до останнього дня, не шкодуючи свого здоров'я. Чи розуміла бабуся, що відбувається в її країні, які часи змінюються?

  Доньки Параски Королюк стверджують, що взяти активну участь в революції вона вирішила після того, як попрацювала спостерігачем на виборах Президента у Запорізькій області, де побачила усі виборчі махінації. «Я не бажаю нікому такої судьби і такого життя, як було в мене. Через те я і на Майдані появилася...»

   У Параски Королюк була досить складна доля. «Я ходила до школи боса. Мама по сім місяців лежала в лікарні , була інвалід. Дуже було важко жити.

   Як писали до колгоспу, то одно, що моя мама пішла серпом зібрала собі 5 колосків, то їй дали п'ять років тюрми. Судили її відкритим судом, але вона просиділа 5 тижнів, бо була інвалід, і її випустили.

    В моїй хаті проживало 13 сімей, і я жила між чужими людьми. Вийшла заміж, чоловік — пияк. Помер. Лишилося троє дочок. Я і корови доїла, і тютюн садила. А як відробила 30 років в селі дояркою, вирішила поїхати в Казахстан на заробітки.

    Декретний я не получала, в декреті я не була. Я під жолобом клала свої діти, як я доїла коров. В Казахстані проробила я 12 років і поклала гроші на книжку. Одній дочці п'ять тисяч, другій дочці п'ять тисяч, внучка народилася — я і їй дві тисячі поклала на книжку. А сталося таке, що Кучма, Кравчук зрадив людей, наші гроші — за границю переслав, і ми осталися, считайте, на нулю разом з народом. Життя моє було дуже тяжке.»

   Сільська жінка Параска... Що було за її плечима радісного та прекрасного? Важка виснажлива праця, як в мільйонів українців. Мізерна пенсія та хвороби – незмінні супутники старості. Параска Королюк приїхала до Києва не тому що прагнула уваги. Її поява на Майдані – це спроба української жінки сказати світу, що українці заслуговують кращого життя. Що українська жінка хоче жити інакше, бо вона гідна достойного майбутнього.

Параска Королюк поставила себе в один ряд з політиками, заявивши, що їй простій українській жінці також небайдуже те, що буде далі в Україні. Що дух слави і дух боротьби живе в кожному. Цей дух неможливо затоптати, бо він безсмертний. І боротися за майбутнє країни жінки можуть не менш достойно, ніж чоловіки.

   Дуже швидко баба Параска в яскравій помаранчевій куртці, яку вона заповідала покласти їй до труни (так і зробили), з гучномовцем та прапором на плечах, стала найколоритнішим героєм Майдану.

     Через п'ять років з подій Помаранчевої Революції, Параски Королюк не стало. Рідні стверджували, що жінка дійсно хвилювалася через конфлікти «помаранчевих лідерів», які швидко пересварилися між собою.

   На її похороні не було жодного з тих, кого вона обнімала та називала сином. Бабу Параску швидко забули політики, але українці завжди пам'ятатимуть просту, але незвичайну жінку, з очима сповненими надії та любові до життя, яким жорстоким воно б не було.

Це очі української жінки, матері, Берегині та вірної доньки України – Параски Королюк.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua