Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

       У 2012 р.  11 вересня  було  проголошено Міжнародним днем дівчаток. Свято виникло за ініціативи ООН. Останнім часом демографи занепокоєнні: дівчатка стали народжуватися рідше. 

    Учені кажуть,  що брак жінок у найближчі десятиліття може впливати на людство не менш відчутно, ніж глобальне потепління.

  11 вересня  увагу громадськості  привертають   до  дискримінації прав дівчаток і проблем, з якими вони зіштовхуються у повсякденному житті.

   Ранній  шлюб, небажана вагітність, неможливість здобути освіту, домашнє насильство – неповний перелік  труднощів дівчаток.

        «По цілому світі мільйони жінок і далі зіштовхуються з несправедливістю, жорстокістю і дискримінацією вдома, на роботі та в громадських місцях.

   Наприклад , в Афганістані близько 85% породіль не отримують медичної допомоги під час пологів. У Ємені не існує законів, які захищали б жінок від насилля в сім’ї. А в Демократичній Республіці Конго щодня в середньому 1000 жінок зазнають зґвалтування.»  - Прес – реліз ООН.

     У світі майже мільярд неписьменних людей,  80% з яких -  жінки. У світі мільйони людей голодують, більша частина з них проживає в країнах Африки. Розповідь про бідність та жорстокі умови виживання дітей в країнах Африки так вразили маленьку американську дівчинку Рейчел Беквіс (на фото), що вона вирішила присвятити все  своє життя благодійності.

    За допомогою  мами дівчинка створила інтернет – сторінку, присвячену благодійній компанії. У записі від 12.06.2011р.  Рейчел пише: «Скоро я буду святкувати свій 9-й день народження. Нещодавно я дізналася, що в бідних країнах багато дітей не доживають до 5- ти років, тому що  в них немає можливості  пити  воду. Тому замість подарунків на своє день народження, я  хотіла б,  щоб рідні пожертвували гроші.»

    Дівчинка планувала зібрати 300 доларів, але їй подарували менше. Рейчел, яка була дуже доброю та вразливою дівчинкою, дуже засмутилася.  Вона  вирішує  продовжувати збирати гроші на порятунок людей, що помирають від обезводнення. Через кілька днів на шосе в Сіетлі зіштовхується 13 автомобілів. Єдиною жертвою ДТП була Рейчел Беквіс…

      Довгий час дівчинка не приходила до тями, була підключена до апарату штучного дихання. Друзі, родичі, знайомі, а невдовзі невідомі громадяни, шукаючи спосіб підтримати батьків дівчинки, стали жертвувати гроші на її сторінці. Після того, як стало відомо, що дівчинка не приходить до тями, її було відключено від апарату дихання. Так Рейчел не стало.

  Благородний вчинок  дівчинки  вразив  весь світ.  Майже 32.000 людини з усіх куточків планети взяли участь у благодійній справі, яку започаткувала Рейчел  Беквіс. Вони пожертвували  на створення колодязів в Африці  1 265 823 доларів  і вирішили проблему понад  60.000 людей.  

     Такою була історія дівчинки, що  двічі відрощувала довге волосся, аби пожертвувати їх для дітей, які пройшли курс хіміотерапії. Навіть після власної смерті Рейчел врятувала важкохвору дитину, що потребувала донорських органів. Мама Рейчел продовжила справу доньки і в  день  її народження вирушила до Африки, аби подивитися у вічі тих, кого врятувала її донька.

   Бог забрав до себе маленьку дівчинку, аби змусити людство задуматися про важливі речі. Маленька дівчинка за  коротке життя встигла зробити більше, чим дорослі люди за довгі століття.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua