Відоме й невідоме про українську хату
Українки, які підкорили Голівуд
Марія Примаченко
ТОП-10 найсильніших країн світу, якими керують жінки
Медовий місяць та шлюбні традиції українців
Сага про сільську жінку
Дружини гетьманів України: забуті долі
Коли дитина готова до школи?
Street Workout  популярний серед українських дівчат

художник Олена КравченкоВона ніколи не була на морі, але малює море. Вона ніколи не бачила гори, але малює гори. Ця жінка взагалі ніколи ніде не була, крім рідного села Калинівка, і тому на її картинах лише квіти, коні та сільські хати.

 Олена Кравченко ( на фото)  – звичайна сільська жінка, яка має лише середню освіту  і ніколи не вчилась малювати у художній школі.

   Удень вона косить траву, ходить за плугом, рубає дрова, а ввечері сідає за малювання. Дивовижно, але її  картини  зачаровують  з першого погляду та знаходять відгуки в найстриманіших   прихильників мистецтва.

Олену Кравченко порівнюють з Марією Приймаченко, Катериною Білокур, але  в художньому аспекті порівняння неможливе, бо жінка з художників лише бачила роботи Айвазовського.

Англія, Іспанія, Італія – до  цих країн  вже відправились перші роботи невідомої поліської художниці, яка часто просто дарує свої картини.

« У мене було понад 50 картин, а залишилось 15. Коли не має чого подарувати родичам і знайомим, то дарую картини.  Хоча витрачаю на одну роботу щонайменше три місяці, ніколи не жалкую за ними» - зізналася  Олена на першій  персональній виставці у м. Житомирі, яка виникла за ініціативи місцевих журналістів.

Фото робіт Олени Кравченко:

 

Олена Кравченко крім таланту художниці, має ще й один гектар землі, стареньку матір та сестру Любу, що допомагає їй знаходити гроші на фарбу та полотно. Але своєю  справжньою сім’єю Олена  вважає улюблену кобилу  на ім'я Біла. 

Жінка обожнює  коней та каже , що саме ці тварини дають їй найбільше натхнення  та енергію. Власне  ідея взятися за пензель виникла ще в школі, де улюбленим уроком було малювання. На таких уроках вона любила ліпити або малювати коників. Тому в найближчих планах художниці створити серію  картин,  на яких головними будуть коні.

   Але  одними тваринами Олена Кравченко не думає обмежуватися, приваблюють такі жанри як  портрет, гірський  пейзаж, морська тематика. Щоправда це лише мрії – побачити море та гори, бо у свої 35 років Олена має  тільки роботу на городі, яка не приносить жодного прибутку.

   Аби приїхати до Житомира на виставку вона зібрала останні заощадження та все одно не думає кидати малювати. Каже, що  це її справжнє покликання та сенс життя. Щоб  допомогти  сільській художниці придбати фарби, місцеві журналісти  за 1000 гривень придбали в Олени картину «Соняхи», яку подарували місцевій дитячій лікарні.

Якщо ви  бажаєте допомогти  Олені Кравченко розвиватися та знаєте, як можна її підтримати, ми залюбки передамо вам контакти художниці. Напишіть нам на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Використання матеріалів з сайту можливе лише при умові активного відкритого для пошукових систем гіперпосилання на zhinka-online.com.ua