Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

Еліс Ремсі - організатор першого жіночого автомопробігу   Жінка за кермом автомобіля  нині нікого не дивує. Але  ставлення до жінок- водіїв та  чоловіків - водіїв залишається різним.

  Автомобілі довгий час вважали виключно  чоловічим захопленням, а  жінок намагалися не допустити до керма під різним приводом.

  То, мовляв, жінки  не спроможні швидко реагувати на дорогах,  не вміють зосереджуватися  і взагалі бояться швидкості. Але все це міфи і гендерні стереотипи, які успішно руйнуються в міру того, як збільшується частка жінок - водійок. 

Деякі вчені, зокрема, М. Бергер, вважає, що така упередженість була  і є спрямована  лиш на те, щоб «повернути жінок на своє місце», тобто, обмежити їхню свободу та не допустити  збільшення їх впливу в суспільстві.

   Більшість  чоловіків  навіть не підозрюють, що поява перших автомобілів у світі так чи інакше пов’язана з жінками. Саме жінки сприяли успіхові автомобільної справи  та відіграли вирішальну роль  у тому, аби даний винахід  здобув популярність серед людства. [На фото Еліс Ремсі - організатор першого у світі жіночого автомопробігу.]

   Зверніть увагу: першу далеку поїздку (106 км)  на запатентованому Benz автомобілі  здійснила жінка ще у 1906 р.  Першою людиною, яка проїхала  на автомобілі навколо світу  також була жінка! Нарешті, навіть такі  важливі речі в автомобілі,  як  двірники та глушник , придумала жінка! А от перше ДТП у світі влаштував чоловік. Але про все спочатку.

 Берта Бенц з  Карлом Бенц на власному автомомбіліБерта Бенц.  

Коли у  23 роки  Берта Бенц (на фото з своїм чоловіком)  вийшла заміж за нікому невідомого механіка  Карла Бенца, вона й подумати не могла, як вплине на людство її жіноча впертість.

  Справа в тому, що винахід її чоловіка – автомобіль, зовсім не користувався популярністю серед німців. Карл отримав за автомобіль  золоту  медаль на  промисловій виставці, але від того замовлень не побільшало.

 Подружжя витратило всі заощадження, вклавши  гроші в автомобільну справу, але винахід швидше відлякував, чим приваблював людей.  Так би й стояв автомобіль у майстерні, якби не безмежна віра Берти в успіх свого чоловіка.   

Одного літнього  ранку  1888 року  вона  без відома Карла взяла автомобіль, посадила туди двох малолітніх синів та вирішила провідати свою матір, яка жила за 106 км від неї. На той час ще ніхто не наважився подолати таку відстань на авто, швидкість якого становила всього  16 км / год.

У дорозі трапилося чимало конфузів, але Берта не розгубилася. Приміром, кілька разів довелося зупинятися біля аптек, щоб купити бензин (тоді він продавався як засіб для чищення).  В дорозі стерлися шкіряні гальмівні колодки, тому довелося шукати  по селах ремісників. А потім  розтягнувся приводний ремінь, і Берта була змушена  шукати ковальську майстерню. Але це ще не все:  засмітився бензиновий трубопровід, який Берта здогадалася прочистити  шпилькою від волосся.

Наприкінці поїздки Берта відчула легкий удар струму і  здогадалася, що ймовірно  протерлася  обмотка на проводі. Використавши резинову підв’язку від панчіх, вона змайструвала  нову  ізоляційну стрічку  та  продовжила шлях. Кілька разів жінці навіть  прийшлося  штовхати  машину під гору. Саме  це  спонукало Карла Бенца задуматися про коробку передач.

Але врешті – решт шлях був подоланий, незважаючи на те, що раніше на таких автомобілях пересувалися лише по майстерні та зовсім незначну відстань. Жінка за кермом автомобіля викликала справжній фурор  у зустрічних, адже до цього часу всі пересувалися лише на кінних екіпажах.

Якщо жінка з дітьми може безпечно пересуватися на таку відстань, вирішили німці, то чому б не спробувати й собі  новий транспорт. За рік  по тому, справи Карла Бенца пішли стрімко в гору. Сам він не раз зізнавався, що його дружина сміливіша за нього і якби не її віра в успіх,  його винахід  так би й стояв в майстерні без ужитку.

Еліс Ремсі - організатор першого автопробігуЕЛІС РЕМСІ.

   В США  перший жіночий автоклуб (Women's Motoring Club) і  перший жіночий  автопробіг організувала  Еліс Ремсі.  Було це в далекому 1909 році.

Дванадцять екіпажів проїхали від Нью - Йорка до Пенсильванії і через два дні знову повернулися в Нью -Йорк. А вже через півроку  Еліс Ремсі, залишивши вдома малого сина та чоловіка –політика  відправилася у свою знамениту поїздку, ціль якої була проїхати вздовж  всієї території  США.

Уявіть собі,  жінка  на автомобілі потужністю 30 кінських сил здійснила одиночний пробіг від Нью- Йорка до Сан - Франциско (в цілому 3800 миль або 6116 км). Варто зауважити, що  в ті часи  тверде покриття на дорогах  було великою рідкістю.  За цю поїздку вона змінила 11 комплектів покришок, самостійно неодноразово ремонтувала машину.  

Еліс Ремсі та трьом її подругам,  які погодилися бути пасажирами у цій пригоді, знадобилося 59 днів для першої подорожі. Але довгий шлях  та труднощі в дорозі абсолютно не вплинули на  Еліс: за своє життя вона більше  30 разів повторила поїздку. Останню у віці 88 років!

У 1960 році її назвали Автомобілісткою ХХ століття. У 2000 році вона стала першою жінкою, ім’я якої занесено до Автомобільної Зали Слави.

Клеренор Штіннес - перша у світі автогонщицяКлеренор Штіннес

У 24 роки Клеренор Штіннес  стала першою жінкою в світі, яка брала участь в автоперегонах. Через два роки в її списку було 17 перемог у великих міжнародних змаганнях з автоспорту. Вона справедливо  вважалася однією  з кращих гонщиків Європи.

У 1925 році Клеренор Штіннес здійснила на автомобілі поїздку за маршрутом Ленінград - Москва - Тифліс -Москва. Тривала подорож настільки сподобалося відважній німкені, що вона вирішила здійснити першу навколосвітню подорож на автомобілі.

У 1927 році на Клеренор Штіннес вирушила в дорогу. З нею в команді були два механіки  та шведський кінооператор Карл - Аксель Седерштрем, який  знімав подорож.  

Клеренор Штіннес уявляла  з яким бездоріжжям, хворобами, грабіжниками та іншими серйозними неприємностями їй доведеться зіштовхнутися  в дорозі. Але ніщо не  могло зупинити  відважну мандрівницю.

Клеренор проїхала через Балкани та  Москву, де її залишили, не витримавши труднощів, відразу  обидва механіки. Потім вона  відправилася  до Сибіру, подолала пустелю Гобі, дісталася до Пекіна. Тут вона разом з автомобілем і відданим Карлом завантажила автомобіль  на корабель  і так  добралася  до Японії. Далі  її маршрут проходив через Гаваї в Північну Америку.

На автомобілі відважна німкеня проїхала через всю центральну і південну Америку та  відправилася в Ванкувер. В Європу Клеренор  Штіннес повернулася на кораблі, висадившись у французькому містечку Гавр. І вже на машині мандрівниця добралася до Берліна , звідки й  почалася її поїздка. Подорож  навколо світу тривала два роки і один місяць! 

Після подорожі Клеренор Штіннес і Карл - Аксель Седерштрем одружилися. У 1931 році про легендарну пару був знятий документальний фільм - «На машині через два світи».

Еміль Єллінек з донькою МерседесМереседес (Адріанна Маррієта Рамона Еллінек)

І не можна оминути увагою  історії легендарної марки Mercedes, що розпочалася у 1900 році. Тоді  австрійський підприємець Еміль Єллінек наполіг, аби  новий автомобіль компанії  назвали на честь  його  третьої доньки  — Мерседес.  

Дівчинка мала інше офіційне ім’я, яке отримала при народженні - Адріанна Маррієта Рамона, але вдома всі називали її  Мерседес (іспанською  перекладається як  «милосердна»).

Невдовзі, у 1902 році  назва  Mercedes стала  офіційною  торговою  маркою  компанії. Сама дівчина автомобілями  особливо не цікавилася і достатньо рано померла від туберкульозу. Але її  ім’я принесло компанії успіх та  славу,  а сам автомобіль до цього часу вважається  одним з надійніших та найпрестижніших у світі.

«Мабуть, я єдиний батько, якого будуть пам’ятати за іменем доньки!». Так  Еміль Єллінек  прокоментував зміну власного прізвища на Елліне к- Мерседес. І  не помилився.

На закінчення додамо таку інформацію: перші  двірники для автомобіля винайшла Мері Андерсон у 1903 році. Їй  стало  жаль водія, який  був змушений під час хуртовини зупиняти щохвилини автомобіль і протирати скло.

А в 1917 році Ель Долорес Джонс винайшла глушник для автомобіля, щоб зменшити рівень шуму на вулицях, який їй дуже не подобався. З того часу жінки не припиняють шукати  можливості, аби покращити світ та життя людства. Тому список винаходів жінок безупинний. Ви все ще вважаєте, що жінки слабка стать?

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua