Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

Сьогодні жінка може вільно обирати стиль одягу на свій смак та розсуд. Кожен керується власними міркуваннями, що модно та стильно.

Ніхто не забороняє жінкам носити  штани, шорти  чи фарбувати губи червоною помадою. Навпаки, турбуватися про свою красу, одяг для переважної більшості українок давно стало питанням №1.

  «Мета будь-якої моди, якій підкорилася жінка, не піднести її як незалежний індивід, а навпаки, щоб задовольнити нею, як здобиччю, чоловічі бажання.»

     У Радянському Союзі  очевидно дотримувалися постулатів фемінізму, бо  особливої моди там не було. Ті,  хто прагнули виділитися з натовпу  своїм зовнішнім виглядом та модним одягом, гостро засуджувалися за прояви індивідуалізму. Стиляг висміювали в художніх творах, критикували на  зібраннях колективу та в стінгазетах.

  Особливі  вимоги були до одягу жінок. Ніякої моди: трудівниця СРСР  має бути скромною, невибагливою. Плаття із ситцю та кримплену з  кроєм, що  не підкреслював  жіночих принад – були хітом радянської дійсності.  Гарної нижньої  білизни навіть не випускали, але панталони можна було вибрати будь – якого кольору. Звісно, Будинки Моди існували, але їх колекції були призначені для працівників сільського господарства та робітників. "Висока мода" існувала лише для еліти та й то без надлишків, у рамках комуністичної ідеології.

   Коли у 1959 р. до Москви прибула делегація великого французького кутюр’є Крістіана Діора, то для багатьох радянських людей ця подія стала справжнім шоком. Перший  показ моделей одягу французького будинку моди у Радянському Союзі був неабияким випробуванням для обох сторін. Народжені в СРСР жінки  ніколи не бачили такого гарного одягу, яскравого макіяжу;  не зустрічали жінок , що могли б так  вільно поводитися на вулицях, дарувати квіти незнайомим перехожим, витрачати гроші на дорогі речі в ЦУМі, що були недосяжні для радянської жінки.

    Але мало хто здогадувався, який шок відчували представники французької делегації, дивлячись на наших людей. Французів  довго не пускали до СРСР через «залізну завісу». Делегація мала неухильно дотримуватися інструкцій, порад та рекомендацій. Зокрема, моделям заборонялося одягати штани, фотографуватися на вулицях, давати інтерв’ю.  Ось так сказав про один із своїх візитів до Радянського Союзу  Крістіан Діор:

    «Скажу коротко: – я был потрясен народом, который способен выносить подобную жизнь, сохраняя непоколебимую веру в свое будущее и свою миссию. Надеюсь – и желаю всем сердцем, что столь великая жертва не пропала даром. Но должен сказать, что я вздохнул с облегчением и мои товарищи тоже, когда получил обратно свой паспорт, а пароход покинул советские воды».

 Найбільше відтворюють дух радянської дійсності  світлини з прогулянки французьких манекенниць Москвою. З тисячі  фотознімків, які зробив фотограф Говард Сочурек,  у Радянському Союзі не дозволили публікувати жодного, але  світ таки побачив  їх в американському  журналі “Life”:

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua