Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

  Народна артистка України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, кавалер державної нагороди – ордена княгині Ольги III ступеня та ордена Святого Станіслава IY ступеня, Герой України  Ніна Матвієнко родом з Житомирщини: з маленького поліського села Неділище, де вона провела дитинство.

    «А Батьківщина – це дітки мої, це мама з коржиками, що пахнуть Поліссям, із усіма калюжами, що вже як угруз у ту грязь, не обмиєш довіку, це якраз та грязь, що лікують нею душі і ноги, що стомлюються від доріг. Цей край – моя душа, моє кохання.

Втім, у Житомирі я всього лише третій раз в житті – рідко запрошують. Останній раз була ще за часів радянської влади. Але я не ображаюся, потрібно вміти прощати.»

 Ніна Матвієнко приїхала на благодійний творчий вечір житомирської поетеси Марії Рудак організований на підтримку дітей-сиріт з інтернатних закладів. Як зізналася співачка, вона з 11 років навчалася і виховувалася в інтернатах, бо зростала в багатодітній сім'ї, в якій крім неї було ще десятеро дітей. Тому, підкреслила Народна Артистка України Ніна Матвієнко,  підтримати дітей - сиріт  для неї справа честі.

  Невисока зростом ("я висока в голосі"), енергійна, щиро віруюча українка, яка щоденно по три години проводить у молитві, до сліз зворушила житомирян. «Якось я пішла до церкви, бо відчувала, що мене щось мучить. Не могла зрозуміти що, але дуже хотілося зняти з шиї розп'яття. Я зняла хрестик і пішла додому. Прилягла, коли чую голос Ісуса Христа: "Скільки ви можете розпинати мене? Скільки ви можете мене мучити?"- питав він. Я плакала і просила пробачення в нього. Прокинулася, думала, що це наснилося, а в мене сльози на очах. З тих пір ношу Бога тільки в серці.

 Народна артистка України Ніна Матвієнко в Житомирі співала наживо. Часто спогадами верталася у своє дитинство, згадувала батька й матір.  «Як це чудово, коли діти бачать, як батько й мати цілують один одного. Діти мають бачити між батьками кохання, повагу.  У моєму дитинстві було й гірке, але саме воно робить людину людиною. І таких спогадів не треба соромитися.»

     Свій талант, унікальний голос Ніна Матвієнко перейняла від батьків, адже вони обоє гарно співали. «А я свій голос передала доньці (Антоніні). Так мало статися – діти наше продовження. А я - не стара, я - древня.  Існують закони природи: аби дитина народилася талановитою, потрібно щоб пара зберігали цноту до одруження. Моя мати казала мені та сестрам, що вб'є нас, коли дізнається про парубка до шлюбу. У нас з цим було дуже строго» - зауважила співачка.

   Ніна Матвієнко закликала житомирян любити свою Батьківщину, молитися, прощати, любити життя, а також народжувати більше дітей, бо "скоро китайці нас з'їдять". Зі сцени вона привітала житомирську поетесу Марію Рудак з першою збіркою поезії "Рай - дерево", презентованою на благодійному вечорі. Поетку прийшли підтримати  друзі, колеги, прихильники, представники влади та духовенства. Послухати поезію Марії Рудак та почути незабутній голос  Ніни Матвієнко прийшли також сотні житомирян.

Цікаво, що довгий час Ніна Матвієнко виступала у вокальному тріо "Золоті ключі" ( Марія Миколайчук та Валентина Ковальська). Це тріо "народилося" в хаті кінозірки Івана Миколайчука. В репертуарі славетного тріо “Золоті ключі” було понад 200 народних пісень, які походять з Волині, Галичини, Полтавщини, Київщини. Пісні тріо "Золоті ключі" прозвучали в українській  кінострічці "Пропала грамота".

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua