Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

foto 3      В кожної жінки є свої уявлення про ідеального чоловіка. Іноді його пошук може тривати  довго та безрезультатно. Але уявіть собі, що ви все таки віднайшли ідеального чоловіка.Того, який буде завжди поруч та допомагатиме долати всі труднощі.

 Чоловік не тільки кохає Вас, але й готовий розділити всі сімейні обов’язки нарівні. Ви щасливі та радієте, адже скоро  станете молодою мамою і допомога та підтримка чоловіка вам дуже знадобиться.

   При народженні дитини ви звісно розраховуєте на допомогу чоловіка. Адже батьківство -  це відповідальна місія обох.  І ось наступив той довгоочікуваний момент, коли позаду всі труднощі, хвилювання, напруження і Ви  стоїте на порозі пологового будинку з голубим чи рожевим згортком (згортками), у яких схована основна причина всіх переживань. Татко приймає вітання, пригощає всіх шампанським та наважившись, заявляє друзям, знайомим та своєму шефу, що він йде в декретну відпустку. Реакція шефа в українських реаліях  цілком  передбачена:

     Припустимо, що чоловік не здається. Він не зважає на погрози звільнення з роботи і справді не боїться залишитися безробітнім. Мовчки зносить насмішки рідних, друзів. Щоночі встає до малюка, по черзі з дружиною гуляє в парку, допомагає на кухні. Навіть робить так як рекомендують психологи: раз на тиждень залишає малюка на няню, а з дружиною йде до театру. Ідилія, що немає нічого спільного з українською дійсністю. Тому що:

А) Більшість чоловіків бояться втратити роботу.

Б) Більшість з чоловіків бояться мати справу з малюками. Деякі чоловіки соромляться піклуватися про малюка, це ніби -то "не чоловіча справа".

В) Не кожен чоловік може пройти через насмішки рідних або поступитися дружині процесом заробляння грошей. Рідко який чоловік погодиться взяти на свої плечі догляд за дитиною, у той час як дружина працюватиме. Обмін ролями навіть може загрожувати стосункам. Розглянемо типовий випадок:

«…Ірина та Сергій мають шестимісячну дитину. На роботі Ірини керівництво попередило, що вона повинна вийти на роботу після 6 місяців відпустки по догляду за дитиною, якщо не хоче втратити роботу.[УВАГА! Грубе порушення законодавства. Роботодавець не має права ні за яких обставин вимагати виходу на роботу матері, чиї діти не досягли трьохрічного віку. І не має права звільнити!Навіть якщо підприємство ліквідується, він повинен надати їй інше місце роботи. Але в даному випадку жінка не користується своїми законними правами і не заперечує про їх порушення].

    Ірина має добру посаду, вона керівниця відділу, в неї висока зарплата, що є надійним джерелом доходу в сім’ї, тоді як Сергій має дуже маленьку зарплату. Няню наймати невигідно, дідусі та бабусі за станом здоров’я не можуть доглядати маленьку дитину.

    Поміркувавши, Сергій та Ірина вирішили, що Сергій може піти у відпустку по догляду за дитиною хоча б на рік, оскільки це буде і на користь дитини, і сприятливим для кар’єри дружини та для сімейного бюджету. За законом відпустку по догляду за дитиною до трьох років може взяти як чоловік, так і жінка. Батьки Сергія обурилися, що він не буде працювати; він чоловік і повинен забезпечувати родину. Колеги Сергія по роботі стали поза очі називати його «вусатим нянем»…

     Отже, батьківська відпустка по догляду за дитиною може обернутися для чоловіка моральною катастрофою – повною зневагою оточуючих. Саме тому право батька на використання «декретної» відпустки в Україні поки що реалізується украй рідко. Тоді як у країнах Європейського Союзу відпустка батька по догляду за новонародженою дитиною стала вже нормою.

       Можна стверджувати, що ми використовуємо систему сімейних цінностей, що віджила своє і для нового типу сім’ї вже не може застосовуватися. Жінці потрібен не апарат заробляння грошей, їй потрібен чоловік, що може розділити із нею обов’язки, насамперед у вихованні дітей. Сім’я, у якій дружина працює, а чоловік доглядає дітей має стати звичним явищем, якщо це задовольняє обох сторін. Такі сім’ї мають знаходити підтримку і розуміння у суспільстві, заохочення, а не насмішки та зневагу.

    У багатьох країнах Європи чоловіки активно користуються декретною відпусткою. У Фінляндії наприклад понад 70%  татусів беруть відпустку по догляду за новонародженою дитиною. В Україні також діє подібний закон, але українські чоловіки у таку відпустку  не поспішаютя. Соціальні реалії зовсім інші. Чи може наші чоловіки не такі сміливі аби порушувати стереотипи? Пустіть тата у декрет – буде справжній паритет!

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua