Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

foto 11   Сьогодні в центрі української сім’ї перебуває дитина. Поруч з дитиною, як правило, завжди мама, яка готова виконувати всі  дитячі забаганки та примхи.

  Дитина зазвичай носить найкращий одяг, має найсучасніші іграшки, відвідує театр, танцювальний або спортивний гурток.

    Чого не скажеш про маму, що з народженням дитини часто перестає думати про себе. То часу не вистачає,  то просто лінь доглядати за зовнішністю.  Все для дитини! – таке гасло української мами. 

   З татом справи гірші: соціологи занепокоєнні - український батько  взагалі випадає із структури сучасної  сім'ї. Так, він приносить гроші, інколи гуляє з дитиною та інколи цікавиться сім’єю. Але насправді мало переймається вихованням дітей.

 Побачити українського  татуся з малюком на прогулянці або у поліклініці на прийомі у лікаря - велика рідкість. Більшість чоловіків глибоко переконані , що доглядати дітей  - це виключно жіноча справа!  Цей гендерний стереотип суттєво заважає більшості чоловіків насолоджуватися доглядом за власною дитиною.

Сучасні соціологи вивели портрет «українського татка». Увага! Він:

  • 4 хвилини на день приділяє увагу вихованню дитини;
  • рідко допомагає дітям робити уроки (лише 32 відсотки татусів);
  • майже не доглядає хвору дитину (тільки 10 відсотків татусів);
  • інколи супроводжує дітей до школи (лише 24 відсотки татусів);

   Стереотипи, які так активно закріплює суспільство за чоловіком, насправді є одними із причин скорочення його життя. Так, психологи встановили взаємозв'язок між тривалістю життя людини та кількістю часу, проведеного батьком чи матір'ю у спілкуванні з дитиною. Чим більше часу проводить батько чи мати  з дітьми, тим збільшується тривалість життя.

     Українське законодавство надає чоловікові право йти у декретну відпустку, але разом з тим у суспільстві побутує думка, що це не чоловічий вчинок – допомагати дружині у догляді за дітьми. Це нібито жіноча прерогатива, а чоловік має працювати в цей час.

  Так, формується стереотип ніби догляд за дитиною  - це не праця. Тому й чоловіки уникають законної декретної відпустки, не розуміючи, що лише відштовхують від себе дружину, дитину, гублять сім’ю врешті – решт. 

   Ми маємо долати той стереотип, що декретна відпустка для чоловіка неприпустима, і більше говорити про те, що це крайня необхідність, аби врятувати сучасну сім’ю від кризи. Жінка повинна бути більш наполеглива: ставити умову перед чоловіком – спільно народжувати та доглядати дітей. І якщо перше - народження дитини може обійтися без втручання чоловіка, то процес догляду і виховання має стати справою виключно обох, якщо ви дійсно сім’я!

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua